Cik riskanti ar Covid-19 inficēties, braucot ar velosipēdu, peldoties? Atbild infektologs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 1 mēneša.

Kā pareizi rīkoties pludmalēs, parkos un uz ielas? Latvijas Televīzija apkopojusi atbildes uz sabiedrības jautājumiem.

Speciālisti uzsver, ka divu metru distance no citiem, regulāra roku mazgāšana un virsmu dezinficēšana ir drošākais pasākumu komplekts, kas palīdzēs nesaslimt ar Covid-19.

"Ja šie velosipēdisti apstājas un kaismīgi runājas, klepodami savā starpā kādu laiku, tad noteikti šis risks ir augstāks. Nu - tas ir modelēšanas pētījums. Bet teiksim tā, tik vienkārši es neuzskatu, ka tas ir bīstami – braukt ar velosipēdu. Domāju, ka tas risks ir minimāls. Lai gan, protams, tur kaut kādas daļiņas, kaut kas var izplatīties pa gaisu. Bet - ir jābūt ilgstoši, vairākas minūtes šim kontaktam un pietiekami tuvam," komentēja Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

"Tādu burtisku pierādījumu nav, ka vīruss pārnesas ar ūdeni, bet ir citi vīrusi, kas to dara. Bet jūrā, ezerā, pludmalē būtu jāievēro distancēšanās. Nekādā veidā es neredzu iespēju, ka šo divu metru koncepts varētu tikt atcelts. Peldēšanās, es domāju, ka jūrā ir droša un ezerā ir droša, bet, nu, par baseiniem, es domāju, ka tas varētu būt tā - zem jautājuma. Es nevaru arī teikt, ka tas ir kaut kas ārkārtīgi bīstams. Bet ir ļoti svarīgi, ka tiek ievēroti visa veida noteikumi. Tur ir vairāk bažas par virsmām, par šo dezinfekciju, ne par pašu ūdeni," komentēja Dumpis.

KONTEKSTS:

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti