Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Krievijā īslaicīgi aizturēts Navaļnijs

Panorāma

Koncertprogramma «Džezā tikai meitenes»’

Ziemassvētku vakariņās Lielbritānijā latviešu ēdieni

Ziemeļanglijā mītošā Selgu ģimene viesiem Ziemassvētkos galdā ceļ latviešu ēdienus

Lielbritānijā ierasts lūgt draugus uz Ziemassvētku vakariņām. Šo tradīciju Ziemļanglijas pilsētā Vulverhamptonā turpina arī Selgu ģimene. Galdā tika celti tikai un vienīgi latviešu ēdieni, pat tādi, kas jau piemirsti Latvijā.

Nelielajā, bet gaumīgi un ar mīlestību iekārtotajā mājā, kurā dzīvo trīs paaudzes, vienmēr pietiek vietas arī draugiem, kuri uz Ziemassvētku vakariņām atnesuši katrs savu ciemakukuli. Vakars iesākas ar kopīgu ēdiena gatavošanu un piparkūku greznošanu.

Selgu mājā tiek turēts godā viss latviskais, svētku reizēs uz galda klājot īpašu linu galdautu no Latvijas, kas ir mammas dāvināts.

"Tas man bija tas latviskais, ko es paņēmu līdzi. Visu šo laiku es galdautu klāju svētku reizēs, bet it sevišķi Ziemassvētkos, kad mēs esam šeit, ja man bērni atbrauc uz šejieni, tad mēs to darām," sacīja namamāte Edīte Selga.

Īstam latviešu ēdienam piederas šķovēti jeb sautēti kāposti. Ar tiem tika uzcienāts arī anglis, kurš pēc uzmanīgas pagaršošanas tos atzina par labu esam.

"Tieši dzīvojot Anglijā, mēs novērtējam to, cik mums bija skaista bērnība, arī manam dēliņam, ka mums katru gadu nāca savs Ziemassvētku vecītis. Un, pateicoties tam, man dēliņš diezgan ilgi ticēja Ziemassvētku vecītim, un visiem stāstīja, ka tieši mums bija īstais," klāstīja ģimenes draudzene Līga Asare.

Namamātes meita Ieva Selga piebilda: "Tad mums vainagu vakars bija, mēs gatavojāmies Ziemassvētkiem. Anglijā jau nav, viņiem nav tas adventes cikls, kas mums ir katru svētdienu, kad mēs dedzinām [sveces]. Vainagi viņiem ir, bet bez tā."

Tieši Ieva ir tā, kura Vulverhamptonā parasti visu organizē, un tautieši labprāt piedalās. Kaimiņš Jānis Daudišs stāstīja: "Ja kārtīgi organizē, ja būs, kas visus cilvēkus pabakstīs, tad jā, var diezgan daudz jauniešu vienmēr dabūt kopā."

Gan latviešiem, gan angļiem Ziemassvētkos ierasts likt galdā cepeti, kas nu ir izdevies godam. Skanot latviešu dziesmām, sajūta ir gandrīz kā Latvijā. Sagādātas arī Ziemassvētku kartītes, ko nosūtīt saviem mīļajiem uz Latviju, un jau nākamajā rītā tās ceļos pie adresātiem.

"Varētu teikt, ka šeit pietrūkst balto Ziemassvētku. Ar salu, ar Latvijas ziemu. Ar baltām eglēm, kuras nav jārotā, kuras ir skaistas tāpat.

Esam tikai uz kādu īsu laiku atbraukuši tikai, uz īsu dzīves periodu. Tāpat kā ekskursijā. Mēs jau atgriezīsimies mājās un baudīsim to visu. Mums ir cits stāsts, mums ir stāsts ar laimīgām beigām," teica ģimenes draugi Ināra un Juris Krūmiņi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt