Latvijā
Vēja lauzts zars Jūrmalā nāvējoši traumē sievieti; vētrā ēkām norauti jumti, kavēta satiksme (papildināts)
Pirmdien Jūrmalā vētrā nolauzts koka zars nāvējoši traumējis kādu sievieti, ziņo Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD). Tikmēr visā Latvijā turpina plosīties trešā spēcīgākā vētra šajā gadsimtā. Stiprā vēja un sniega dēļ galvaspilsētā izsludināts sarkanais brīdinājums, vairāki uz Rīgu lidojošie gaisa kuģi izvēlas nolaisties citās lidostās, apledojuši vairāki autoceļi Pierīgā un visā valsts teritorijā elektroapgāde bija traucēta aptuveni 20 000 klientu. Stiprajam vējam turpinoties, visā Latvijā novēroti arvien jauni postījumi, tostarp cietusi arī Rīgas Doma baznīca.
Ogres novadā Covid-19 dēļ karantīna noteikta 87 klasēm
Ar Covid-19 saslimušo iedzīvotāju skaitam augot, palielinās arī inficēto vai kontaktpersonas statusu ieguvušo bērnu skaits. Tā Ogres novada pašvaldības izglītības iestādēs patlaban saslimšanas ar Covid-19 dēļ karantīna noteikta jau 87 klasēm.
Tiesībsargs: Dzimumnoziegumus pret bērniem izmeklē pārāk ilgi (papildināts)
Izmeklētāju kapacitātes un kompetences trūkuma dēļ tiesībsargs Juris Jansons kritiski raugās uz to, cik efektīvi tiek izmeklēti noziegumi pret bērnu tikumību. Secināts, ka aptuveni trešdaļa iespējamo dzimumnoziegumu pret bērniem tiek izmeklēti divus gadus vai ilgāk. Šo noziegumu izmeklēšanā reti iesaista pieredzējušus izmeklētājus.
Ap 150 000 balstvakcīnu nesaņēmušo mēneša laikā beigsies Covid-19 sertifikāts; mudina neatlikt papildpoti
Patlaban no 974 000 iedzīvotāju, kuri ir tiesīgi saņemt Covid-19 balstvakcīnu, to saņēmuši 37,71%. Savukārt 15. februārī ap 150 tūkstošiem cilvēku, kuri vēl nav saņēmuši papildpoti, beidzas primārās Covid-19 vakcinācijas sertifikāta termiņš, tāpēc iedzīvotāji aicināti neatlikt papilddevas saņemšanu. To pirmdien preses konferencē pastāstīja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.
SPKC: Covid-19 Latvijā izplatās strauji; pacientu skaita kāpums slimnīcās nav liels (papildināts)
Pagājušajā nedēļā Latvijā atklāti gandrīz 16 tūkstoši jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, kas ir gandrīz par 50% vairāk nekā nedēļu iepriekš. Straujā un plašā izplatība saistīta ar lipīgo Covid-19 vīrusa omikrona variantu. Vienlaikus netiek novērots, ka slimība būtu tikpat smaga kā pie Covid-19 delta varianta, Latvijas Radio skaidroja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.
Valdības preses konferencēs biežāk būs tulkojums zīmju valodā
Lai būtiska informācija par valdības lēmumiem un aktualitātēm sasniegtu arī cilvēkus ar dzirdes traucējumiem, Valsts kanceleja stiprinās sadarbību ar zīmju valodas tulkiem. Tādējādi turpmāk arvien biežāk preses konferencēs būs pieejams tulkojumu zīmju valodā, informēja Valsts kancelejā.
«Re:Check» pārbauda ārstes ieteikumus Covid-19 ārstēt ar tējas sēni
Ik pa laikam Covid-19 ārstēšanai tiek ieteikts kāds brīnumlīdzeklis, piemēram, ierīvēšanās ar spirtu, karstu tvaiku elpošana vai mājlopiem izmantotas pretparazītu zāles. Tagad Latvijas sociālo mediju vidē tos pilnībā aizēnojusi tējas sēne – senajā Ķīnā radies dzēriens, kura gatavošanā izmanto tēju, cukuru un īpašas baktērijas saturošo sēni. Latvijā to tradicionāli audzē trīslitru burkā. Latvijas Jūras medicīnas centrā strādājoša ārste nonāca uzmanības lokā, stāstot par ārstēšanos pret Covid-19 ar šo sēni.
Ar kampaņu cer veicināt senioru medijpratību
Lai uzlabotu senioru prasmes mediju satura lietošanā, kā arī stiprinātu dezinformācijas atpazīšanas iemaņas, Kultūras ministrija šonedēļ uzsāk informatīvo kampaņu "Viltus ziņas ir lipīgas", informēja ministrijā.
Slimnīcā saredz iespēju krīzes gadījumā ļaut Covid-19 nodaļā strādāt inficētiem mediķiem bez simptomiem
Covid-19 straujās izplatības dēļ, kad pieaug arī ar Covid-19 inficēto mediķu skaits, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS) saredz kā risinājumu ļaut ar Covid-19 inficētiem darbiniekiem bez slimības simptomiem un ar vieglu tās gaitu strādāt Covid-19 nodaļā, atdalot viņus no neinficēto darbinieku plūsmas. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" atzina slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.
Pašvaldības meklē jaunas iespējas veco ūdenstorņu izmantošanai
Attīstoties ūdenssaimniecībai, modernajai sistēmai lieki kļuvuši ūdenstorņi, kam savulaik bija svarīga loma centralizētajā ūdensapgādē. Ja kādreiz ūdenstorņi kalpoja arī kā orientieri apdzīvotās vietas, tad šobrīd nereti tie kļūst par vidi degradējošiem elementiem.
Liepājā ar īpaša objekta būvēšanu cenšas novērst ekoloģisko katastrofu
Liepājā jau nedaudz sācis pieaugt pludmales krasts pie notekūdeņu attīrīšanas iekārtām, kur to pasargāšanai no ieskalošanas jūrā un ekoloģiskas katastrofas tiek veidota speciāla būna. Plānots, ka būna, kas līdzinās molam un iestiepjas jūrā, mazinās krasta eroziju, kas veidojas pēc stiprām vētrām.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt