Sadaļas Sadaļas

Brīvdabas muzejā svinēs Mārtiņdienu

Svētdien, 9.novembrī, Brīvdabas muzejā Rīgā no plkst. 12 līdz 16  norisināsies Mārtiņdienas svinības.

Aizvadot rudens beigu darbus un sagaidot ziemas sākumu, Brīvdabas muzejs aicina mazus un lielus apmeklētājus tērpties maskās, dziedāt un dejot folkloras kopu pavadībā un baudīt Mārtiņdienas cienastu.

Brīvdabas muzeja izstāžu zālē plkst. 12 tiks atklāta izstāde "Starp divām saulēm", tur apmeklētāji varēs līdzdarboties arī Mārtiņdienas masku gatavošanā

Kurzemes sētā no plkst. 12 līdz 13 Mārtiņbērni tiks aicināti dziedāt un dejot kopā ar folkloras kopām "Grodi" un "Gara taka", iepazīstot svētku tradīcijas Kurzemē. Zemgales sētās no plkst. 13 līdz 15 folkloras kopas "Zvīgzna", "Krulla" un "Ciguzis"" gaidīs Mārtiņbērnus, lai ietu rotaļās un apdziedātu Vidzemes un Zemgales zemnieka sētas saimnieces. Vidzemes sētā no plkst. 14.30 līdz 16 muzicēs folkloras kopa "Rija"

Nidas dūmistabā kopā ar Daugmales Jāni Mārtiņbērni varēs iemācīties darināt māla pogas un liet vaska sveces, lai tumšās rudens dienas taptu gaišākas. Vidzemes sētā Mārtiņbērnus gaidīs dižsaimniece Ilze Briede, piedāvājot svētku cienastu - raušus, ābolus glazūrā un karstos dzērienus. Zemgales sētā būs dižsaimnieces Dairas Jātnieces Mārtiņdienas putra un citi gardumi. Kurzemes sētā bērni tiks gaidīti Mārtiņdienas radošajā darbnīcā, kur varēs apgūt senās spēles un rotaļas kopā ar Aldoni Baldiņu. Kurzemes zvejnieka sētā "Lurķi" apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt savus spēkus svilpaunieku darbnīcā keramiķa Māra Dubkēviča vadībā.

Usmas baznīcā plkst. 10 notiks dievkalpojums un ērģeļmūzikas koncerts, bet plkst. 13 apmeklētājus priecēs "Mārtiņkora" koncerts.

Kad rudens darbi pabeigti un pilni apcirkņi, var ieskandināt ziemas sākumu. No sētas uz sētu dodas Mārtiņbērni, atnesdami svētību, un tāpēc ir laipni gaidīti katrā mājā. Ik sētā tie ierodas dziedādami, dejodami un rotaļās iedami.

Brīvdabas muzejs aicina līdzi ņemt materiālus masku gatavošanai vai tērpties jau sagādātās maskās un ļauties Mārtiņdienas noskaņai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt