4. studija

Pārtika pēc derīguma termiņa beigām: vai Latvijā jāpārskata likumdošana?

4. studija

Cik SMS drīks sūtīt vienā reizē?

«Dod pieci!»- skanīga un sirsnīga akcija.

Labdarības maratons «Dod pieci!»: Tās ir īpašas dziesmas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Otro gadu pēc kārtas trīs Latvijas Radio 5 dīdžeji pavada sešas dienas Stacijas laukumā, speciāli izveidotā stikla studijā, lai vāktu ziedojumus kādam īpašam mērķim.

Otro gadu pēc kārtas Latvijas Radio pieci.lv rīko labdarības akciju - "Dod pieci!" Šoreiz līdzekļi tiek vākti ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām.

"Mēs pagājušajā gadā bijām šeit katru dienu. Mēs šogad arī vēlamies to atkārtot," sacīja Daniela, kura "Dod pieci!" akcijā piedalās jau otro gadu.

Ar "Dod Pieci" akcijas temata izvēli palīdzēja Ziedot.lv, rūpīgi izsverot, kas būtu tas mērķis, kā labā vajadzētu ne tikai savākt ziedojumus, bet arī izmainīt sabiedrības attieksmi.

"Šīs ir tās saucamās neredzamās ģimenes, kurās ir smagi slims bērniņš un kuri bieži vien ir vieni ar savu problēmu, ar savu izaicinājumu, arī ar savu stiprumu un arī ar saviem veselajiem bērniem šīs ģimenes ir vienas. 

Un radio Pieci puiši ir gatavi izstāstīt, kā šīs neredzamās ģimenes jūtās un padarīt viņus redzamus," stāsta "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta

Akcijas laikā savāktie ziedojumi tiks pārvērsti reālā palīdzībā - astoņas stundas nedēļā šīm ģimenēm tiks nodrošināts īpaši apmācīts asistents, kurš parūpēsies par bērniņu vecāku prombūtnes laikā.

"Un tikmēr mamma un tētis varēs doties, vai uz veikalu, aptieku vai, kas ne mazāk svarīgi, ar savu veselo bērnu aiziet uz viņa Ziemassvētku pasākumu," akcijas mērķi skaidro "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.

"Gatavojoties šim maratonam un runājot par šīm tēmām ar vecākiem, es jau jūtu, ka esmu emocionāli pietuvinājies šiem cilvēkiem. Un man vairs nav grūti uz viņiem kaut kā... Nav tā ka es op!.... pēkšņi kaut kā novērsīšos vai kā," stāsta Pieci.lv DJ Kaspars Mauriņš.

"Šī ir tā slavenā stikla studija, kurā trīs DJ dzīvos sešas dienas. Un es Jums parādīšu nelielu ekskursiju pa šo, arī aizskatuves daļu. Te Jūs varat redzēt - ieeja aizliegta, kur ir visklusākā telpa - tur DJ atpūtīsies pēc ētera. Tā ir guļamistaba un tualete," telpas stikla studijā izrāda Pieci.lv pārstāvis Krišs Kupruks.

"Šeit ir virtuve, kur viņiem gatavos kokteiļus, jo viņi neēdīs. Te mums ir producēšanas daļa, kur mēs sekojam scenārijiem un komunikāciju lietām. Šeit Jūs varat palūrēt, kas mums ir ļoti svarīgs, video un tehniskā daļa, kur mēs nodarbosimies ar audio un video apstrādi."

Tā kā puiši apņēmušies līdz pat 22.decembrim ieturēt īpašu veselības kokteiļu diētu, pirms akcijas sākuma viņi steidza nobaudīt pēdējo maltīti.

"Ir cilvēki, kuriem ir pilnīgi pie kājas, kam mēs vācam naudu. Ir pilnīgi pie kājas tās dziesmas, kuras tur skan, bet - O! džeki, kuri neēd, tas ir interesanti. Ko viņi tur dara, uzreiz rodas jautājums. 

Un ja arī viņus, mēs varam iepazīstināt ar šo problemātiku un tematiku, par kuru mēs runāsim, kaut vai caur šādu prizmu, tad mēs esam sasnieguši to, kas ir jāsasniedz sabiedriskajam medijam," uzskata Pieci.lv DJ Toms Grēviņš.

"Tas kas mani, kā mūzikas profesionāli aizrauj šajā pasākumā, ir fakts, ka Tu nekādā veidā nevari uzminēt, kas būs nākamais gabals. 

Ko tādu var dabūt gatavu tikai un vienīgi radot slēgtu vidi, kurā cilvēki izvēlas dziesmas. Viņi nezin, kas ir bijis pirms tam, kas pēc tam sekos. Šie miksi, šīs plejlistes ir kaut kas..

Nu neviens "spotify" robots tev to neuzģenerēs. Un ik pa mirklim šī te mūzika, kas ir visforšākais, uzsit pa tādām kā dvēseles stīgām, kuras tu nemaz nezināji, ka Tev ir."

"Man pēc piecām minūtēm būs vilciens, bet gribēju uzmest aci, kā tas klātienē izskatās. Jā, zinu. "Dod pieci" tulīt sāksies. Akcija. Es jau esmu noziedojis dziesmu," LTV raidījumam "4.studija" atklāj sastaptais Miks. "Tieši šī forma, ka ir jāziedo dziesma, tas mani uzrunāja kā mūzikas mīli."

"Es labprāt ziedotu un viss. Bez dziesmas," pavēstīja sastaptā Olga, kas labprāt ziedo.

Arī Rūdolfs uzskata, ka galvenais labdarībā ir palīdzēt citiem, nevis pasūtīt dziesmu apmaiņā pret ziedojumu, tā motivējot cilvēkus ziedot: "Gluži tā motivācija nav. Labdarība ir labdarība. Tev jāziedo par to, ka Tu palīdzi kādam. Varbūt tas, ka tu dziesmu iedod, tas vienkārši, lai vairāk naudu, piesaistītu cilvēkus, jo tu iegūsti kaut ko pretī."

"Lielākajai daļai šo dziesmu apakšā tiešām ir kaut kāds stāsts. Tās ir īpašas dziesmas," piebilst Pieci.lv DJ, Kaspars Mauriņš.

"Mājaslapā mums ir tāds lauciņš, kurā šo stāstu var ierakstīt. Mēs šo stāstu zinām un tie būs viens no fundamentiem saturā, kurus mēs izmantosim. Ar šiem cilvēkiem, kas šīs dziesmas izvēlējās, mēs sazvanīsimies, mēs runāsimies, klausīsimies šos stāstus visi kopā," turpina Pieci.lv DJ Toms Grēviņš.

"Asaras, smiekli, tās ir emocijas, kuras vienkārši ir līdzās "Dod pieci". No pirmās minūtes līdz pat pēdējai minūtei," piebilst Pieci.lv DJ, Magnuss Eriņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti