Dienas ziņas

Kartupeļu raža šogad būs jādala ar kolorādo vabolēm

Dienas ziņas

Policijā un VUGD aizvien zemi vakcinācijas rādītāji

Sarūk bāku apmeklējums stingro ierobežojumu dēļ

Kurzemes bākas Covid-19 ierobežojumu dēļ apmeklē mazāk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vienas no iecienītākajām tūristu apskates vietām Kurzemē ir bākas, kas beidzot atkal atvērtas apmeklētājiem. Viena no senākajām Latvijā ir Ovīšu bāka, savukārt romatiskā Akmeņraga bāka atrodas vistālāk no apdzīvotām vietām. Bet, tā kā šos objektus var apmeklēt, tikai uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu, apmeklētāju skaits ir sarucis.

Pagājušā gada oktobrī kultūras vēsturiskos mantojumus –  bākas  – pandēmijas dēļ nācās slēgt. Ilgāk nekā pusgadu tūristiem no Latvijas un citām valstīm tās nebija pieejamas apskatei. Piemēram, Ovīšu bāka, kas atrodas Ovīšu ragā, lai brīdinātu jūrniekus par tuvojošos smilšu joslu.

Šobrīd to apmeklēt un vērot iespaidīgo skatu no augšas drīkst tikai personas, kuras var uzrādīt Covid-19 sertifikātu.

Savukārt Užavas bāka tiek uzskatīta par romantiskāko no bākām. Līdz tūrisma objektam ved arī aptuveni 3–4 kilometrus garš zemes ceļš, bet apmeklētājus tas nebaida. Kādā vēstures avotā minēts, ka 17. gadsimtā bākas vietā uz akmens krāvuma tika dedzināta uguns, kas kuģiem kalpoja kā orientācijas zīme ceļā uz Ventspili.

"Jau interesējās, cilvēki grib kāzas šeit rīkot, mums rīko, jā. Pagājušajā vasarā gan tā nebija visu ierobežojumu dēļ, bet šogad grib oktobrī precēties šeit pie bākas vai bākā," stāstīja Užavas bākas uzraudz Iveta Rūde.

Užavas bāka ir iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Tā atrodas aptuveni 20 kilometru attālumā no Ventspils, uz vienas no trim augstām mežainām kāpām, kas sasniedz 28 metrus. 19. gadsimtā Užavas bākas vāciskais nosaukums bija "Bakofen".

Bāku apsaimniekotāja atzina, ka vismaz pusei apmeklētāju nav iespēja uzrādīt Covid-19 sertifikātu, tāpēc romantikas baudīšanu  nākas atlikt uz citu reizi.

Sertifikāts ir jāuzrāda pilnīgi visiem, izņemot bērnus līdz 12 gadu vecumam. Šobrīd bākas apmeklē vien daži desmiti cilvēku dienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti