“Kādai jābūt 14. Saeimai?” – “Jaunā Vienotība”

Evika Siliņa, Zanda Kalniņa-Lukaševica, Inese Lībiņa-Egnere, Anda Čakša, Inga Bērziņa

Jānis Domburs 16.maijs, pirmdiena 12:00
Asinsbanka pie robežas un 37% ukraiņu gatavi ķerties pie ieročiem – Graube un Streļeca par iespējamo Krievijas iebrukumu Ukrainā
“Karaspēks ir organizēts tādā veidā, lai gatavotos karam, jo mācību laikā – kā likums – nekad visas karam nepieciešamās vienības vienlaikus neiesaista,” trešdien raidījumā “Kas notiek Latvijā?”, vērtējot Krievijas karaspēka koncentrēšanu Ukrainas robežu tuvumā gan Krievijā, gan Baltkrievijā, pauda bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris, atvaļinātais ģenerālis Raimonds Graube.
«Kas notiek Latvijā?» diskusija par Ukrainu un pasaules ģeopolitiku
Trešdien, 16. februārī, raidījuma “Kas notiek Latvijā?” diskusijā par starptautiskās sabiedrības uzmanības degpunktā jau ilgāku laiku esošo situāciju Ukrainā, pie kuras robežām Krievija vairāku mēnešu garumā pulcējusi vairāk nekā 100 000 karavīru lielu karaspēku, piedalās ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība), bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube, Ukrainas atbalsta biedrības valdes locekle Jana Streļeca un krīžu vadības konsultants Edmunds Āķītis, kurš atrodas Austrumukrainā.
«1.aprīlis ir kaut kāds kosmoss», «varam zaudēt profesionāļus» – uzņēmēji par valdības gausumu ierobežojumu pārskatīšanā
Latvijai jāmācās no Lietuvas un Igaunijas, kā pašreizējos apstākļos organizēt uzņēmējdarbību, bet kavēšanās ar koronavīrusa ierobežojumu atcelšanu var radīt negatīvas sekas ilgtermiņā, tā, vērtējot valdības darbu, atzina Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Menģelsone un koncertaģentūras "L Tips Agency" vadītājs Gints Putniņš. "Ir lietas, ko var izdarīt šodien un rīt, nav jāgaida ne 1. marts, ne, pasarg(i) Dievs, 1. aprīlis, kas “šķiet jau kaut kāds kosmoss”, sacīja Menģelsone.    
Koalīcijas politiķiem pretrunīgas liecības: vienošanās par «Pavļuta plānu» jau par 95% vai tikai par 75%
Trešdien nelielā valdību veidojošās politiskās partijas pārstāvošo politiķu grupā lielā mērā panākta vienošanās par patlaban noteikto Covid-19 ierobežojumu samazināšanu un atcelšanu, 9. februāra raidījumā “Kas notiek Latvijā?” atklāja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) un veselības ministra Daniela Pavļuta pārstāvētās politiskās apvienības “Attīstībai”/”Par!” Saeimas frakcijas vadītājs Juris Pūce.
VIDEO. Kas notiek ar plāniem un lēmumiem par Covid-19 izejas stratēģiju?
Valdība jau nākamnedēļ, 15.februārī lems par patlaban pastāvošo Covid-19 pandēmijas ierobežojumu pārskatīšanu. Premjers Krišjānis Kariņš uzsver, ka jāvirzās prom no kolektīviem ierobežojumiem uz individuālu aizsardzību un jāatceļ ierobežojumi ekonomikai, kas mums dārgi maksā un nostāda neizdevīgā situācijā attiecībā pret Lietuvu un Igauniju.
Biedēšana, nesamērība, totalitārisms - opozicionāre, žurnāliste un advokāts par nepatieso ziņu pantu Krimināllikumā
Saeimas opozīcijas pārstāve Ļubova Švecova un kādreizējais Nika Endziņa aizstāvis Jānis Mucenieks uzskata, ka sabiedrībai bīstamas informācijas ierobežošanai pietiek ar pašreizējo kārtību, kas to definē kā huligānismu. Vēl kategoriskāku un skaidrāku šī nozieguma izcelšanu sabiedrība var uztvert kā spiediena izpausmi. Valstij no savas puses vajadzētu vairāk paļauties uz cilvēkiem un tā vietā, lai draudētu ar represijām, skaidrot savus lēmumus.
«Mēs viņiem skaidrosim» – TM noraida «Reportieri bez robežām» kritiku iecerei bargāk sodīt par «izdomājumu izplatīšanu»
Starptautiskā organizācija “Reportieri bez robežām”, kura pagājušajā nedēļā “Twitter” aicināja Tieslietu ministriju atsaukt tās virzītos Krimināllikuma grozījumus, kas paredz ieviest kriminālsodus par nepatiesu ziņu un izdomājumu izplatīšanu, ar attiecīgu oficiālu aicinājumu ir vērsusies arī Tieslietu ministrijā. To pirmdien diskusijā “Kas notiek Latvijā?” atklāja ministrijas valsts sekretārs Mihails Papsujevičs (raksts papildināts ar Tieslietu ministrijas viedokli pēdējā rindkopā - red.). 

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt