Rīta Panorāma

Gazā atrod vienu no ķīlnieku gūsta vietām

Rīta Panorāma

LAIKA ZIŅAS

Britu eksperti atgādina par elektromobīļu sildīšanu ziemā pirms ceļa

Atgādina par elektromobiļu sildīšanu ziemā pirms ceļa

Nav noslēpums, ka elektromobiļi ziemā ar uzlādētu akumulatoru var veikt mazāku distanci nekā siltajā sezonā. Lielbritānijas auto eksperti atgādina, ka ar šo problēmu var cīnīties, uzturot automašīnu labā tehniskā kārtībā un to uzsildot pirms došanās ceļā.

Elektroauto eksperts Deivs Nikolss norādīja: "Galvenie padomi ir šādi – kamēr elektroauto ir pieslēgts elektrotīklam, es uzsildītu transportlīdzekli, kas palīdz palielināt nobraucamo attālumu. Regulāra transportlīdzekļa apkope, riepu pārbaude, tai skaitā labs protektors un atbilstošs spiediens."

Atbildīgie dienesti informē, ka sešos procentos gadījumu elektromobiļu lietotāji palīdzību lūdz, jo beigusies degviela – izlādējies akumulators, un tas ir biežāk nekā mašīnām ar benzīna vai dīzeļdzinēju.

Ziemā šai problēmai jāpievērš īpaša uzmanība, jo pētījumi liecina, ka mīnus grādu temperatūrā ar uzlādētu akumulatoru vidēji iespējams nobraukt par 18 procentiem īsāku distanci. Viens no iemesliem ir elektrības patēriņa pieaugums apmēram par 39 procentiem pirmajā lietošanas stundā, kad auto tiek uzsildīts.

Jāpiebilst, ka arī Latvijas un citu valstu eksperti min līdzīgus faktorus, taču dati var būtiski atšķirties atkarībā no elektromobiļa modeļa, tehniskā aprīkojuma un vecuma. Nozīme, protams, ir arī braukšanas ātrumam un stilam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti