Dienas ziņas

Uz tikšanos ar ministru ierodas ar tehniku

Dienas ziņas

Madridē turpinās ANO klimata konference

Labdarības koncerts Ēdolē

Labdarības koncertā Ēdolē vāc naudu zālēm ar vēzi slimajam Jānim

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lūdzēju lomā būt ir ļoti grūti, tomēr cilvēka dzīvība liek sasparoties un meklēt finansējumu visās iespējamās vietās, saka Linda Jansone. Viņas brālim Jānim konstatētā vēža forma šobrīd ir ārstējama vien ar dārgām zālēm, no kurām valsts kompensē niecīgu daļu. Lai sniegtu arī savu artavu, tradicionālajā labdarības koncertā Ēdolē šoreiz ziedojumus vāca Jānim.

Otrās Adventes pēcpusdiena ne vienu vien atvedusi uz Ēdoles Kultūras namu. Un rinda pie ziedojumu kastītes nebeidzas līdz pat labdarības koncerta “Palīdzēsim izdzīvot” sākumam. Kā paldies katram tiek eņģelītis un konfekte. Šai reizē cilvēkus vienkopus savedusi pērn kuldīdzniekam Jānim Jansonam atklātā slimība – mieloleikoze jeb asins vēzis.

Sākumā izmantots valsts garantētais atbalsts, bet pirms diviem mēnešiem ģimene uzzinājusi – lai Jānis varētu iegūt nepieciešamās zāles, nepieciešami vairāk nekā 83 000 eiro. No tiem valsts kompensē nedaudz vairāk par 14 000 eiro, bet pārējais jāatrod pašam. Talkā nākusi visa ģimene, naudu vākta portālā ziedot.lv un citos iespējamos ceļos.

Pašlaik lielākā daļa vajadzīgās summas savākta, bet vēl nepieciešami aptuveni 20 000 eiro. Jānis neslēpj, ka par šo labdarības pasākumu ir pateicīgs un arī uztraucies par lielo cilvēku atsaucību.

Viņš jau sācis lietot vajadzīgās zāles, un kursu pārtraukt nedrīkst. “Pēc pirmajām analīzēm Lietuvā ārsti pārsteigti. Turpinu lietot, braukšu uz Lietuv,” stāsta kuldīdznieks Jānis Jansons.

Uz labdarības koncertu sanāca tik daudz cilvēku, ka zāle bija stāvgrūdām pilna. 

“Gribas raudāt, zinām, cik tas ir svarīgi. Esam šeit ar visu ģimenei, ticam, ka viss būs kārtībā, izdosies,” saka ēdolniece Agnese Moldovāne.

Ēdolē labdarības koncertus rīko ik gadu, ziedoto naudu novirzot gan konkrētu cilvēku atbalstam, gan labdarības organizācijām. Šajā reizē Jānim ziedota pasākumu vēsturē lielākā summa – 2157 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti