Latvijā
Korupcijas uztveres indeksā Latvijai – uzlabojums; atpaliekam no ES vidējā rādītāja (papildināts)
Starptautiskās pretkorupcijas organizācijas "Transparency International" veidotajā Korupcijas uztveres indeksā Latvijas rādītājs 2021. gadā, salīdzinot ar 2020. gadu, ir pieaudzis par diviem  punktiem, sasniedzot 59 punktus (no 100), informēja biedrība "Delna", norādot, ka pieaugums ir vērtējams kā solis pareizā virzienā. Vienlaikus Latvija šajā indeksā ilgstoši atpaliek no citām Eiropas valstīm.
Darbam NEPLP virza Āboliņu, Druvieti, Plakanu un Milzarāju (papildināts)
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien nolēma balsojumam Saeimā uz Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu četriem vakantajiem amatiem virzīt Ivara Āboliņa, Aurēlijas Ievas Druvietes, Ilvas Milzarājas un Anda Plakana kandidatūras.
Sabiedriskās vietās vairs neder auduma maskas. PTAC ieteikumi sejas aizsegu iegādei
No 25. janvāra stājas spēkā izmaiņas noteikumos, kas paredz obligātu medicīniskās maskas vai ne zemāk kā FFP2 drošības respiratoru lietošanu, tomēr Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) tirdzniecību vietu apsekojumos iepriekš konstatēja neatbilstošu respiratoru tirgošanu, tāpēc aicināja iedzīvotājus pirms iegādes pievērst uzmanību preces marķējumam un aprakstam.
Plešs: Sekojam līdzi Covid-19 situācijas attīstībai, bet «nestrebjam karstu»
Veselības ministrija (VM) padziļinās diskusiju, ko darīt, ja radikāli pieaugs hospitalizēto cilvēku skaits. Tomēr pagaidām situācija vērtējama kā mērena, pirmdien pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes sacīja VM pārstāvošās partijas "Attīstībai/Par!" politiķis, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs.
SPKC: Šonedēļ Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits varētu dubultoties (papildināts)
Šajā nedēļā salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu Latvijā konstatēto Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits varētu pieaugt divas reizes – vienā dienā varētu konstatēt 9000 inficēšanās gadījumus, bet nedēļā – 63 000. To preses konferencē atzina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
Prokurors iesniedzis protestu par attaisnojošo spriedumu digitālās TV lietā (papildināts)
Tā dēvētajā digitālgeitas krimināllietā prokurors Monvīds Zelčs janvāra sākumā iesniedzis kasācijas protestu par apelācijas instances tiesas 2021. gada 12. jūlijā pieņemto spriedumu, ar kuru attaisnoti visi digitālās televīzijas krimināllietā apsūdzētie, starp kuriem bija Andrejs Ēķis, Jurģis Liepnieks, Guntars Spunde un vēl citi digitālās televīzijas ieviešanās lietā iesaistītie.
Skolu tīkla sakārtošana aktuāla arī Daugavpilī
Samazinoties izglītojamo skaitam, skolu tīkla sakārtošana nav tikai lauku pašvaldību izaicinājums. Arī Daugavpilī pie tā strādā. Mērķis –kvalitatīvas izglītības nodrošināšana. Kā uzsvērts Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM), skolas ar optimālu skolēnu skaitu dod iespēju paplašināt izglītības programmu piedāvājumu un ļauj lietderīgi izmantot piešķirto finansējumu.
Arī studenti cer uz atbalstu cenu kāpuma dēļ
Lielāks valsts atbalsts nepieciešams arī studējošajiem, tā Latvijas Radio skaidro uzrunātās studentes. Šobrīd īpaši cenu pieaugumu izjūt tie studenti, kuriem jau iepriekš mācības atļauties bija grūtāk. Latvijas Studentu apvienībā prognozē, ka daļa strādājošo studentu varētu drīzumā izšķirties par labu darbam, nevis studijām, jo abus apvienot vairs nespēs.
Bažās par putnu gripu speciālisti aicina pašiem neaiztikt novārgušus ūdensputnus
Latvijā šogad pirmo reizi savvaļas gulbjiem konstatēta putnu gripa. Turklāt putni slimojuši ar gripas apakštipu, ar kuru var saslimt arī cilvēki, esot tiešā saskarsmē ar slimiem putniem, tāpēc Pārtikas un veterinārajā (PVD) aicina nekādā gadījumā neaiztikt putna līķus vai savārgušus putnus, bet ziņot par šiem gadījumiem. Tāpat novārgušus ūdensputnus nevajadzētu mēģināt nogādāt patversmē, savukārt putnu saimniecībām stingri jāievēro biodrošība.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt