Kas noticis Kariņa valdības trīsgadē? Kas notiks ar Covid-19 ierobežojumiem un aicinājumu ministriem demisionēt?

Lelde Metla-Rozentāle, Ivars Godmanis, Māris Kučinskis, Gunta Ancāne, Karīna Ploka, Kaspars Bērziņš, Jānis Naglis, Gints Kuzņecovs.

Jānis Domburs 26.janvāris, trešdiena 21:15
Uzņēmējs Birznieks apšauba augstu mirstību no Covid-19: Kur ir dati?
Uzņēmējs un “Zoomcharts” stratēģijas vadītājs Juris Birznieks apšauba Covid-19 bīstamību, salīdzinot to ar gripu, bet mirstības pieaugumu pagājušajā gadā skaidro ar to, ka 75 gadu slieksni sasniegusi skaitliski kuplā pēckara paaudze, kas tagad pamazām aiziet mūžībā un no tā arī veidojas mirstības kāpums par 17%. Lai gan Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs Uga Dumpis viņam oponēja, uzņēmējs savas domas nemainīja un pauda šaubas par Covid-19 kā galveno iemeslu daudziem pērn notikušajiem nāves gadījumiem.
«Nord DDB Riga» direktors Rubīns: Reklāma dod impulsu, bet izšķirošā loma vakcinācijā pret «Covid-19» ir ģimenes ārstam
Cik veiksmīgas bija kampaņas, aicinot cilvēkus vakcinēties, un kam tad īsti un ar kādiem līdzekļiem ir jāiznes vakcinācijas galvenais slogs, to šā gada pirmajā “Kas notiek Latvijā?” raidījumā mēģināja noskaidrot gan reklāmisti, gan arī mediķi un citi procesa virzītāji. “Nord DDB Riga” direktors Andris Rubīns nepiekrita infektologa Uga Dumpja skepsei par reklāmas klipu iedarbību un spēju sasniegt senioru auditoriju, savukārt ģimenes ārsts Ainis Dzalbs pauda neizpratni par to, kādēļ gan tieši no ģimenes ārstiem tagad prasa izcilus rezultātus riska grupu vakcinēšanā, ja realitāte ir tāda, ka līdz pagājušā gada 1. oktobrim viņi šajā procesā faktiski bija iesaistīti tikai uz brīvprātības principiem.
Dumpis un Dzalbs par vakcinācijas plānu 2022: «Jādomā par 2 mēnešiem, ne gadu» un «nesagaidīšu nākamo gadu»
2022. gada laikā pirmreizējās vakcinācijas pret Covid-19 aptverei vecuma grupā virs sešdesmit gadiem būtu jāsasniedz 80%, bet aptverei kopējā populācijā, tas ir, ieskaitot arī bērnus – 75%. Tikmēr balstvakcinācijas aptverei šā gada laikā jāsasniedz 80% no pirmreizējās vakcinācijas kursu pabeigušajiem iedzīvotājiem. Šādi mērķi noteikti informatīvajā ziņojumā “Par Covid-19 vakcināciju 2022. gadam”, kuru īsi pirms Ziemassvētkiem aptaujas kārtībā notikušā sēdē pieņēma valdība.
VIDEO: Kas notiek ar vakcinācijas pret Covid-19 mērķiem un līdzekļiem to sasniegšanai
Kopš vakcinācijas uzsākšanas ir apritējis tieši gads, tādēļ diskusiju raidījumā “Kas notiek Latvijā?” trešdienas, 5. janvāra, vakarā atskatīsimies uz aizvadītajā gadā paveikto un to, kas būtu darāms, lai izkļūšana no pandēmijas prasītu mazāk upuru. Vakcīnu pieejamības jautājums jau pirms laba laika ir atrisināts, taču pūļa imunitātes sasniegšanai traucē gan jaunais vīrusa paveids, gan arī sabiedrības attieksme pret savu veselību un neuzticība lēmumu pieņēmējiem.
Vīrusa pētnieks Zrelovs: Ārkārtas situācijas atcelšana ir blefs
Latvija, visticamāk, nebūs nekāds izņēmums, un līdz ar Covid-19 vīrusa omikrona paveida  izplatību arī mūsu valstī iecerētā ierobežojumu atcelšana pēc 11. janvāra šķiet diezgan nereāla un pat neiespējama. To jau aizvadītās nedēļas valdības sēdē apliecināja veselības ministrs Daniels Pavļuts, kurš plašāk savu nostāju skaidroja 22. decembra raidījumā “Kas notiek Latvijā?”. Arī Biomedicīnas studiju un pētījumu centra zinātnieks Ņikita Zrelovs pauda pārliecību, ka nekāda ierobežojumu atcelšana janvāra vidū nenotiks, jo vīruss jau pēc svētkiem sāks izplatīties ar eksponenciālu pieaugumu.
«Nedzīvojam uz vientuļas salas». Ministrs un Covid-19 pētnieki diskutē, vai jāmācās no kaimiņvalstīm
“Mums ir tāds īpašais Latvijas piegājiens, “know-how”, lūk, veidot šos lielveikalus ar dažādām izejām uz sētas pusi un uz priekšpusi,” tā, lūgts novērtēt Latvijā noteikto Covid-19 pandēmijas ierobežojumu efektivitāti, trešdien raidījumā “Kas notiek Latvijā?” pauda satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīva partija).
VIDEO. Kas notiks ar Covid-19 ierobežojumiem un vīrusa omikrona paveidu svētkos un pēc tiem?
Kamēr lielā daļā Eiropas valstu notiek gatavošanās Covid-19 vīrusa omikrona paveida uzplūdiem un tiek pastiprināti gan kontroles pasākumi uz robežām, gan arī ierobežota pulcēšanās, Latvijas valdība uz Ziemassvētkiem un Jaungada svinībām ir atcēlusi dažus ierobežojumus, bet lemšanu par dzīvi pēc ārkārtas situācijas beigām 11. janvārī atlikusi uz nākamā gada sākumu.  Raidījumā “Kas notiek Latvijā?” 22. decembrī dalībnieki diskutēs par to, ko varam sagaidīt no vīrusa omikrona paveida un kā varam mēģināt tā izplatību aizkavēt?
«Fiskāli neitrāls» vai izmaksās miljonus – ministrijām atšķirīgas aplēses par PVN samazinājumu energoresursiem
Finanšu un Ekonomikas ministriju aprēķini par to, cik lielu “robu” neiekasētu pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumu veidā valsts budžetam radītu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšana elektroenerģijai un dabasgāzei, būtiski atšķiras. Tas izriet no Ekonomikas ministrijas parlamentārās sekretāres Ilzes Indriksones (Nacionālā apvienība) teiktā trešdien raidījumā “Kas notiek Latvijā?”.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt