Kas noticis Kariņa valdības trīsgadē? Kas notiks ar Covid-19 ierobežojumiem un aicinājumu ministriem demisionēt?

Lelde Metla-Rozentāle, Ivars Godmanis, Māris Kučinskis, Gunta Ancāne, Karīna Ploka, Kaspars Bērziņš, Jānis Naglis, Gints Kuzņecovs.

Jānis Domburs 26.janvāris, trešdiena 21:15
«Ēzeļu Minskā ir daudz» un «piespiest akceptēt, ka ir prezidents» – ministri par Lukašenko mērķiem
“Attiecību saasinājums bija praktiski neizbēgams,” atbildot uz jautājumu, vai no pašreizējās krīzes uz Baltkrievijas–Polijas robežas, kas Eiropas Savienībā (ES) tiek vērtēta kā hibrīdkarš, bija iespējams izvairīties, trešdien, 24. novembrī raidījumā “Kas notiek Latvijā?” uzsvēra ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība). Viņš Baltkrievijas autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko režīma inspirēto migrācijas krīzi raksturo kā reakciju uz faktu, ka ES neatzīst pērnā gada augustā notikušo Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu rezultātus, kā arī ievieš arvien plašākas ekonomiskās sankcijas pret Baltkrieviju.
VIDEO. Diskusija «Kas notiek ar migrantiem, hibrīdkaru un drošību: starp Baltkrieviju, Krieviju, Eiropu un NATO?»
24. novembra diskusijā “Kas notiek Latvijā?” par migrācijas krīzi, hibrīdkaru un to radīto apdraudējumu Latvijas, Baltijas valstu un Eiropas drošībai piedalās ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (''Jaunā Vienotība''), iekšlietu ministre Marija Golubeva (“Attīstībai”/”Par!”), Latvijas Universitātes asociētais profesors, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra vadošais pētnieks Toms Rostoks, Nacionālo bruņoto spēku rezerves pulkvedis Igors Rajevs un Fiskālās disciplīnas padomes vadītāja, Latvijas Universitātes Biznesa un vadības fakultātes maģistra studiju programmas “Eiropas studijas un ekonomiskā diplomātija” direktore Inna Šteinbuka.
Politiķis pret tiesnesi: «No tiesāšanās neviens nemirst.»
Pirmo lietu, kas tika ierosināta saistībā ar prasību valsts un pašvaldību sektorā nodarbinātajiem iegūt sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, Administratīvā rajona tiesa izskatīja triecientempā, taču jau līdz šīs nedēļas vidum saņemto vismaz 166 lietu izskatīšana pamatīgi noslogos tiesu sistēmu. Turklāt tas, ka pirmajā lietā, kas tika ierosināta pēc Labklājības ministrijas ierēdnes un viņas ģimenes locekļu pieteikuma, tiesas spriedums bija pieteicējai nelabvēlīgs, vēl nenozīmē, ka citās lietās tiesa lems tāpat, trešdien raidījumā “Kas notiek Latvijā?” prognozēja Latvijas Tiesnešu biedrības valdes loceklis Juris Siliņš.  
«Kas notiek Latvijā?» – diskusija par Covid-19 ierobežojumiem darba attiecībās
Kopš 15. novembra, tas ir, tā dēvētās mājsēdes beigām Latvijā valsts un pašvaldību sektorā, tajā skaitā arī kapitālsabiedrībās var strādāt tikai cilvēki, kam ir sadarbspējīgs sertifikāts, kas apliecina Covid-19 izslimošanu vai vakcinēšanos pret šo slimību. “Kas notiek Latvijā?” 17. novembrī iztirzāja šīs prasības tiesiskās un ekonomiskās sekas. Diskusijā klātienē piedalījās Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Juris Rancāns (JKP), Latvijas Tiesnešu biedrības valdes loceklis, Zemgales apgabaltiesas priekšsēdētājs Juris Siliņš un Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grinbergs. Attālināti diskusijā piedalījās Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, zvērināti advokāti Aldis Alliks un Linda Reisa, kā arī Liepājas domes deputāte Ludmila Rjazanova un Pāvula Jurjāna mūzikas skolas klavierskolotāja Vija Rumpāne.
«Kas notiek Latvijā?» – diskusija par valsts budžeta projektu
Valsts parāda pieaugums, tā dēvētās deputātu kvotas, valdošās koalīcijas partiju un opozīcijas deputātu loma valsts budžeta likuma pieņemšanas procesā – šie ir daži no jautājumiem, kurus 17. novembrī “Kas notiek Latvijā?” apsprieda Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdis Mārtiņš Bondars (A/P!), Rihards Kozlovskis (JV), Uldis Augulis (ZZS) un Vjačeslavs Dombrovskis.
VIDEO. «Kas notiek ar valsts budžeta projektu un Covid-19 ierobežojumiem darba attiecībās?»
17. novembrī raidījumā “Kas notiek Latvijā?” apspriež 2022. gada valsts budžetu un ar to saistītos likumus, par kuriem diskusijas Saeimā ilgst jau vairākas dienas. Otrs raidījuma temats – situācija, kas veidojas Latvijā saistībā ar valdības noteiktajiem Covid-19 ierobežojumiem, kas paģēr valsts un sabiedriskajā sektorā strādājošajiem, tajā skaitā pašvaldībās un valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās nodarbinātajiem, iegūt sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu. Īpaši ierobežojumi ar atsevišķi likumu noteikti Saeimas un pašvaldību deputātiem.
Ogres novadā pēc inficēšanās Covid-19 izbraukuma vakcinācijas laikā mirusi pagasta pārvaldniece (papildināts)
Šajās dienās pēc inficēšanās ar Covid-19 mirusi Ogres novada Meņģeles pagasta pārvaldniece  – videoierakstā, kas nonācis “Kas notiek Latvijā?” rīcībā redzams, ka Ogres mērs Egils Helmanis sarunā ar Nacionālā veselības dienesta  Vakcinācijas projekta nodaļas (NVD VPN) vadītāju Evu Juhņēviču un nodaļas darbinieku Ņikitu Trojanski pieļauj, ka inficēšanās notikusi izbraukuma vakcinācijas laikā. Pārvaldniece, kas pati bijusi vakcinējusies, pie Meņģeles pagasta senioriem vedusi ģimenes ārstes Ausmas Līcītes prakses darbinieci, kura savukārt sirmgalvjus vakcinējusi pret Covid-19.
Guntars Račs par koncertiem pēc mājsēdes: Nevajag radīt ilūziju, ka varēsim normāli strādāt
Privātajiem pasākumu un it īpaši koncertu organizētājiem darbs pēc mājsēdes no 15. novembra būs ļoti apgrūtināts, un būtu labāk, ja ilūzija par iespēju strādāt netiktu radīta, bet gan būtu zināms, kurā mēnesī un kurā datumā būs iespējams atgriezties pie ierastā darba režīma. Taču ar šādu prognozēšanu līdz šim ir bijušas lielas problēmas, raidījumā “Kas notiek Latvijā?” norāda mūziķis un producents Guntars Račs.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt