Latvijā
Latvijas politiķi par Krievijas meklēto personu sarakstu: Ir riski ceļošanai ārpus ES un NATO
(papil...
Latvijas politiķi par Krievijas meklēto personu sarakstu: Ir riski ceļošanai ārpus ES un NATO (papildināts)
Krievijas lēmums izsludināt meklēšanā desmitiem Eiropas politiķu un arī 59 Latvijas deputātus saistībā ar padomju pieminekļu nojaukšanu Latvijas parlamentā jau labu laiku ir zināms. Turklāt ir bijuši arī precedenti, kad bijušajam parlamenta deputātam Vjačeslavam Dombrovskim knapi izdevās izvairīties no izdošanas Krievijai. Tas nozīmē būtiskus ierobežojumus ceļošanai ārpus Eiropas Savienības un NATO, atzina vairāki uzrunātie Latvijas politiķi. Tikmēr Ārlietu ministrija prasa Krievijas vēstniecībai paskaidrojumu.
Izlozēti Eiroparlamenta deputātu kandidātu sarakstu numuri
(papildināts)
Izlozēti Eiroparlamenta deputātu kandidātu sarakstu numuri (papildināts)
Saeimā otrdien, 13. februārī izlozēti gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuri. Izloze šoreiz izpalika bez tradicionālā laimes rata iegriešanas. Partiju pārstāvjiem kandidātu sarakstu iesniegšanas secībā bija jāizvelk aploksne ar numuru. Izlozēto numuru partijas parasti izmanto sava saraksta daudzināšanai un atpazīstamības veidošanai. Turklāt numuru secībā tiek grupētas vēlēšanu zīmes, kuras izsniedz vēlētājiem. Kopumā uz EP no Latvijas pretendē 16 politiskie spēki.
Stradiņa slimnīca vienpusēji lauž līgumu ar «Velvi»; būvnieks objektu neplāno pamest
(papildināts)
Stradiņa slimnīca vienpusēji lauž līgumu ar «Velvi»; būvnieks objektu neplāno pamest (papildināts)
Būvdarbu kavēšanās, sadārdzināšanās un būvniecības defektu dēļ Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca (PSKUS) otrdien, 13. februārī, vienpusēji lauzusi līgumu ar būvfirmu "Velve" par jaunā slimnīcas korpusa būvniecību. Slimnīcas vadība jaunu būvnieku konkursā cer atrast līdz šī gada beigām. Savukārt veselības ministrs paudis, ka būvnieks jānomaina iespējami ātri, lai būvdarbos būtu pēc iespējas mazāka kavēšanās un zaudējumi. Tikmēr "Velve" objektu vēl neplāno pamest, jo līguma laušanu uzskata par prettiesisku, un aicina slimnīcu turpināt sarunas.
Latvijā trūkst sistēmas medikamentu pieejamībai «X» stundā
(papildināts)
Latvijā trūkst sistēmas medikamentu pieejamībai «X» stundā (papildināts)
Latvijā joprojām nav sistēmas, kā nodrošināt zāļu krājumus ārkārtas situācijās, kad starptautiskās piegādes Latvijā var tikt traucētas. Tas ir īpaši svarīgi, ņemot vērā, ka absolūts vairākums jeb 94% no mūsu tirgū esošajiem medikamentiem ir importēti. Lai arī patlaban ar kritisko zāļu pieejamību problēmu nav un zāļu apgādes sistēma darbojas labi, joprojām neatrisināts jautājums ir par valsts zāļu rezerves fondu krīzes situācijām.
Studējošo skaits Latvijā samazinās jau pēdējos 20 gadus, bet ir arī pozitīvas tendences
Studējošo skaits Latvijā samazinās jau pēdējos 20 gadus, bet ir arī pozitīvas tendences
2023./2024. akadēmiskajā gadā augstāko izglītību apgūst 74 tūkstoši studējošo, kas ir par 1,8% mazāk nekā iepriekšējā gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati. Studējošo skaits Latvijā samazinās jau pēdējos 20 gadus. Tendence pieaugt tika novērota tikai līdz 2005. gadam, kad tika sasniegts lielākais studējošo skaits Latvijā – 131,1 tūkstotis.
Atkalas un apledojuma dēļ daudzviet Latvijā īpaši apgrūtināta braukšana
(papildināts)
Atkalas un apledojuma dēļ daudzviet Latvijā īpaši apgrūtināta braukšana (papildināts)
Otrdienas, 13. februāra, rītā uz plkst. 9.30 atkalas un lietus dēļ ļoti apgrūtināta braukšana ir pa valsts vietējās un atsevišķiem reģionālās nozīmes autoceļiem Kuldīgas, Talsu, Tukuma, Dobeles, Limbažu, Valkas, Valmieras, Cēsu, Alūksnes, Balvu, Gulbenes, Madonas, Ludzas, Rēzeknes un Krāslavas apkārtnē, informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC). 
«Rīgas namu pārvaldnieks» aicina klientus pret atlīdzību atvēlēt ēkas zemi elektroauto uzlādes vieta...
«Rīgas namu pārvaldnieks» aicina klientus pret atlīdzību atvēlēt ēkas zemi elektroauto uzlādes vietai
Ēku apsaimniekotājs SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) grasās paplašināt sniegto pakalpojumu klāstu, piedāvājot ierīkot elektroauto uzlādes vietas, informēja uzņēmumā. RNP piedāvā dzīvokļu īpašniekiem vienoties par ikvienam pieejamas elektroauto uzlādes stacijas ierīkošanu uz ēkai piesaistītā zemes gabala, pretī saņemot papildinājumu ēkas uzkrājuma fondā.
Rosina apsūdzēt trīs amatpersonas un uzņēmēju par nelikumīgām darbībām vēlētāju reģistra iepirkumos
Rosina apsūdzēt trīs amatpersonas un uzņēmēju par nelikumīgām darbībām vēlētāju reģistra iepirkumos
Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret divām Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) amatpersonām, vienu Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) amatpersonu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un krāpšanas atbalstīšanu, un uzņēmēju par krāpšanu lielā apmērā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanu. Izmeklēšana tika veikta sakarā ar PMLP iepirkumiem par Elektroniskās tiešsaistes vēlētāju reģistra izstrādi un darbību.
Ministrs Abu Meri: Personālam slimnīcā apspriest darba lietas svešvalodā nav pieņemami
Ministrs Abu Meri: Personālam slimnīcā apspriest darba lietas svešvalodā nav pieņemami
Situācija, kad ārsti un slimnīcas personāls par darba lietām sarunājas svešvalodā, kuru nesaprot kāds no mediķiem, piemēram, jaunie ārsti, nav pieņemama, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda veselības ministrs Hosams Abu Meri ("Jaunā Vienotība"). Viņš norādīja, ka nākamnedēļ tiksies ar slimnīcu vadību, lai apspriestu šo jautājumu.
Koalīcija plāno runāt ar visām pašvaldībām par vajadzībām skolu tīkla reformas īstenošanai
(papildin...
Koalīcija plāno runāt ar visām pašvaldībām par vajadzībām skolu tīkla reformas īstenošanai (papildināts)
Premjeres Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") biroja, Izglītības un zinātnes ministrijas, Satiksmes ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Ekonomikas ministrijas un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas pārstāvji divu nedēļu laikā tiksies ar visām Latvijas pašvaldībām, lai pārrunātu iecerēto skolu tīkla reformu.
Janvārī iedzīvotājiem būtiski pieauguši rēķini par apkuri
Janvārī iedzīvotājiem būtiski pieauguši rēķini par apkuri
Janvāra spelgonis šomēnes īpaši jūtams apkures rēķinos, kas saņemti mēneša izskaņā. Daudzu Latvijas iedzīvotāju apkures rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, būtiski pieauguši. Lielākais namu apsaimniekotājs – "Rīgas namu pārvaldnieks" – norāda, ka rēķins dažām mājsaimniecībām var pat būt divas reizes lielāks. 
Vai Latvijā bioatkritumu šķirošana tiešām obligāta? «Aizliegtais paņēmiens» pēta nenopietno Rīgas pi...
Vai Latvijā bioatkritumu šķirošana tiešām obligāta? «Aizliegtais paņēmiens» pēta nenopietno Rīgas piemēru
Lai tuvotos Eiropas Savienības (ES) noteiktajiem vides un klimata mērķiem, no šī gada bioloģisko atkritumu šķirošanu visā Latvijā ir obligāta, tomēr līdzšinējā Rīgas pieredze, kur šķirošana bijusi obligāta jau kopš 2021. gada, liecina, ka var šķirot, bet var arī nešķirot. Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens" skaidroja, kā darbojas atkritumu šķirošanas sistēma, kāda ir iedzīvotāju un pašvaldību motivācija iesaistīties obligātajā bioatkritumu šķirošanā un kādas sekas draud par neizdarību.
Rudzātu vidusskolas absolventi dibina stipendiju skolēniem
Rudzātu vidusskolas absolventi dibina stipendiju skolēniem
Lai motivētu jauniešus sasniegt augstākus mērķus, pieci Rudzātu vidusskolas absolventi un kādreizējie Vītolu fonda stipendiāti šogad nolēma finansiāli atbalstīt skolēnus. Fonda vēsturē šī ir pirmā reize, kad vienas skolas bijušie audzēkņi sekmē tieši savas dzimtās puses vidusskolēnu izaugsmi.
Aicina atkārtoti skatīt lietu par jaunieša piekaušanu Ukrainas karoga dēļ
Aicina atkārtoti skatīt lietu par jaunieša piekaušanu Ukrainas karoga dēļ
Kurzemes apgabaltiesā nonākusi apelācijas sūdzība Valērija Lazareva lietā. Par uzbrukumu jaunietim ar Ukrainas karogu uz pleciem Lazarevs pērn tika notiesāts ar divu gadu nosacītu cietumsodu ar divu gadu ilgu pārbaudes laiku un pienākumu apmeklēt Valsts probācijas dienestu. Cietušā advokāts uzskata, ka ne tiesas zālē, ne ārpus tās nekad nav skanējusi patiesa atvainošanās un nožēla. Atšķiras arī Lazareva liecības. Tādēļ lieta jāskata atkārtoti.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd