Balodis jautā: Kuram nepaveicās?

Tā vien šķiet, ka Latvijas prezidents ir vienīgais, kuram gadās dažādi misēkļi, bet tā nav. Nesen neērtus brīžus piedzīvojis Ekvadoras prezidents Rafaels Korrea. Kāda organizācija ievietojusi bildi mikroblogošanas vietnē "Twitter", kur Ekvadoras prezidents stāv kopā ar mazu zēnu tērptu kreklā, uz kura rakstīts “I`m with stupid” (Es esmu ar stulbeni) un ar bultu norādīts prezidenta virzienā. Pēc bildes publicēšanas tā guva lielu popularitāti tviterī un neilgi pēc lielās popularitātes gūšanas bildes publicētājs veicis nelielas korekcijas, nomainot vārdu “stupid” uz “genius”.

 


Cik jāmaksā par gaidīšanu?

Kādam Horvātijas iedzīvotājam Ivicam Jerkovičam izdevies atrast pirms 14 gadiem pazaudētu maku ar vairāk naudu, nekā viņš bija pazaudējis. „No sākuma es domāju, ka kāds ir mani izjokojis un aizgāju pārbaudīt, vai nauda nav viltota, bet tā bija īsta,” stāsta vīrietis. Jerkovičs atceras dienu, kad pirms 14 gadiem maku pazaudējis un atceras, ka tajā atradās 2000 vācu markas (aptuveni 1000 eiro); saņemot maku, viņš tajā atradis 1440 eiro. Maka atdevējs gan palika anonīms. „Manuprāt, ka šī manis pazaudētā nauda izglāba viņam dzīvi un maka atradējs izrēķināja, cik man vajadzētu atdot. Es tikai nesaprotu, kāpēc bija jāpaiet tik daudziem gadiem!?” priecājas naudas saņēmējs.

Kā atriebties priekšniekam?

22 gadus vecajam Amerikas iedzīvotājam Derekam Skaileram Bruksam pagājušā nedēļa beidzās ar piecu gadu nosacītu cietumsodu un 63 000 dolāru lielu naudas sodu, kas jāsamaksā vīrieša darba devējam par ogļu raktuves vilciena lokomotīves nozagšanu un sabojāšanu. Vīrietis nozadzis vilciena lokomotīvi, jo bijis dusmīgs uz savu priekšnieku. Kalnrači prasmīgi vīrieti apturējuši un uzreiz nodevuši policijas rokās. Tiesā vīrietis savu vainu atzinis un nožēlo izdarīto, tāpēc arī nesaņēma maksimālo sodu par šādu pārkāpumu – 20 gadus cietumā un 250 000 dolāru lielu naudas sodu.

Kā pārmācīt autovadītājus?

Valsts policija Imantā aizturējusi kādu 43 gadus vecu vīrieti par riepu pārduršanu septiņām automašīnām. Par nekaunīgo vīrieti ziņojuši aculiecinieki un ap pulksten 23 Rīgas Kurzemes iecirkņa darbinieki aizturēja noziedznieku. Aizturētais vīrietis atradās 1,13 promiļu reibumā un norādīja, ka šādi rīkojies, jo, viņaprāt, automašīnas novietotas tam neparedzētā vietā. Iereibušais vīrietis tika nogādāts izolatorā. Par notikušo ir uzsākts kriminālprocess par svešas mantas tīšu bojāšanu. Ļaundarim var draudēt brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Kā izskaust ienaidniekus?

Krievijas režisors Ņikita Mihalkovs ciemojies pie Krievijas prezidenta Vladimira Putina, lai lūgtu finansējumu Krievijas nacionālā ātrās ēdināšanas restorānu ķēdes atvēršanai, lai konkurētu ar ASV "McDonald's" un mazinātu Rietumu biznesmeņu ietekmi ātrās ēdināšanas jomā Krievijā. Lauksaimniecības ministrija gan prasību noraidījusi, aizbildinoties ar naudas trūkumu šādiem ieguldījumiem un daži deputāti ir ļoti skeptiski par ideju, baidoties no tā, ka mēģinot izspiest ASV gigantu, izspiedīs vietējos, mazos uzņēmējus. Atbalstu režisora idejai publiski paudis bijušais Maskavas mērs, 78 gadus vecais Jurijs Lužkovs, kuram iepaticies jaunās ķēdes nosaukums, bet par reālas naudas investēšanu Lužkovs vēl pagaidām neko nesola.

Kurš pārspēs šo?

Kamēr Latvijā cilvēki “priecājas” par jauniem antirekordiem uz Latvijas autoceļiem, tikmēr Francijas Alpos franču riteņbraucējs, 54 gadus vecais Ēriks Barons pārspēja pats savu un reizē arī pasaules rekordu, sasniedzot 223,3km/h lielu ātrumu. Francūža iepriekšējais rekords bija 222,2 km/h un tika uzstādīts 2000.gadā. Ēriks ar savu komandu šī pasaules rekorda pārspēšanai gatavojās vairāk nekā trīs gadus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti