Dienas ziņas

Maskavā piemin Borisu Ņemcovu

Dienas ziņas

Tukumā atklāj igauņu mākslinieces izstādi

Pusaudzis aizraujas ar teātri un leļļu darināšanu

Talsos pusaudzis Mikus Krastiņš aizraujas ar teātri un leļļu darināšanu

Es būšu leļļu teātra aktieris – tā četru gadu vecumā talsinieks Mikus Krastiņš paziņojis aktrisei Dzintrai Dukai. Astoņus gadus vēlāk nekas nav mainījies. Mikus ir aktieris, režisors, scenāriju autors, scenogrāfs un leļļu darinātājs. Viņš savas izrādes ir spēlējis ne tikai Talsos, bet arī ārpus novada.

Mikus jau no gada vecuma esot bijis ļoti kustīgs un skaļš bērns, viņam nav interesējušas tehniskas lietas. Apmēram četru gadu vecumā Mikus pirmo reizi redzēja video ierakstu leļļu teātra izrādei "Kling klang esam klāt", kas radījusi lielu interesi par to, kā lelles tā var kustēties. Ar šo izrādi bērnudārzā viesojusies Dzintra Duka, kura iepazīstināja Miku ar leļļu teātri.

"Es pajautāju, vai es nevarētu pēc bērnudārza izrādes paskatīties tās lielās lelles. Tā viss aizsākās, aizsākās tas teātris, tās lelles. Pēc Dzintras Dukas jau es mammai palūdzu, vai nevarētu kaut kādu lelli tādu uztaisīt," stāstīja Mikus.

Piecu gadu vecumā viņš iestājās Talsu novada Bērnu un jauniešu centra teātra studijā "Spēle". Viņš vēl neesot pratis lasīt, lomas iemācījies atkārtojot runāto. Pirmā loma viņam bija rūķītis, kuru sasaldē izrādē “Aizburtais sniegs”.

Šobrīd Mikum ir 12 gadi un viņš teātra studijā ir scenāriju autors, scenogrāfs, leļļu meistars un aktieris.

"Ja viņš man ļauj, tad mēs tā piepucējam un pieslīpējam varbūt to profesionālo pusi, kas varbūt Mikam vēl nav," teica teātra studijas “Spēle” vadītāja Antra Puriņa.

Kā smejas Mikus mamma, drīz mājai būs jātaisa piebūve, jo Mikus ir izgatavojis tik daudz širmjus un skatuves dekorācijas, ka mājās vairs nav vietas. Viņš ir iestudējis neskaitāmas izrādes, daļa no tām ir izspēlētas vien mājās. Lai gan lelles līdz šim darinājusi mamma pēc Mikus idejām un skicēm, šobrīd viņš sāk pārņemt arī šo amatu, vēl atlicis iemācīties tamborēt.

"Tā kā viņa profesionalitāte aug, tad tas, ko kādreiz, teiksim, iebilst mamma, tas vairs nav.

Aktieris jau pats zina, kam kā jābūt, un tur mammas vārdi vairs netiek ņemti vērā," stāsta Mikus mamma Agnese Krastiņa.

Ja sākotnēji Mikus sapņojis kļūt par leļļu teātra aktieri, tad nu sāk domāt par aktiera, režisora vai scenogrāfa darbu. Viņa sapnis ir spēlēt Latvijas Nacionālajā teātrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti