Dienas ziņas

Sāk izvest bīstamo kravu no uzņēmuma “Ventamonjaks”

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Lielbritānijā pieaug elektroenerģijas un gāzes rēķini

Arī latvieši Lielbritānijā jūt elektrības un gāzes rēķinu pieaugumu

Anglijas Banka brīdina, ka inflācija Lielbritānijā tuvākajos mēnešos var sasniegt augstāko punktu pēdējo 30 gadu laikā – pat 10%. Kara Ukrainā dēļ degvielas cena ir sasniegusi visu laiku augstāko līmeni, par 30–50% cēlušās enerģijas cenas, ietekmējot arī pārtikas cenas, kas pēdējā gada laikā pieaugušas par 5,9%. Palielinājušies arī nodokļi, prognozējot, ka gala rezultātā pusotram miljonam mājsaimniecību (no 27,8 miljoniem) tuvākā gada laikā nāksies izvēlēties – paēst vai dzīvot siltumā. Kā cenu celšanos izjūt Lielbritānijā dzīvojošās latviešu ģimenes?

Kairišu ģimenē aug trīs puikas, kurus ikdienā uzmana mamma. Tā kā tētis, rūpniecisko iekārtu mehāniķis, ir vienīgais pelnītājs, tad dzīves dārdzības celšanos ģimene jūt jau tagad, jo mainījusies cena elektrībai un gāzei.

"Gluži puse nav, bet stipri daudz. Mums bija 90 mārciņas mēnesī, un tagad būs 132," pastāstīja Ilze Kairiša.

Ir augušas cenas arī pārtikai.

"Es tērēju vairāk... Nu jau būs par kādām 20 mārciņām, un tas ir tikai pamats. Par izbraukumiem kaut kur tālāk ir stipri jāpadomā, vai to var atļauties un kurā brīdī," norādīja Kairiša.

Teju visas spuldzes mājā ir nomainītas pret ekonomiskajām, un uz mājas jumta ir saules paneļi.

"Kā man teica uzstādītājoperatori... Bija skaista saulaina diena. Un viņš teica – nu, tad ir īstais laiks mazgāt veļu, darbināt žāvētāju un tējkannu. Tātad šīs trīs lietas saulainā dienā saules paneļi vienlaicīgi nosedz," stāstīja sieviete.

Savukārt Krēsliņu ģimenē aug viens bērns, abi pieaugušie strādā. Pašlaik izdevumi elektrībai un gāzei palielinājušies par apmēram 40 mārciņām mēnesī, taču rudenī varētu būt vēl vairāk. 
 
Baiba un Kalvis Krēsliņi pastāstīja, ka katru gadu ir cenu pieaugums, tomēr neesot patīkami, ka pieaugums ir liels. Ģimene daudz vairāk tagad domājot, kur un ko pirkt. 

"Braukājam mēs abi uz darbu, man darbs nav ļoti tālu, es braucu kādas 5 minūtes no mājām. Nu, bērnam pakaļ uz skolu, tas arī, bet vīram darba objekti ir tālāk. Degvielas bāka... Par cik mums palika dārgāka? Par 40 mārciņām apmēram viena bāka. Man principā viena bāka pa  nedēļu aiziet," stāstīja Baiba Krēsliņa.

Taču pats galvenais, ka darba piedāvājumu ir daudz, un Kalvim, kurš ir pašnodarbinātais, vismaz teorētiski vienmēr ir iespēja strādāt vairāk.

"Visādiem laikiem ir nācies iet cauri. Ekonomikas kāpumiem un kritumiem. Mēs esam kā īsti latvieši, mūs tā nevar nobiedēt," uzsvēra Krēsliņu ģimenē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt