Panorāma

Latvijā vairāk dzer stipro alkoholu

Panorāma

Panorāma

Angļi dzied latvietes korī

Latviete Eva jau 10 gadus vada britu kamerkori Anglijā

Eva Šteinrēdere dzīvo Anglijā jau 12 gadus un strādā par skolotāja palīdzi sākumskolā Anglijas dienvidrietumos. Uzņēmīgā latviete ir dibinājusi pati savu kori, kur dzied tikai briti, jo latviešu mazpilsētā gandrīz nemaz nav.

Anglijā bērni sāk apmeklēt skolu četru gadu vecumā. Tādēļ skolotāja palīga uzdevumos ietilpst ne tikai palīdzība mācībās, bet arī bērnu uzmanīšana.

“No valdības mums nebija direktīvas, ka mums maskas jāvalkā, varbūt tāpēc, lai mazajiem bērniem viss būtu pēc iespējas dabīgi. Pirmo reizi, kad mūs aizslēdza ciet, tad bija vasara. Mēs vispār visas pēcpusdienas izdarījām darbus un gājām ārā. Mēs spēlējām sporta spēles, mums ir liels zālājs, mēs futbolu ar bērniem spēlējām, tenisu. Mēs, skolotāji, spēlējām. Tas bija tik... vispār man tas laiks ļoti patika,” atzina Eva.

Eva savulaik beigusi Liepājas Universitāti kā vispārizglītojošo skolu mūzikas skolotāja. Nonākot Lielbritānijā, atšķirīgā attieksme pret mūzikas mācīšanu britu skolās nedaudz izbrīna.

“Parastais skolotājs māca mūziku, viņš neko nespēlē, viņš vienkārši uzliek programmu uz digitālās tāfeles, un kaut ko viņi tur padzied. Cik tā mūzika daudz viņiem tiek mācīta, ir atkarīgs no skolotāja. Ja vajag vairāk laika angļu valodai un matemātikai, tad mūzika cieš. Te tādas tautasdziesmas neviens nedzied. Sāk principā ar repu, mūzika tiek mācīta, sākot ar pašu jaunāko mūziku. Caur to viņi ieinteresē tos bērnus, un pamazām varbūt kāpjas atpakaļ,” skaidroja Eva.

Mūziķes gaitas Anglijā savulaik sākās ar cita kora diriģēšanu un savu dziedāšanas studiju. Taču nu jau 10 gadus Evai ir pašai savs koris.

“Mēs no sākuma dziedājām ar pavadījumu tā, kā Anglijā pieņemts. Un tad man koris kādu dienu saka – zini, mums vislabāk tomēr sanāk dziedāt bez pavadījuma. Un tad mēs sākām dziedāt bez pavadījuma. Anglijā tādi vokālie ansambļi nav populāri, tad man tur varbūt būs 10 cilvēki, bet viņi sauks to par kori. Un tad mums ir kamerkoris, pilsētas kamerkoris,” smaidot pastāstīja Eva.

“Eva ir veiksmīgi asimilējusies. Kora dziedātāji ir vietējie, un viņa ir daļa no tiem. Viņa ļoti labi māk visu ko noorganizēt, tur nav nekādu problēmu,” pastāstīja Evas dzīvesbiedrs Tomass Meiriks.

Dēls Gustavs, kurš ir gandrīz 2 metrus garš, drīz dosies uz Itāliju spēlēt profesionālā basketbola komandā. Bet viņa jaunākā māsa Līna, iespējams, ies mammas pēdās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt