Latvijā
Mežaparkā plāno būvēt skolu; lielākais izaicinājums – vai valsts aizdos 13,5 miljonus eiro
Mežaparkā plāno būvēt skolu; lielākais izaicinājums – vai valsts aizdos 13,5 miljonus eiro
Mežaparkā Rīgas dome plāno būvēt sākumskolu. Galvaspilsētā tā būs pirmā jaunuzceltā skola kopš neatkarības atjaunošanas. Projekts varētu izmaksāt 13,5 miljonus eiro, kurus pašvaldība šogad cer aizņemties no valsts. Patlaban Latvijā skolu reformu laikā daudzas izglītības iestādes slēdz un apvieno. Vai Latvijā ir vēl kāda vieta, kur vajadzīga jauna skola?
«Esmu ambīciju pilna.» Dzimtajā Ludzā savu praksi atver jaunā ģimenes ārste Darja Rjutkinena
«Esmu ambīciju pilna.» Dzimtajā Ludzā savu praksi atver jaunā ģimenes ārste Darja Rjutkinena
Latvijā daudzi pieredzējuši ārsti, tostarp ģimenes ārsti, aiziet pensijā un viņu vietā nāk jauni speciālisti. Var teikt, ka pierobežas pilsētai Ludzai ir paveicies, jo pavisam nesen te savu ģimenes ārsta praksi ir atvērusi jaunā ģimenes ārste Darja Rjutkinena. Pagaidām viņai ir 1200 pacientu, kurus viņa pieņem pilsētā, taču nākotnē ārste plāno pacientus pieņemt arī laukos.
Piecu gadu ilgo Valsts aizsardzības dienestu Zemessardzē sācis 21 brīvprātīgais
Piecu gadu ilgo Valsts aizsardzības dienestu Zemessardzē sācis 21 brīvprātīgais
Valsts aizsardzības dienestā nevis 11 mēnešus, bet piecus gadus. Šādu izvēli izdarījuši septiņi jaunieši, kuri šajās dienās apgūst kaujas šaušanu "Meža Mackevičos", militārajā poligonā netālu no Daugavpils. Kopā ar 3. Latgales brigādes zemessargiem viņi apgūs pamatiemaņas un pēc tām varēs doties mājās. Tāds ir dienests nevis Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS), bet Zemessardzē, un to februārī uzsākuši pirmie brīvprātīgie. 
Kriminālprocesa izbeigšana lietā par sievietes uzbrukumu kaimiņienei raisa sašutumu; iesaistās proku...
Kriminālprocesa izbeigšana lietā par sievietes uzbrukumu kaimiņienei raisa sašutumu; iesaistās prokurors
Sašutuma vētru sociālo tīklu vietnēs izsaucis Valsts policijas (VP) lēmums izbeigt kriminālprocesu lietā par kādas sievietes uzbrukumu citai un viņas dēvēšanu par nacisti, pārmetot cietušajai, ka viņa nezina krievu valodu. Policijas lēmumā minēts, ka lietā nav noziedzīga nodarījuma sastāva, tāpēc tā jāskata administratīvā pārkāpuma procesā. Pārskatīt lēmumu aicinājušas dažādas amatpersonas, un nu jau iesaistījusies arī Ģenerālprokuratūra. Ar lietu nesaistīti juristi publicētajā video saskata naida runas pazīmes.
FOTO. Rīgā notiek gājiens palestīniešu atbalstam
(papildināts)
FOTO. Rīgā notiek gājiens palestīniešu atbalstam (papildināts)
Rīgā sestdien, 17. februārī, aizvadīts gājiens palestīniešu atbalstam. Vēl janvārī Rīgas dome piketu palestīniešu atbalstam aizliedza, taču šīs dienas pasākums pieteikts likumā noteiktajā kārtībā, turklāt pašvaldībai nav informācijas, kuras dēļ gājienu varētu aizliegt.
«Uz papīra» vairs nav «speciālā». Kā dzīve rit Rozentovas pamatskolā – iestādē, kur mācījās divi aiz...
«Uz papīra» vairs nav «speciālā». Kā dzīve rit Rozentovas pamatskolā – iestādē, kur mācījās divi aizdomās turamie par dubultslepkavību Rēzeknē
Janvāra sākumā Latviju pāršalca ziņa, ka Rēzeknē trīs nepilngadīgie aizturēti aizdomās par divu vīriešu slepkavību un vēl viena cilvēka smagu savainošanu. Divi no aizdomās turētajiem mācījās Rozentovas pamatskolā Rēzeknes novada Maltā. Rozentovas pamatskola nav parasta skola – te mācās bērni ar dažāda smaguma garīgās veselības un attīstības traucējumiem. Vēl līdz janvārim tās nosaukumā bija vārds "speciālā". Šādas skolas visā valstī pēc Tiesībsarga ieteikuma tiek pārsauktas, lai mazinātu diskrimināciju un absolventu dokumenti darba tirgū būtu līdzvērtīgi vispārējo skolu beidzējiem.
«Ekstrēmākais Latvijā.» Silakroga iedzīvotāji teju 10 gadus lūdz pagalma sakārtošanu; vietvara darbu...
«Ekstrēmākais Latvijā.» Silakroga iedzīvotāji teju 10 gadus lūdz pagalma sakārtošanu; vietvara darbus sola sākt pavasarī
Gandrīz 10 gadus pašvaldība nevar savest kārtībā lietus notekūdeņu kanalizāciju Silakrogā, tāpēc divu daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji lietus un atkušņa laikā praktiski dzīvo ezera vidū. Iedzīvotāji Ropažu novada domei sūdzas jau kopš 2015. gada, bet dažādu vietvaras neizdarību dēļ problēma tā arī nav atrisināta, noskaidroja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija". Tagad pašvaldība norādījusi, ka pagalma sakārtošanu varētu sākt pavasarī.
Pērn dažādos veidos no iedzīvotājiem izkrāpti vairāk nekā 8,5 miljoni eiro
Pērn dažādos veidos no iedzīvotājiem izkrāpti vairāk nekā 8,5 miljoni eiro
Pērn dažādos veidos no iedzīvotājiem izkrāpti kopumā vairāk nekā 8,5 miljoni eiro, liecina Valsts policijas (VP) apkopotā statistika. Trešais izplatītākais krāpšanas veids uzreiz pēc krāpnieciskiem telefonzvaniem un investīciju krāpšanām bijusi smikšķerēšana jeb krāpniecisku īsziņu sūtīšana. Arī šogad viltus īsziņu sūtītāji ir aktīvi un novērots jauns krāpšanu vilnis, kad noziedznieki sūta īsziņas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vārdā.
Latgalē pansionātos pieaug gan cenas, gan rindas
Latgalē pansionātos pieaug gan cenas, gan rindas
Cenu un minimālās algas pieaugums skāris arī pansionātus. No šā gada gandrīz visos pansionātos Latgalē ir paaugstināta uzturēšanās maksa. Arvien vairāk veco ļaužu tuvinieku nevar samaksāt par pansionāta pakalpojumiem, un tas jādara pašvaldībām. Tajā pašā laikā rindas uz dzīvi pansionātos pieaug, un pašvaldības meklē iespējas, kur izvietot savus gados vecos iedzīvotājus.
Laiž klajā grāmatu par lobismu
Laiž klajā grāmatu par lobismu
Pirmo reizi Latvijā nākusi klajā grāmata par lobismu jeb interešu pārstāvības procesu. Grāmatas autori ir dažādu jomu pētnieki, kuri saprotamā valodā skaidro, kā panākt, lai likumdevējs ieklausās vērtīgā idejā vai sāpīgā jautājumā.   
Rīgas 2. slimnīcas pārbūves ideju konkursā sacenšas 12 meti
Rīgas 2. slimnīcas pārbūves ideju konkursā sacenšas 12 meti
Rīgas 2. slimnīcu plāno pārbūvēt un tai uzcelt piebūvi. Ieguvumi – iespējas ārstēt divreiz vairāk pacientu un mūsdienīgas telpas mediķiem. Par labāko priekšlikumu līdz martam sacenšas 12 meti, kas apskatāmi Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūtā.
Biežākās traumas ziemā – roku un kājas lūzumi
Biežākās traumas ziemā – roku un kājas lūzumi
Pēdējās dienās sasalstošais lietus apgrūtinājis pārvietošanos ne vien autobraucējiem, bet arī gājējiem pilsētās. Pacientu plūsma traumpunktos ir teju trīskāršojusies. Biežākās traumas – roku, potītes un kāju lūzumi. Šādi laikapstākļi bijis izaicinājums arī vietvarām ceļu un ietvju apsaimniekošanā.
Ministri un pašvaldības sāk sarunas par skolu tīklu; paredz pedagogu algu modeļa uzlabošanu
Ministri un pašvaldības sāk sarunas par skolu tīklu; paredz pedagogu algu modeļa uzlabošanu
Lai runātu par skolu tīkla karti, piektdien, 16. februārī, valdības ēkā politiķi tikās ar Vidzemes un Rīgas reģiona pašvaldībām. Jau ziņots, ka reformas tālāku virzību nobremzējusi Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), pēc kā izlemts – vajadzīgs vēl viens sarunu aplis ar pašvaldībām. Šoreiz pie viena galda ar tām sēdās vairāku ministriju pārstāvji. Nospriests, ka situācija ar skolēnu skaita samazināšanos ir nepielūdzama, tomēr ministrijām būtu vairāk jāatbalsta pašvaldības.
Par pienācīgi neapsaimniekoto Rēzeknes futbola halli turpmāk uzdots rūpēties vairākām pašvaldības pā...
Par pienācīgi neapsaimniekoto Rēzeknes futbola halli turpmāk uzdots rūpēties vairākām pašvaldības pārvaldēm
Lai gan piepūšamā futbola halle Rēzeknē atklāta pirms diviem gadiem, atbildīgo par halles uzturēšanu līdz šim nebija. Kad vecāki cēla trauksmi par netīrību hallē, ģērbtuvju un tualešu trūkumu, Veselības inspekcija veica pārbaudi un lika Rēzeknes pašvaldībai novērst nepilnības. Šonedēļ pašvaldība pieņēma lēmumu par atbildību sadalījumu starp Izglītības pārvaldi un Sporta pārvaldi. Lai gan ledus ir sakustējies, joprojām nav zināms, kad bērni varēs atsākt trenēties piepūšamajā hallē.
Pēc mēnešiem ilgas ministriju «futbolēšanas» izkustas jautājums par atskurbtuvi bērniem
Pēc mēnešiem ilgas ministriju «futbolēšanas» izkustas jautājums par atskurbtuvi bērniem
Pēc daudziem mēnešiem Latvijā beidzot izkustējies jautājums par atskurbtuves izveidi nepilngadīgajiem. Problēma kļuvusi aktuāla pēc bērnu nežēlīgā kautiņa pērn Imantā, tad sekoja arī citi nepilngadīgo konflikti un slepkavības, kurās, iespējams, vainīgs bija alkohols. Pieaugušajiem atskurbtuves valstī ir, un to nosaka likums, taču nepilngadīgajiem tādu vietu nav. Lai problēmu risinātu, uz Valsts kancelejas vadīto pirmo darbgrupu sanāca vairākas ministrijas, Rīgas dome un citi atbildīgie. Sarunas novēroja Tiesībsarga birojs, kur atzina – virzība jautājuma atrisināšanā tomēr nav manāma. 

Vairāk

Svarīgākais šobrīd