Mācību gads sākas ar pārdomām par atalgojumu un skolēnu skaitu

Lietainie laika apstākļi pirmdien nemazināja prieku par pirmo skolas dienu Oskara Kalpaka Rudbāržu pamatskolā. Tomēr tāpat kā citviet Latvijā, arī šajā lauku skolā jādomā gan par skolēnu skaitu klasēs, gan par skolotāju cienīgu atalgojumu.

„Šajā mācību gadā trīs bērni pārcēlās uz ārzemēm. Pirms gada viena ģimene ar dažiem bērniem atgriezās, bet tas drīzāk ir izņēmums, nekā likumsakarība,” saka Rudbāržu pamatskolas direktors Dzintars Strauts. „Es gribētu teikt, ka Skrundas novadā un pašā Skrundā neizskatās, ka uzņēmējdarbība ļoti attīstītos (..) Bez uzņēmējdarbības, bez ģimenēm skolas nīkuļos,” saka Strauts.

„Kā skolotāja, es tomēr, neskatoties uz visu, jūtos labi. Mājās nereti sāp tas, sāp tas, kāda vaina – kā viņi sveicina, kā viņi tevi sagaida!”saka matemātikas skolotāja Aija Vanaga.  Viņa atzīmē, ka pozitīvo emociju tomēr ir vairāk nekā negatīvo.

Savukārt pirmsskolas skolotāja Liene Alencēviča atzīst, ka šovasar bija jau trešā vasara, kad viņa brauca uz Somiju lasīt zemenes. Ja pērn par nopelnīto naudu, samaksājusi rēķinus, tad šogad ar vīru aizbraukusi ceļojumā. Tomēr viņai pašai šobrīd ir četri darbi, un Aija atzīst, ka ar vienu algu dzīvot nevarētu. „Ar skolas naudu es nevarētu iztikt. Tas ir pilnīgi skaidrs,” saka Alencēviča.

Tieši pirmdien, 2.septembrī, ir sācies jaunais mācību gads.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti