Kas notiks ārkārtējās situācijas trešajā mēnesī līdz 11.janvārim un pēc tā?

Jānis Vitenbergs (NA), Jānis Bordāns (JKP), Ilmārs Dūrītis (A/P!), Arvils Ašeradens (JV), Ivars Austers (LU PPMF), Jānis Endziņš (LTRK)

Jānis Domburs 8.decembris, trešdiena 21:15
«Kas notiek Latvijā?» – diskusija par Covid-19 ierobežojumiem darba attiecībās
Kopš 15. novembra, tas ir, tā dēvētās mājsēdes beigām Latvijā valsts un pašvaldību sektorā, tajā skaitā arī kapitālsabiedrībās var strādāt tikai cilvēki, kam ir sadarbspējīgs sertifikāts, kas apliecina Covid-19 izslimošanu vai vakcinēšanos pret šo slimību. “Kas notiek Latvijā?” 17. novembrī iztirzāja šīs prasības tiesiskās un ekonomiskās sekas. Diskusijā klātienē piedalījās Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Juris Rancāns (JKP), Latvijas Tiesnešu biedrības valdes loceklis, Zemgales apgabaltiesas priekšsēdētājs Juris Siliņš un Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grinbergs. Attālināti diskusijā piedalījās Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, zvērināti advokāti Aldis Alliks un Linda Reisa, kā arī Liepājas domes deputāte Ludmila Rjazanova un Pāvula Jurjāna mūzikas skolas klavierskolotāja Vija Rumpāne.
«Kas notiek Latvijā?» – diskusija par valsts budžeta projektu
Valsts parāda pieaugums, tā dēvētās deputātu kvotas, valdošās koalīcijas partiju un opozīcijas deputātu loma valsts budžeta likuma pieņemšanas procesā – šie ir daži no jautājumiem, kurus 17. novembrī “Kas notiek Latvijā?” apsprieda Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdis Mārtiņš Bondars (A/P!), Rihards Kozlovskis (JV), Uldis Augulis (ZZS) un Vjačeslavs Dombrovskis.
VIDEO. «Kas notiek ar valsts budžeta projektu un Covid-19 ierobežojumiem darba attiecībās?»
17. novembrī raidījumā “Kas notiek Latvijā?” apspriež 2022. gada valsts budžetu un ar to saistītos likumus, par kuriem diskusijas Saeimā ilgst jau vairākas dienas. Otrs raidījuma temats – situācija, kas veidojas Latvijā saistībā ar valdības noteiktajiem Covid-19 ierobežojumiem, kas paģēr valsts un sabiedriskajā sektorā strādājošajiem, tajā skaitā pašvaldībās un valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās nodarbinātajiem, iegūt sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu. Īpaši ierobežojumi ar atsevišķi likumu noteikti Saeimas un pašvaldību deputātiem.
Ogres novadā pēc inficēšanās Covid-19 izbraukuma vakcinācijas laikā mirusi pagasta pārvaldniece (papildināts)
Šajās dienās pēc inficēšanās ar Covid-19 mirusi Ogres novada Meņģeles pagasta pārvaldniece  – videoierakstā, kas nonācis “Kas notiek Latvijā?” rīcībā redzams, ka Ogres mērs Egils Helmanis sarunā ar Nacionālā veselības dienesta  Vakcinācijas projekta nodaļas (NVD VPN) vadītāju Evu Juhņēviču un nodaļas darbinieku Ņikitu Trojanski pieļauj, ka inficēšanās notikusi izbraukuma vakcinācijas laikā. Pārvaldniece, kas pati bijusi vakcinējusies, pie Meņģeles pagasta senioriem vedusi ģimenes ārstes Ausmas Līcītes prakses darbinieci, kura savukārt sirmgalvjus vakcinējusi pret Covid-19.
Guntars Račs par koncertiem pēc mājsēdes: Nevajag radīt ilūziju, ka varēsim normāli strādāt
Privātajiem pasākumu un it īpaši koncertu organizētājiem darbs pēc mājsēdes no 15. novembra būs ļoti apgrūtināts, un būtu labāk, ja ilūzija par iespēju strādāt netiktu radīta, bet gan būtu zināms, kurā mēnesī un kurā datumā būs iespējams atgriezties pie ierastā darba režīma. Taču ar šādu prognozēšanu līdz šim ir bijušas lielas problēmas, raidījumā “Kas notiek Latvijā?” norāda mūziķis un producents Guntars Račs.
Laiks, lai «uzliktu vāku» – veselības ministrs pamato mājsēdes mērķi; Perevoščikovs: Rezultātā neinficējās tūkstoši
“Tas, ko speciālisti paredz ir, ka, izejot no mājsēdes un atgriežoties “zaļajos režīmos”, inficēšanās skaits var pieaugt. Ne dramatiski, bet pieaugt,” trešdien diskusijā “Kas notiks Latvijā no 15. novembra pēc mājsēdes beigām?”, komentējot speciālistu modelētās Covid-19 infekcijas izplatības un sasirgušo hospitalizācijas līknes, atzina veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai”/Par!).
Kā ārstē Covid-19 mājās? Čakša to sauc par vājo vietu. Aizsilniece: vajag skābekļa koncentratorus. Citi ārsti šaubīgi
Galvenais iemesls, kādēļ Latvijā ir tik liels slimnīcās nonākušo Covid-19 pacientu skaits, ir vājā pirmshospitālā aprūpe, proti, šo pacientu ārstēšana mājās. Šādu viedokli trešdien raidījumā “Kas notiek Latvijā?” pauda “Jaunās Vienotības” deputāte, kādreizējā veselības ministre Anda Čakša. Publiskā vidē gan lielāku ievērību izpelnījusies Latvijas Ārstu biedrības prezidentes (LĀB) Ilzes Aizsilnieces paustais, atbildot uz Čakšas teikto, – viņa klāstīja, ka citviet pasaulē sasirgušajiem noteiktā laikā pēc slimības sākuma tiekot veiktas analīzes, kas ļauj prognozēt slimības attīstību un ļauj “noturēt to cilvēku mājās”.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt