Tviterapskats: #DodPieci, Dimanta uzvara un žagari Saeimai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Šajos Ziemassvētkos bija vislabākais laiks sēņošanai, velo un laivu braucieniem smej sociālajos tīklos. Dažs labs padalās ar dāvanām, kas bijušas zem eglītes, ja vien to – zaļo atrakciju poligonu - nav nopostījis kaķis, cītīgi publicē kopā sanākušo radu un draugu kopbildes, svētku galdus, bet pirms svētkiem – draudzīgi sēdējām sastrēgumos, spriedām, kuriem politiķiem būtu jāatnes žagari. Un vēl – ja vien neesat Dainis Liepiņš, priecājāmies par kopīgi paveikto sirsnīgajā labdarības akcijā #DodPieci. 

Lozungs "Atlaist Saeimu" Ziemassvētku laikā nomainās uz "Saeimai žagarus", smej Vita Dreijere (@Vita_Dreijere), un žagarus ir, par ko nest. Saeima un masu medijus uzraugošā padome no tiesas šogad dāvanā saņēma Dimantu, Aināru Dimantu, ko šogad prettiesiski atbrīvoja no amata. Tviterlietotāja Rita (@rcoolnice) par, daudzuprāt, tiesiskuma uzvaru priecājas tik ļoti, ka pat radījusi Ziemassvētku pantiņu:

Rudīte Martišauska ‏(@AlksneR) gan aicina pārāk nesapriecāties par Dimanta panākumu, jo

Līdz ar to Saeimai zem eglītes ne tikai žagarus, bet arī zirgābolus... Portāls "pietiek.com" un arī citi tviterlietotāji steidz atgādināt, ka pēc Valsts kontroles atzinuma Dimants izšķieda nodokļu maksātāju naudu. Īpaši indīgus tvītus Dimantam un tiesai velta sociologs Aigars Freimanis (‏@AigarsFr): "Amatā atjaunots demagogs, kas bezkaunīgi parazitēja uz nodokļu maksātāju rēķina un lasīja morāles".

Vēl par politiku: turpinās valdības neveidošana, jaunais pavērsiens - Latvijas Reģionu apvienības Bondara līkloči, te atbalstot "Vienotību", te Nacionālo apvienību. Kažoki mainās ātri, laikam apjēdza, ka liek uz klibu zirgu, smīn Rita Eva Našeniece (@RitaEvaNa). Trāpīgi par šo saka Romāns Meļņiks (@romans_melniks): "Pilna infotelpa tukšu vēstījumu".

Nekavējoties no tukšiem vēstījumiem – par būtiskāko. Par to, ka mēs esam labo siržu lielvalsts, tā sporta žurnālists Ilvars Koscinkēvičs (@ilvarslv) reaģē uz Latvijas Radio labdarības akcijas #DodPieci rezultātu.

Un, lai gan ne jau to sirsnību var ielikt rezultātos un ciparos  – 147 stundu laikā tika saziedoti 135 546 eiro.

Guntis Rozenbergs @GRozenbergs uzskata: "#DodPieci (@piecilv) Labdarības maratons ir vislabākais, kas šajā Ziemassvētku laikā Latvijā notiek un ir noticis! Izcili!"

Šī akcija tiešām radīja daudziem gan Ziemassvētku sajūtu, gan lika aizdomāties. Tā uzrunāja gan naudīgos, gan tādus, kuri dzīvo no vienas algas līdz otrai. Uzskatāms piemērs ir Inga Leitāne (@IngaLei), kura nekautrējas visai pasaulē tviterī paziņot to, ka beidzot saņēmusi naudiņu un varējusi noziedot. 

"Pieci.lv ir baigie malači. Dēļ #DodPieci vien bija vērts radio taisīt" – labus vārdus saka Guntars Meluškāns (@GMeluskans). Un tiem uzmanību vērts pievērst tvītam sekojoša Saeimas deputāta no Reģionu apvienības Daiņa Liepiņa dēļ, kurš varētu būt viens no pavisam nedaudzajiem, kuram Pieci.lv akcija nepatīk. "Zagļi un bandīti gandrīz vienmēr daļu nolaupītā ziedo labdarībai, cerot attīrīt savu dvēseli!!!" Tāds viņa vērtējums. 

Te ir divi varianti, medicīniskas diagnozes neuzstādot: vai nu tas ir politiķa paziņojums, ka visi, kas ziedo ir bandīti, vai arī vienkārši personīgās pieredzes apmaiņa.

Lai nu kā ar būtu, Liepiņa kungam ieteikums no tviterapskata - nespiest podziņu "patīk" pašam pie saviem ierakstiem, lai arī cik pašam tie šķistu ģeniāli. Par sevi patīksmināties ir iespējams arī citos veidos.

Bet vēl amizantāki un populārāki par Saeimas deputātiem ir kaķi un to attiecības ar Ziemassvētku eglītēm – tās ik gadu šai laikā nonāk sociālo tīklu uzmanības centrā.

Piemēram, Lienes Brizgas-Kalniņas kaķis esot teicis (@LieneBrizga):

Sarmīte Kolāte ‏(@Sarmite_Kolate): "Pagaidām egle apgāzta tikai vienreiz, un līdz ar to aizgājušas arī visas plīstošās mantiņas". Ilze Lipska ‏(@absolut_ilze) egli piesējusi, līdzīgi rīkojušies arī citi kaķu un bērnu īpašnieki.

Eglīte un kaķis nav vienīgās lietas, kuras spēj radīt jautrību. Diezgan jautri esot gājis arī tviterlietotājam Aināronkulim ‏(@Ainaronkuls): "Viedtālrunis tomēr ir īsts tehnikas brīnums - kaķis to apošņājot uztaisīja 3 selfijus, nosūtīja 5 sms un izsauca policiju..."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti