Dienas ziņas

Ledus sabojā Līgatnes pārceltuvi

Dienas ziņas

Francijā senioriem tomēr vakcinēs "AstraZeneca"

Panāk Lielupes krasta stiprināšanas darbu apturēšanu

Jūrmalnieki panāk Lielupes krasta stiprināšanas darbu apturēšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Jūrmalā pagājušajā nedēļā sākta Lielupes krasta stiprināšana posmā no Majoriem līdz Dzintariem. Iedzīvotāji ir neapmierināti, ka bez sabiedriskās apspriešanas  krasta stiprināšanai un promenādes izbūvei tiek ziedoti vairāki desmiti koku, zudīs bērnu iecienītā peldēšanās vieta, kā arī iespēja ērti ielaist ūdenī laivas. Pēc iedzīvotāju iejaukšanās darbi apturēti un tikšot meklēti labāki risinājumi.

Lielupe pie Majoriem vēl tikai gatavojas straujajam pavasara plūdumam. Tikmēr dome sākusi īstenot Lielupes krastu stiprināšanas projektu un iedzīvotāju iemīļotajā atpūtas vietā jau pazuduši vairāki koki.

“Tiek degradēta Lielupes krasta ainava. Mēs pēdējā brīdī no zāģa izglābām kokus, dižkokus, kas ir uzmērīti un iekļauti dižkoku sarakstos – gan dižapse, gan dižvītoli. Vienkārši tie tiek brutāli iezīmēti ar sarkano krāsu – paredzēti nociršanai,” pastāstīja jūrmalniece Ieva Skangale.

Iedzīvotājus visvairāk satraucis kāds trīsžuburu vītols, kas varētu būt stādīts vēl pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados. Interneta vietnē “dziedava.lv”, kur tiek reģistrēti dižoki, šis vītols gan nav atrodams, un pie koka nav piestiprināta zaļā zīme. Vizuāli nekas neliecina, ka koks būtu bojāts. 

“Primāri ir jāsaprot, ka mēs būvējam aizsargbūvi, krasta nostiprinājuma būvi, un uz aizsargbūves nedrīkst atrasties koki. Arī tad, ja mēs daļu koku saglabājam pie esošajiem risinājumiem, tā koka dzīves kvalitāte ir ļoti apšaubāma nākotnē. Faktiski lielākā daļa  koku, kas atrodas būvprojekta teritorijā, ir mazvērtīgi. Un līdz ar to tur nebija bažu par nepieciešamību organizēt sabiedrisko apspriešanu,” skaidroja Jūrmalas domes Attīstības pārvaldes infrastruktūras investīciju nodaļas vadītāja Baiba Birzniece.

Iedzīvotājus satrauc arī tas, ka, stiprinot krastus, tiks ielikta rievsiena un izveidota promenāde, tādējādi likvidējot bērnu iecienīto peldēšanas vietu. Arī laivu vairs nebūs iespēja viegli ielaisties upē.

“Saimnieks nedrīkst likt sētas 10 metru attālumā, bet, ko tagad dara pati dome, pretlikumīgi faktiski viņi norobežo krastu, un vispār tu netiec klāt,” pauda jūrmalnieks Juris.

“Tā vietējā sabiedrība nav inerta, viņa ļoti aktīvi grib iesaistīties. Es neesmu dzirdējis par tādu izsludināšanu, kaut gan, kā dzīve liecina, tajā brīdī, kad  mēs kaut ko teiksim, mums paziņos, ka tur kaut kādā 2014. gada maijā jums bija iespēja kaut ko pateikt,” pauda jūrmalnieks Roberts Līnis.

“Bija publikācijas izvietotas mūsu medijos – mājaslapā un avīzē. Bija uzstādīta arī būvtāfele atbilstoši normatīvo aktu nosacījumiem. Brīdī, kad tika saņemta būvatļauja, tika uzstādīta būvtāfele. Būvtāfele tika uzstādīta Majoros, un līdz iedzīvotājiem, kuri dzīvo Plūdu ielā, iespējams, šī ziņa nenonāca,” skaidroja Birzniece no Jūrmalas domes.

Pateicoties iedzīvotāju aktivitātei, gandrīz piecus miljonus vērtajā projektā darbi pašlaik apturēti.

Piesaistot speciālistus, tikšot izvērtēta gan nepieciešamība izcirst kokus, gan iespējas, kā saglabāt pieeju upei.

Tādējādi projekta īstenošana aizkavēšoties par pāris mēnešiem, bet  projekta beigu termiņš palikšot nemainīgs – 2022. gads. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti