Dienas ziņas

Ādažu vidusskolā atjaunota observatorija

Dienas ziņas

Preiļos aug pieprasījums pēc aprūpes mājās

Viļānos izveido sadzīves prasmju istabu

Viļānu sadzīves prasmju istabā mācīs ekonomiskāk un praktiskāk dzīvot

Viļānu sociālā atbalsta centrā ''Cerība'' izveidota sadzīves prasmju istaba. Tajā notiks dažādas nodarbības, kurās būs iespēja šūt, gatavot ēst un iegūt informāciju par to, kā ekonomiskāk un praktiskāk dzīvot. Nodarbības paredzētas jauniešiem, jaunajām māmiņām un cilvēkiem no sociālā riska grupām.

Viļānu sadzīves pramju istabā mācīs ekonomiskāk un praktiskāk dzīvotLāsma Zute

Viļānos sadzīves prasmju istabas atklāšanā ieradušās arī jaunās māmiņas ar bērniem. Sadzīves prasmju istaba izveidota Viļānu sociālā atbalsta centrā “Cerība”, kas atrodas daudzdzīvokļu mājā. Istabai atvēlēta viena telpa, kurā iekārtota virtuve ar mēbelēm un ēst gatavošanai nepieciešamo tehniku.

“Elektriskā tējkanna, vafeļpanna, mikseris, augļu žāvētājs, multikatls, sviestmaižu tosteris un vafeļu tosteris, kafijas automāts, blenderis, ūdens filtrs, virtuves kombains,” iegādātās iekārtas rāda Viļānu novada Sociālā atbalsta centra vadītāja Rita Ruba.

Vēl iegādāta cepeškrāsns, elektriskā plīts virsma, gaļas maļamā mašīna, sulu spiede, kā arī šujmašīna, gludināmais dēlis un gludeklis. Šīs tehniskās ierīces palīdzēs apgūt jaunas zināšanas nevien teorētiski, bet praktiski darbojoties.

“Šī istaba ir izveidota, lai mēs palīdzētu ģimenēm, personām, kurām nav pieejama šī sadzīves tehnika, kuriem nav iemaņu,”

Viļānu novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Daila Strupiša norāda, ka sadzīves prasmju istabas mērķauditorija ir jaunieši, jaunās māmiņas un cilvēki no sociālā riska grupām.

“It sevišķi, kad runā par jauniešiem, kuri ir no bērnunamiem, vai jaunieši, kuri ir auguši daudzbērnu ģimenēs. Nav ar visiem bijis iespēja strādāt un audzināt, un viņiem nav bijusi pieejama tāda tehnika”, saka Strupiša.

Sadzīves prasmju istabas iekārtošana izmaksājusi teju 2 600 eiro. Lielāko daļu ieguldītā finansējuma sedz Eiropas nauda. Projekta aktivitātes ilgs piecus gadus, kuru laikā paredzētas regulāras nodarbības, apgūstot jaunas iemaņas.

“Budžeta plānošana, kam atlicināt naudu, ko tiešām ir vērts nopirkt, kam sakrāt, lai virtuvē darbs ritētu ātrāk, lai varētu vairāk atlicināt laiku bērniem, lai būtu tas ēdiens dažādāks un bērniem garšīgs, un nebūtu viens un tas pats,” iecerētos nodarbību tematus ieskicē Daila Strupiša.

Sadzīves prasmju istabas nodarbības plāno apmeklēt jaunā māmiņa Marija. Sievieti interesē ēst gatavošanas nodarbības, lai ar jaunām prasmēm, varētu iepriecināt ģimeni. Marija atzīst, ka virtuve iekārtota ļoti daudzveidīgi. Tas dod pārliecību, ka nodarbības būs interesantas un noderīgas:

“Man mājās daudz kā nav, tieši tāpēc mācīsimies kopā, interesanti būs. Pēc tam brauksim ar vīru pirkt kaut ko arī sev mājās. Zināsim vairākas receptes, kā ko taisīt. Būs interesanti.”

Arī Diāna gaida kopīgās tikšanās, viņa šobrīd dzīvo mājās un rūpējas par mazo. Apmeklējot nodarbībās būs iespēja izrauties no ikdienas un mājām:

“Es šūt nemāku uz mašīnas, to es gribētu pamēģināt. Gatavot es protu, mājās gatavoju, tas man nav sarežģīti, patīk ar tortēm lutināt.”

Pirmās nodarbības plānotas jau septembrī. Uz istabas atklāšanu atnākušās jaunās māmiņas ir gatavas tikties pēc iespējas ātrāk, lai praktiski iepazītu sadzīves prasmju istabas piedāvātās iespējas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt