Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Māri Balodi

Karaoke taksometra pakalpojumi

Ukrainā taksometra šoferis Andrijs pasažieriem piedāvā arī uzdziedāt karaoke

Daudzi ukraiņi pēc konflikta izcelšanās Austrumukrainā spiesti meklēt jaunu mājvietu un arī jaunas darba iespējas. Uzņēmējam Andrijam Turko tas deva iespēju apvienot naudas pelnīšanu ar seno hobiju – dziedāšanu.

Andrijam Turko ļoti patīk dziedāt. Par laimi, tagad viņš to var darīt arī darbā, pārvadājot pasažierus Vinnicā - nelielā pilsētā Rietumukrainā. Ideja ierīkot savā taksometrā karaoke sistēmu Andrijam ienāca prātā, kad kāda pasažiere nepavisam negribēja iesaistīties saviesīgā sarunā.

“Es uzgriezu mūziku skaļāk, un viņa sāka smaidīt. Gribēju, lai viņai uzlabojas noskaņojums, un sāku skaļi dziedāt. Tas patika, un viņa pat teica, lai turpinu,” stāsta Andrijs.

Tad šo ideju nostiprināja Andrija dēla aizmāršība, kurš mašīnā bija aizmirsis savu rotaļu mikrofonu. “Mašīnā bija mikrofons, un es pavaicāju pasažierēm, vai viņas nevēlas uzdziedāt. Viņas piekrita, es uzgriezu mūziku, un bija ļoti jautri,” stāsta šoferis.

Dažus gan māc šaubas par šādas braukšanas drošību, taču varas iestādes problēmu nesaskata. Mikrofons, kas piestiprināts pie auss, neesot satiksmes noteikumu pārkāpums. Galvenais, lai šoferis ir piesprādzējies.

Andrijam ir 41 gads. Viņš pārcēlās uz Vinnicu ar sievu un četriem bērniem 2014. gadā, kad bija spiests pamest savas mājas okupētajā Luhanskas reģionā. Tur viņam bija savs bizness, bet jaunajā vietā viņš vada karaoke taksometru, veido skices ukraiņu tautas tērpiem višivankām un sapņo par mieru Ukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti