Kas noticis Kariņa valdības trīsgadē? Kas notiks ar Covid-19 ierobežojumiem un aicinājumu ministriem demisionēt?

Lelde Metla-Rozentāle, Ivars Godmanis, Māris Kučinskis, Gunta Ancāne, Karīna Ploka, Kaspars Bērziņš, Jānis Naglis, Gints Kuzņecovs.

Jānis Domburs 26.janvāris, trešdiena 21:15
Pašvaldību vadītāji: Ar grūtībām apmaksāt energoresursu rēķinus var saskarties 30% iedzīvotāju
Elektrības sadales tarifa samazināšana par 50%, kā arī mājokļa pabalsti salīdzinoši mazai, pašai trūcīgākajai sabiedrības daļai nekādā veidā neatrisinās energoresursu cenu krasā pieauguma problēmu, ko izjūt 99% ģimeņu. Cilvēki būs spiesti ievērojami ierobežot savus tēriņus, primāri apmaksājot elektrības un siltuma rēķinus, bet parādi par apkuri jau tuvākajos mēnešos var veidoties pat 20% līdz 30% mājsaimniecību, to raidījumā “Kas notiek Latvijā?” atzina Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks un Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš. Viņi uzskata, ka valstij jādomā, kā cenu kāpumu energoresursiem iedzīvotājiem padarīt vismaz lēzenāku.
«Mēs esam vienā laivā» – uzņēmēji brīdina par būtisku pirktspējas kritumu energoresursu cenu dēļ
Elektrības un dabasgāzes cenas patlaban ir tik ļoti svārstīgas, ka sadales tarifu apmērs vai iespējamas nodokļu izmaiņas šiem energoresursiem šīs cenu dinamikas ietekmi uz uzņēmēju izmaksām nespēs būtiski izmainīt, trešdien, 15. decembrī raidījumā “Kas notiek Latvijā?” brīdināja “Latvijas finiera” padomes priekšsēdētājs, Latvijas Darba devēju konfederācijas viceprezidents Uldis Biķis. Viņaprāt, politikas veidotājiem jābūt gataviem dinamiski reaģēt uz cenu izmaiņām energoresursu tirgū, attiecīgi paplašinot dažādu kompensējošu pasākumu klāstu.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt