Dienas ziņas

Rīgas ostā ienācis līdz šim lielākais kuģis

Dienas ziņas

Valmieras bijušajā mazuta saimniecībā sāk izpēti

0706 DZ pavilosta

Pāvilostā kavējas pludmales labiekārtošana; atpūtniekiem jārēķinās ar neērtībām

Jau drīz sagaidāms, ka baudīt mazpilsētas mieru jūras krastā Pāvilostā  ieradīsies vietējie un ārvalstu tūristi.  Šajā sezonā gan nāksies samierināties ar zināmām neērtībām, ko radīs  būvniecības darbi  dažādos objektos, tai skaitā arī pludmales zonā, kur aizkavējušies labiekārtošanas darbi.  Tūrisma jomas speciālisti cer, ka tas būtiski neietekmēs atpūtniekus.

Pludmale Pāvilostā labiekārtota pirms gadiem desmit starptautiskā projektā, kad arī ierīkotas dēļu laipas, soliņi, tualetes, izveidoti trīs stāvlaukumi. Ar laiku koka konstrukcijas nolietojušās, savu darījušas gan jūras vētras, gan kāpu smiltis.

Domājot par tūrisma attīstību un vides sakoptību, beidzot nolemts atjaunot pludmales infrastruktūru. Sākotnējie nodomi lielāko daļu darbu paveikt līdz vasaras sezonas sākumam diemžēl nav īstenojušies.

"Iepirkuma procedūra un projekta izstrāde, kā arī saskaņošana ar biologiem, ekspertiem bija ļoti smags un garš process, projekts ievilkās.

Arī iepirkums tika veikts divreiz, līdz ar to labiekārtošanas darbi iestiepsies vasarā," teica Pāvilostas novada domes projektu vadītāja Vizma Ģēģere.

Vecās koka konstrukcijas tuvāko nedēļu laikā tiks noārdītas un izmantotas apkurē, to vietā izveidojot jaunas, stāsta projektu vadītāja. Uz pludmali vedīs plašākas dēļu klājuma laipas, tiks atjaunoti stāvlaukumi, ierīkotas sanitārajām normām atbilstošas tualetes un mūsdienīgas pārģērbšanās kabīnes, būs arī rotaļu laukums.

Apjomīgie labiekārtošanas darbi būvniekiem jāsāk tuvākajās dienās, lai tos pabeigtu noteiktajā termiņā - trīs mēnešu laikā, kas ir augusta nogale. Tas, protams, nedaudz bažīgus dara tūrisma speciālistus, jo šovasar Pāvilostā vienlaicīgi tiek īstenoti vairāki vērienīgi būvniecības projekti.

"Domāju, ka tiem cilvēkiem, kuri brauks šeit atpūsties un baudīt jūrmalu, tas diži netraucēs, jo vienu brīdi pamanīs, ka ir nākušas klāt jaunas, skaistas ģērbtuves, uzradušās labierīcības," klāsta Pāvilostas jahtu ostas pārvaldnieks Ģirts Vagotiņš-Vagulis.

"Pozitīvi tas, ka viss tiek darīts vienā sezonā. Izdarīs uzreiz un tad būsim gatavi nākamajai, aiznākamajai un pārējām sezonām," piebilda  Vagotiņš-Vagulis.

Pāvilostas pludmales labiekārtošanas kopējās izmaksas ap 114 000 eiro, no tiem 84 000 eiro ir Eiropas fondu finansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt