Kas notiek ar valsts budžetu 2023.gadam: kas nolemts valdībā, kas jādara Saeimai?

Arvils Ašeradens, Māris Kučinskis, Mārtiņš Staķis, Andris Šuvajevs, Egils Baldzēns, Imants Parādnieks

Jānis Domburs 8.februāris, trešdiena 21:15
Neofobi, neofili un īstermiņa ambīcijas – diskusija par iemesliem, kāpēc Latvijā nevedas reformas
Latvijas politiķiem lielākoties piemīt īstermiņa ambīcijas un trūkst drosmes īstenot reformas, kuru rezultāti būtu redzami tikai pēc ilgāka laika. To trešdien diskusijā "Kas notiek ar Valsts prezidenta lomu valdības tapšanā un valsts attīstību?" pauda Latvijas Universitātes profesors sociālajā psiholoģijā Ivars Austers. Tikmēr "Accenture Baltics" vadītājs Maksims Jegorovs uzsver, ka, viņaprāt, definēt atpalicības novēršanu par attīstības stratēģiju ir psiholoģiski nepareizi.
Levits: vajag vēl četrus – demogrāfijas, digitalizācijas, augstākās izglītības un informatīvās telpas – ministrus
Valsts prezidents Egils Levits uzskata, ka Latvijā ir vairākas jomas, kas nav nosegtas ar politiski atbildīgām amatpersonām, un viņš redz vismaz četras šādas sfēras, kurās līdzās ministram vajadzētu būt vēl vienai politiskai figūrai, kas var koordinēt attiecīgo jomu arī pārnozaru griezumā. Diskusijā "Kas notiek Latvijā?" prezidents minēja, ka īpaši ministri būtu nepieciešami digitalizācijas, demogrāfijas, zinātnes un augstākās izglītības, kā arī informatīvās telpas jomās.
Diskusija par Valsts prezidenta lomu valdības tapšanā un valsts attīstībā
Trešdien, 16. novembrī, diskusijā par valsts attīstības priekšnoteikumiem, kā arī politiķu un sabiedrības lomu piedalās informācijas tehnoloģiju uzņēmuma "Accenture Latvia" vadītājs, fonda atvērtai sabiedrībai "DOTS" valdes priekšsēdētājs Maksims Jegorovs, Latvijas Kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesors Ivars Austers un zvērināts advokāts, Latgales kongresa lēmumu izpildes padomes priekšsēdētājs Agris Bitāns.
Jānis Domburs intervē Valsts prezidentu Egilu Levitu
Trešdien, 16. novembrī, diskusijā "Kas notiek ar Valsts prezidenta lomu valdības tapšanā un valsts attīstību?" Jānis Domburs sarunājas ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, lai noskaidrotu viņa pieeju jaunās koalīcijas veidošanā, skatījumu uz atbildības lomu sadali un jaunu politisku amatpersonu ieviešanu ministrijās, kā arī centienus panākt, lai Latvija pārvarētu atpalicību no Lietuvas un Igaunijas, šādi kļūstot drošāka, konkurētspējīgāka un labāk pārvaldīta.   
VIDEO. «Kas notiek ar Valsts prezidenta lomu valdības tapšanā un valsts attīstību?»
16. novembra raidījumā "Kas notiek ar Valsts prezidenta lomu valdības tapšanā un valsts attīstību?" piedalās Valsts prezidents Egils Levits. Diskusijā piedalīsies informācijas tehnoloģiju uzņēmuma "Accenture Latvia" vadītājs, fonda atvērtai sabiedrībai "DOTS" valdes priekšsēdētājs Maksims Jegorovs, Latvijas Kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesors Ivars Austers un zvērināts advokāts, Latgales kongresa lēmumu izpildes padomes priekšsēdētājs Agris Bitāns.
«Ministru biedra» iedēstīšana un «politiķu pārošanās» – kā partijas un prezidents darina jauno koalīciju
Valsts prezidenta Egila Levita  piedāvātās ministra biedra institūcijas izveide, kas šķiet tīkama "Apvienotajam sarakstam", var radīt apjukumu ierēdņos, it īpaši, ja ministrs un viņa biedrs pārstāv dažādas partijas, diskusijā "Kas notiek Latvijā?" sacīja  zvērināts advokāts, konstitucionālo un valsts tiesību lietpratējs Edgars Pastars. "Apvienotā saraksta" (AS) Saeimas deputāts Māris Kučinskis otrdien LTV "Rīta panorāmā" sacīja, ka pirms koalīcijas izveidošanas AS grib redzēt nākamā gada valsts budžeta projektu ar lielāku detalizāciju. Viņaprāt, sarunas noritētu raitāk, ja prezidents būtu oficiāli nominējis jaunās valdības vadītāju.
Nepamanītais Kariņš, dzīres budžetā, ministru biedri un politiskā cena: kas (ne)notika politiķu sarunās nedēļas nogalē
Nedēļas nogalē notikušajās potenciālo koalīcijas partneru neformālajās sarunās, kuras, pēc "Apvienotā saraksta" (AS) valdes locekļa Māra Kučinska teiktā, notikušas, "Jaunās Vienotības" līderim Krišjānim Kariņam klāt neesot, politiķiem izdevies vienoties par vairākiem jautājumiem, piemēram, Ministru kabineta komitejas sēžu atjaunošanu. Tomēr vienošanās par atbildības jomu sadali joprojām nav panākta – pēc iepazīšanās ar informāciju par nākamā gada budžetu "Apvienotā saraksta" skepse par piedāvājumu uzņemties atbildību par veselības aprūpes nozari nav mazinājusies.
VIDEO. «Kādai jābūt nākamajai valdībai?»: Kā beigsies koalīcijas veidotāju strīdi un kas tiem sekos?"
14. novembra diskusijā ''"Kādai jābūt nākamajai valdībai?": Kā beigsies koalīcijas veidotāju strīdi un kas tiem sekos?" jaunākos pavērsienus valdības veidošanas sarunās iztirzā ''Apvienotā saraksta'' valdes loceklis Māris Kučinskis, Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars un ''Jaunās Vienotības'' politiķe Inese Lībiņa-Egnere, kā arī tiesību eksperts Edgars Pastars un politologs, sabiedrisko attiecību aģentūras "Mediju tilts" līdzdibinātājs Filips Rajevskis.