Pašaizsardzībai pret suņiem izmanto gāzes baloniņus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Bez speciālām atļaujām no 16 gadu vecuma var iegādāties pašaizsardzībai paredzētus gāzes baloniņus. No 18 gadiem jau var iegādāties elektrošoka ierīces, kā arī gāzes revolverus.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Rihards gāzes baloniņu lieto pašaizsardzībai, tomēr pret cilvēku, to nekad nav izmantojis. "Tajā brīdī, kad ir nakts vidus un tev virsū skrien suns, tad tu vienkārši viņam pūt virsū no tās vietas no kuras nāk skaņa," stāsta Rihards.

Viņam kaimiņos dzīvo ne pārāk jauki suņi, kuri naktīs mēdz izmukt ārā no savas sētas un mesties virsū cilvēkiem.

"Nekādus attālumus es neesmu mērījis un rēķinājis: “Pagaidi suns, apstājies, es tagad izmērīšu trīs metrus. Ir ok.” Tā tas nenotiek. Tajā brīdī, tu izvelc baloniņu ārā un dari to lietu," viņš paskaidro.

Rihards savu pirmo gāzes baloniņu iegādājās pirms trim gadiem. Arī ejot uz pilsētu viņam šis ierocis vienmēr bija līdzi, lai nepieciešamības gadījumos varētu aizstāvēties. "Jā, jā, jā! Kaut kādās nakts stundās domāju, ka noderēs, bet, paldies Dievam, nav gadījies un nav bijusi vajadzība," pauž Rihards.

Gāze pūsta tikai uz suņiem. Ja ir bijis lielāks vējš, tad ir ticis arī pašam acīs, bet nekas traks tas nav. No maza daudzuma, tikai drusku grauž. Suņiem gan ir citādāk, tie sāk šķaudīt un ar laiku var pasliktināties oža, ja tas notiek regulāri. "Ja tu gribi aizstāvēties, tevi neinteresē, kas būs ar to suni, ja tā godīgi. Tajā brīdī tu tikai gribi paglābt savu ādu," pauž Rihards.

Gāzes revolverus un citus pašaizsardzības ieročus drīkst nēsāt līdzi, slēptā veidā. Tiesa, ir problēmas ar to ienešanu kādās konkrētās iestādēs un pasākumos. Rihards ir dzirdējis stāstus, kad kāds netiek ielaists koncertā vai kinoteātrī, bet pašam ar to nav bijušas problēmas. "Vai nu man viņš nav bijis līdzi, vai apsargs nav pamanījis..." viņš nosaka.

Parasti uz pasākumu biļetēm ir norādīts, ko nedrīkst ienest, tāpēc arī cilvēki ejot uz šādām vietām savus ieročus atstāj mājās, tomēr ir iestādes, kuras ir noteikušas savus ierobežojumus.

"Apmeklējot šādas vietas, ir vairāki varianti. Protams, ka personai zinot, kur viņa iet, var neņemt tos līdzi vai juridiskā persona, kas ir šādus ierobežojumus noteikusi, ir nodrošinājusi šādu ieroču nodošanu," stāsta Valsts policijas licencēšanas un atļaujas sistēmas biroja priekšnieks Andris Sudārs.

Gāzes ieročus ir paredzēts lietot pašaizsardzībai, tomēr pēc Sudāra stāstītā tas notiek reti. Ja šos ieročus lieto bez iemesla un nav atstātas nekādas sekas, var piespriest administratīvo pārkapumu un naudas sodu no 35-350 euro, tomēr ja tiek nodarīts kas vairāk, sabojāts īpašums, izdarīti veselības bojājumi kādam citam, uzsāk kriminālprocesu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti