Panorāma

Atklāj darba ekspluatāciju vairākos atkarību centros

Panorāma

Dreiliņupītē konstatē piesārņojumu

Dabas muzejā reibina lilijas

Dabas muzejā siltuma dēļ šogad īpaši krāšņa liliju izstāde

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā (LNDM) ceturtdien, 15. jūlijā, atklāta izstāde. Šos ziedus dēvē par dārza karalienēm, kuras cilvēku simpātijas izpelnījušās ar milzīgajiem, košajiem ziediem un majestātisko aromātu. Tās ļoti atgādina karalienes kroni un rotā senus ģerboņus.

Tik krāšņi kā šovasar lilijas sen nav ziedējušas. Tām patīk siltums, un nav bijis arī lietus, kas bojā trauslos un elegantos ziedus. Galva reibst no skaistuma un smaržas. Ne tikai kolekcionāriem, ber arī visiem interesentiem pēc ilgā gaidīšanas perioda ir iespēja aplūkot cēlos ziedus.

Liliju selekcionāre Antra Balodes stāstīja, ka vajadzīgi trīs gadi, lai no lilijas sēklas izveidotos zieds.

Liliju krāsu buķete pārspēj varavīksnes septiņu krāsu dzidruma pielietos toņus. “Selekcionārei Sondrai izdevies radīt pavisam zaļa toņa liliju, kādas dabā nav. Pilnīgs jaunums [ir arī] rožu lilijas. Šajā ziedā ir apvienots divu karalieņu skaistums,” stāstīja Balode.

Krāšņo zvanu krūmu krāsa un smaržu palete liek apstāties pie trompetlilijām, kas  Latvijas selekcionārus padarījušas zināmus  visā pasaulē.

“Šie saulainie ziedi ir kā radīti mūsu tautai – patīkami un nacionāli. Cilvēki šīs dzeltenās trompetlilijas uzskata par tām īstajām lilijām,” sacīja selekcionāre.

Taču Latvijā ir kāda reta lilija, dēvēta par īsto liliju, kura agrāk ziedēja teju visos dārzos, taču tagad gandrīz izzudusi.  Selekcionāre sola, ka pamazām atkal šī šķirne atgriezīsies.

Izstādē “Cēlās lilijas” apskatāma līdz 17. jūlijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti