Monopols

LR galvenā redaktore Anita Brauna: Šobrīd audio žurnālistika piedzīvo renesansi pasaulē

Monopols

Skrējēja Evija Reine: Es kopš trešās klases zināju, ka skriešu maratonu

Optimisma piepildīta saruna. Podkāsta “Cilvēkjauda” veidotāja Laura Dennler

«Ugunsskolas» dibinātāja Laura Dennlere: Neveiksmes kļuva par manu izaugsmes tramplīnu

Izaugsmes platformas “Ugunsskola” dibinātāja un podkāsta “Cilvēkjauda” vadītāja Laura Dennlere savulaik nolēma, ka neveiksmīgas grūtniecības, veselības un finanšu problēmas viņai kalpos kā tramplīns augstākam dzīves lidojumam, viņa atklāja Latvijas Radio raidījumā “Monopols”. 

Laura ieguvusi augstāko izglītību un darba pieredzi ekonomikā, kā arī biznesa vadībā. Ar profesionālās izaugsmes metodēm un psiholoģiju Laura nodarbojas jau kopš 1999. gada.  Šobrīd viņa ar vīru Mišelu un abiem dēliem dzīvo Šveicē.

Pirms vairākiem gadiem kopā ar vīru izveidojusi arī “Ugunsskolu” – vietu, kur gūt atbalstu un praktiskus risinājumus laimīgākai dzīvei, kas Laurai būtu noderējis viņas smagākajos dzīves posmos. 

“Es apprecējos 2009. gadā, un 2009. gada beigās devos ar vīru pie ārsta, un man sākās otrā trimestra pārbaude grūtniecībā, un man pateica, ka bērniņš vairs nav dzīvs. Tas bija īsi pirms Ziemassvētkiem, tā diena beidzās slimnīcā.

Esmu diezgan pozitīvs cilvēks, biju pārsteigta, cik melnā, tumšā, aukstā vietā es varu atrasties, nogaudoju visus Ziemassvētkus, bija ļoti sāpīgi, ļoti grūti,” Laura dalījās pieredzē.  

“Īsi pirms Jaunā gada es vīram saku – viss, pietiek, nav ko bēdāties, bet 4. janvārī atskan zvans no slimnīcas. Tur mani nostādīja pretīgas diagnozes priekšā un, atnākot mājās, tā sajūta bija briesmīga. Sajūta bija tāda, ka, ja man nepaveiksies, es varu nomirt,” viņa norādīja. 

Tomēr arī tādā brīdī Laura nevēlējās padoties: “Toreiz savā kladē ierakstīju, ka šis ir tramplīns – man ir baigā bedre, bet es izvēlēšos, ka šis ir tramplīns, es atsperšos un lidošu augstāk, tālāk”.

Pēc 11 mēnešiem Laura bija vesela, taču atkal nācās pārdzīvot neveiksmīgu grūtniecību, vīru atlaida no darba, un visa nauda bija iztērēta viņas ārstēšanā.

“Bija grūti, bet, pateicoties tam, es esmu tas, kas es esmu šodien,” viņa stāstīja. 

Kopš šī perioda ir apritējuši 12 gadi, un tagad Laura jūtas pateicīga par to, kas notika. Tāpat šobrīd visas problēmas, arī ikdienišķās, viņa cenšas risināt tik ilgi, kamēr pati ir pateicīga, ka strīds vai neveiksme ir notikusi. 

Izaugsmes platformas nosaukums “Ugunsskola” sakrīt ar to, ka tās dalībnieki reizi gadā rīko uguns piedzīvojumu – iešanu pāri karstām oglēm, kas, lai gan ir tikai pavisam maza daļiņa no piedzīvotā, ir nozīmīgs pasākums.

“Svarīgākais ir transformācija. Ogles, uguns ir metafora visiem šķēršļiem, jo iedomājies, ka tu stāvi te, bet tur uz priekšu ir viss, ko tu gribi, apvāršņi, par kuriem liekas – ir riktīgi grūti dabūt rokā. Bet pa vidu ir viss, kas traucē – domas, grūtības.

Tad iešana pāri oglēm nozīmē, ka es tik un tā iešu uz priekšu. Neskatoties uz šķēršļiem, es tiem eju pāri,” Laura skaidroja. 

Viņa norādīja, ka “Ugunsskola” palīdz cilvēkam saprast, kāda būs viņa dzīves nākamā nodaļa, kas vēl ir iespējams: “Mūsu apmācību noslēgumā arī dalībnieki paši skatās riņķī viens uz otru, viņi saka – bāc! – tā kā pilnīgi citi cilvēki”.

“Visu darbu, ko es daru, es daru tās brīvības sajūtas dēļ, kas tajā brīdī iemirdzas cilvēkā, jo tad cilvēks var izdzīvot to, kas viņš ir patiesībā, viņš tam pietuvojas klāt,” Laura uzsvēra. 

Savukārt laime ir prieks šodienā un gandarījuma sajūta par to, uz kurieni cilvēks virzās, viņa secināja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti