Latvijā
Latvijā vēlas iesaistīt medniekus valsts aizsardzības sistēmas stiprināšanā
Latvijā jau tuvākajā laikā valsts aizsardzības sistēmā varētu iesaistīt arī medniekus – viņiem ir nepieciešamās prasmes, zināšanas un arī aprīkojums. Mednieki ļoti labi pārzina vietējo mežu teritoriju, kā arī ir spējīgi ātri reaģēt negaidītās situācijās. Pieredzējis mednieks Jānis Ence norādīja – mednieki tiešām varētu būt nopietns palīgs valsts aizsardzībā.
Dienvidkurzemes novada dome brīvpusdienas atdot nesola; varētu segt nākotnes sadārdzinājumu
Dienvidkurzemes novada dome brīvpusdienas atdot nesola, taču varētu segt nākotnes sadārdzinājumu. Dienvidkurzemes novada iedzīvotāji turpina rūgt par lielā novada domes attieksmi un komunikācijas trūkumu.  Proti, runa ir par šopavasar skolēniem un bērnudārzniekiem atņemtajām brīvpusdienām – pret tādu domes rīcību sacēlušies daļa Pāvilostas iedzīvotāju, kas cēluši iebildes, bet jēdzīgu atbildi no pašvaldības nav saņēmuši.
REPORTĀŽA: Pie pieminekļa Uzvaras parkā sanākušie atkārtoja Kremļa propagandu (papildināts)
Kaut arī cilvēkus Latvijā aicināja nelikt ziedus pie pieminekļa Uzvaras parkā 9. maijā, tomēr daļa iedzīvotāju to darīja. 10. maija rītā cilvēku noliktie ziedi tika aizvākti, kā to paredzēja iepriekš noteiktais plāns. Ziedu nolicēji tādēļ 10. maijā devās nolikt ziedus vēlreiz. 10. maijā pie pieminekļa Uzvaras parkā pulcējās vairāki simti cilvēku, kas slavināja Padomju armiju un Krieviju, tādēļ tikusi slēgta pieeja piemineklim. Latvijas Televīzija Pārdaugavā novēroja, ka vairāki sanākušie bija agresīvi un neslēpa atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā.
Latvijā cer savākt vēl 7 miljonus eiro Ukrainas atbalstam
Latvija militārais atbalsts Ukrainai līdz šim bijis vairāk nekā 200 miljoni eiro. Savukārt vairāk nekā 10 miljoni eiro ir saziedoti ar organizācijas "Ziedot.lv" un kustības "Uzņēmēji mieram" starpniecību. Taču pie tā neplāno apstāties. Aizsardzības ministrs paziņoja, ka plānots savākt papildu septiņus miljonus eiro ziedojumu Ukrainas atbalstam.
Politiķi: Latvijas sabiedrībā visus nav iespējams integrēt
Visus nav iespējams integrēt – uzskata LTV aptaujātie politiķi, apskatot šonedēļ pie pieminekļa Uzvaras parkā uzņemtos video. Tikmēr eksperti vērsa uzmanību uz to, ka šogad pie pieminekļa aizgāja salīdzinoši daudz mazāk ļaužu, nekā tas bija agrākajos gados.
Iekšlietu ministre Golubeva neplāno atkāpties no amata
Iekšlietu ministre Marija Golubeva ("Attīstībai/Par!") atzīst, ka reakcija uz 10. maija pulcēšanos Uzvaras parkā bijusi novēlota, tomēr no amata atkāpties viņa negrasās. Golubeva uzskata, ka uz pulcēšanos cilvēkus kūdījuši atsevišķi politiķi tajā pašā dienā un tāpēc sagatavoties neesot bijis iespējams. Ministres atkāpšanos pagaidām neprasa arī koalīcijas partneri.
Piemineklis Uzvaras parkā norobežots ar žogu
Lai nepieļautu sabiedrības drošības, personu dzīvības, veselības un mantas aizsardzības apdraudējumu, iespējamas provokācijas un saasinājumus, kā arī maksimāli novērstu pārkāpumus, Valsts policijas (VP) priekšnieks lēmis par Uzvaras parka slēgšanu visiem iedzīvotājiem.
Pašvaldībās varētu izmitināt vēl 4800 Ukrainas kara bēgļu
Lai pašvaldības varētu uzņemt vēl vairāk bēgļu, nepieciešami teju 20 miljoni eiro. Vides aizsardzības un reģionālās attīstība ministrija (VARAM) apkopojusi pašvaldību iesniegtos piedāvājumus par ēkām, kurās, veicot remontdarbus, varētu tikt izmitināti vēl 4800 bēgļu. Tomēr, pēc vietvaru sacītā, ir jādomā ne tikai īstermiņā par pagaidu mītnēm, bet arī ilgtermiņā, jo jautājums par dzīvojamo fondu kļūst arvien sāpīgāks.
Golubevai būs jāatbild arī par plānu nepieļaut Krievijas agresijas attaisnošanu nākotnē
Latvijas valsts okupācijas un nedemokrātisku režīmu slavināšana, kara noziegumu attaisnošana un popularizēšana nav pieļaujama nekādā formā, nevienā vidē vai datumā, paziņojumā medijiem saistībā ar 9. un 10. maija notikumiem pie pieminekļa Uzvaras parkā uzsvēra premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"). Viņš iekšlietu ministrei Marijai Golubevai ("Attīstībai/Par!") prasa atskaitīties ne tikai par notikušo, bet arī plānu, kā nepieļaut Krievijas agresijas attaisnošanu nākotnē.
Pētījums: 44% skolotāju šaubās par palikšanu profesijā
Savas profesijas patrioti – skolotāji tomēr šaubās, vai turpinās strādāt nozarē. Veicot pētījumu, atklājies, ka tikai 56% skolotāju sevi redz strādājam savā profesijā arī pēc pieciem gadiem. Viens no biežākajiem pamatojumiem ir nepietiekams atalgojums un skolotāja darba prestiža mazināšanās. 
Saeimas deputātam Kiršteinam izsaka mutisku brīdinājumu par neētisko tvītu
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 11. maijā, nolēma deputātam Aleksandram Kiršteinam (Nacionālā apvienība) izteikt mutisku brīdinājumu par Ētikas kodeksa pārkāpumu saistībā ar deputāta rakstīto tvītu pēc deputāta Māra Mičerevska palīdzes Selmas Teodoras Levrences tēva nāves.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt