Dienas ziņas

Ilgtermiņā paredz koka arhitektūras attīstību Latvijā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Pārbauda auto gatavību ziemai

Rūpīgākie autovadītāji labprāt bez maksas pārbauda spēkratus, ziemai gatavāki nekā citus gadus

Sešās Latvijas pilsētās autovadītāji novembra beigās bez maksas var pārbaudīt sava spēkrata gatavību ziemas sezonai. Drošas braukšanas skolas pārstāvji secina, ka šoferi šogad ir savlaicīgāk sagatavojušies aukstākajiem un sniegotākajiem mēnešiem. 

Valmierā nepārtraukta rosība valdīja jau kopš pirmajām minūtēm, līdzko drīkstēja ierasties un pārbaudīt savu auto. 

"Domāju, ka mana mašīna ir kārtībā, bet gribēju pārliecināties, ka viss, ko esmu darījis un ieguldījis ir labi. Tas arī apstiprinājās," pastāstīja valmierietis Valdis. 

"Primāri tiek pārbaudīts vai ir atbilstošs atlikums ziemas riepām," paskaidroja Drošas braukšanas skolas mārketinga direktors Kārlis Priedītis. "Bieži vien, pirmajam salam iestājoties, rodas problēmas ar akumulatoru. Tiek pārbaudīts akumulatora spriegums. Tāpat arī sīkākas lietas - vai logu slotiņu kvalitāte ir atbilstoša, vai ziemas šķidrums ir iepildīts, kā arī vai lukturi ir atbilstoši noregulēti. Lietas, ko vienmēr paši nevar pārbaudīt, bet autoservisos [tas] par maksu jādara."

"Paldies dievam viss kārtībā, visi apkārtējie arī var būt mierīgi, kad uz ceļa esmu. Tā teikt, nevienam nevaru grūtības sagādāt," gandarīts par pārbaudes rezultātiem bija vidzemnieks Valērijs. 

"Es domāju, ka ļoti objektīvi, maza plaisiņa stiklā, to es redzēju un zināju, bet citādi es šādu akciju novērtēju pozitīvi, ka cilvēki var pārbaudīties ātri un notestēt savu mašīnu. Ja varētu notestēt bremzes, būtu vēl priecīgāks," pastāstīja Vidzemes iedzīvotājs Ivars. 

Pārbaužu rezultāti  mēdz variēt arī atkarībā no pilsētas, kur notiek pārbaudes.  

"Piemēram, Jelgava ir izteikta studentu pilsēta, tur būs vairāk veca gadagājuma vācu automobiļi tieši BMW, "Audi". Savukārt Valmiera ir tāda pragmatiskāka pilsēta, nopietnāki cilvēki, vairāk ir "Volkswagen", "Toyota", "Nissan"," pastāstīja drošas braukšanas skolas pasniedzējs un inspektors Alvils Zilemanis.  

Pārbaudēs secināts, ka autovadītāji šogad ir labāk sagatavojušies ziemai nekā citus gadus. 

"Protams, šajā statistikā vienmēr ir jāņem vērā, ja cilvēks pie mums ir atbraucis to automašīnu pārbaudīt, tas nozīmē, ka tas ir apzinīgs autovadītājs un tiem parasti jau ir viss sagatavots," atzina drošas braukšanas skolas direktors Jānis Vanks. "Lielākā problēma ir ar tiem, kuriem ir vienalga, kuri nebrauc uz šejieni vai jebkādu autoservisu pārbaudīt savu transporta līdzekli."

Pirmajās pārbaudēs izvērtēja vairāk kā 200 automašīnu, piemēram, Liepājā šo piedāvājumu izmantoja gandrīz 100 spēkratu vadītāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti