Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Baibu Rozanovu

Rīta Panorāma

Festivāls «Mēs par tīru Latviju!»

Vienkoču parks – populārs tūristu galamērķis

Vienkoču parks: No Līgatnes vēstures stāsta līdz ziemas mājai

Rihards Vidzickis pirms 13 gadiem ar Līgatnes pašvaldību noslēdza zemes nomas līgumu, lai izveidotu privātu Kokamatniecības muzeju. Tagad viņa uzcelto Vienkoču parku apmeklē 18 000 cilvēku gadā.

Vienkoču parku Rihards Vidzickis sācis veidot 2003. gadā. Kopš tā laikā tas ievērojami paplašinājies.

"Vienkoči, tas ir materiāls ar kuru man visvairāk patīk darboties. Vienkocis ir jebkas, kas veidots no viena koka gabala," atzīst Vienkoču parka direktors Vidzickis.

Katrai koka figūrai ir savs stāsts, kāpēc tā izveidota. "Kopējais objektu skaits nav uzskaitīts. Platība ir desmit hektāri, kur izveidotas pastaigu takas," turpina Vidzickis.

Pērn parku apmeklējuši 18 000 cilvēku. Ļaudis brauc gan grupās, gan individuāli, arī jaunlaulātie iemīlējuši šo vietu.

"Te ir redzams Līgatnes vēstures stāsts. Izveidotas miniatūras celtnes. Te ir atveidotas tās ēkas, kas līdz mūsu dienām nav saglabājušās, bet kurām ir liela nozīme Līgatnes vēsturē. Pirmās papīrfabrikas miniatūra, pirmo papīra dzirnavu miniatūra," stāsta parka direktors.

Pirms vairākiem gadiem Rihards kopā ar domu biedriem eksperimentālā kārtā uzcēlis netipisku māju, kurā uzturēties var arī ziemā.

"Ideja bija paeksperimentēt ar dabas materiāiem un otrreiz pārstrādājamiem materiāliem. Pamats ir būvēts no smilšu mālu maisiem. Priekšstelpa taisīta no koka pagalēm, vīna pudelēm un māla," klāsta Vidzickis.

Tie, kuri dodas apmeklēt Vienkoču parku, tur var ne tikai staigāt un apbrīnot mākslinieka darbus, bet arī paši iemēģināt roku.

"Muzejā var iepazīties ar koka amatniecības vēsturi un uzzināt, kāda tā bija, sākot ar akmens laikmetu. 
Ir ļoti daudz rokas instrumentu, ir iespēja pašiem pamēģināt vai vismaz apskatīties, kā top koka izstrādājumi," atzina amatnieks.

Rihards stāsta - nekāds lielais bizness no šāda parka neiznāk, bagāts ar to vismaz pagaidām nekļūs, tomēr ne jau nauda viņam ir galvenais. "Tā ir lieta, kas man patīk, ko es daru. Ir prieks kaut ko tādu darīt, pašam patīk."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt