Latvijā
Krievijas meklēto saraksts varētu būt plašāks; aicina ikvienu izvērtēt došanos ārpus ES un NATO
(pap...
Krievijas meklēto saraksts varētu būt plašāks; aicina ikvienu izvērtēt došanos ārpus ES un NATO (papildināts)
Ārlietu ministrija (ĀM) Krievijas vēstniecības pilnvarotajam pagaidu lietvedim paudusi nosodījumu par Latvijas esošo un bijušo amatpersonu izsludināšanu starptautiskajā meklēšanā. Vienlaikus arī plašāka sabiedrība aicināta rūpīgi izvērtēt riskus, plānojot doties ārpus Eiropas Savienības un NATO valstīm, jo nav izslēgts, ka sarakstā iekļautas vēl vairākas personas. Tikmēr prezidents Edgars Rinkēvičs norādījis, ka šis saraksts viņam nav bijis pārsteigums.
Saslimstība ar gripu Latvijā turpina pieaugt; šosezon miruši 15 slimnieki
Saslimstība ar gripu Latvijā turpina pieaugt; šosezon miruši 15 slimnieki
Latvijā turpina pieaugt saslimstība ar gripu, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Tas saņēmis informāciju par 15 mirušajiem, kuriem laboratoriski apstiprināta saslimšana ar gripu. Visiem mirušajiem bez gripas bija vairākas blakus saslimšanas, un neviens no viņiem nebija vakcinēts pret gripu šajā sezonā.
Satversmes tiesa sāk vērtēt valdības lēmumu atļaut cirst jaunākus kokus
(papildināts)
Satversmes tiesa sāk vērtēt valdības lēmumu atļaut cirst jaunākus kokus (papildināts)
Satversmes tiesa (ST) sākusi vērtēt valdības lēmumu, kas ļauj cirst jaunākus kokus. Pērn lieta ierosināta pēc Latvijas Dabas fonda, Pasaules Dabas fonda un Latvijas Ornitoloģijas biedrības pieteikuma. Vides organizāciju ieskatā, pieņemot Zemkopības ministrijas izstrādātos grozījumus, kas samazina cērtamo koku caurmēru, nav izvērtēta ietekme uz bioloģisko daudzveidību. Lietas pirmajā tiesas sēdē tika uzklausītas dažādas iesaistītās puses – gan vides organizāciju pārstāvji, gan meža nozares un valdības pārstāvji.
Vai valdībai jāatkāpjas streika vienošanās neizpildes dēļ? Saeimā vērtē pedagogu iniciatīvu
Vai valdībai jāatkāpjas streika vienošanās neizpildes dēļ? Saeimā vērtē pedagogu iniciatīvu
Saeimā turpina izskatīt Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) iniciatīvu noteikt, ka streika vienošanos neizpilde nozīmētu valdības atkāpšanos. Arodbiedrība gatava diskutēt, vai obligāti būtu jāatkāpjas visai valdībai vai nozares ministram, tikmēr Izglītības ministrija, Valsts kanceleja un arī premjere nepauž atbalstu šāda nosacījuma ieviešanai.
Ogres dome bedraina ceļa labošanas vietā kaunina trauksmes cēlājus un tiesājas ar skolēnu vecākiem
(...
Ogres dome bedraina ceļa labošanas vietā kaunina trauksmes cēlājus un tiesājas ar skolēnu vecākiem (papildināts)
Valstij piederošā Ogres tehnikuma pusotrs tūkstotis audzēkņu jau gadu desmitiem cer, ka domes ikgadējos plānos reiz tiks iekļauts arī skolai piebraucamais simt metru garais ceļš, kas pieder pašvaldībai, bet kas nu jau kļuvis bīstams. Taču aktīvāko skolēnu došanās uz domi rezultējusies nevis ar ielas sakārtošanu, bet mērijas asu vēršanos pret tehnikuma personālu. Latvijas Radio rīcībā esošā informācija rāda, ka Ogres dome rīcības vietā izvēlējusies tiesvedības arī pret citu skolu audzēkņu vecākiem. Līdz šim uzvarējuši vecāki. Tomēr, apstiprinot novada šī gada budžetu, dome neiedeva naudu, lai sakārtotu 100 metru garo ceļu.
Siliņa: Baltijas valstis gatavo kopīgu nostāju Krievijas prezidenta vēlēšanu sakarā
Siliņa: Baltijas valstis gatavo kopīgu nostāju Krievijas prezidenta vēlēšanu sakarā
Latvija ir informēta par Krievijas interesi vēstniecības telpās Rīgā rīkot Krievijas prezidenta vēlēšanas, un šobrīd norit ārlietu dienestu darbs pie trīs Baltijas valstu kopīgas pozīcijas šajā jautājumā, preses konferencē pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču atklāja premjerministre Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība").
Elektrovilciena notīrīšana no grafiti ķēpājumiem izmaksā līdz 1200 eiro; «Vivi» vēršas policijā
Elektrovilciena notīrīšana no grafiti ķēpājumiem izmaksā līdz 1200 eiro; «Vivi» vēršas policijā
Aizvadītajā nedēļā izskanēja informācija, ka ar grafiti Rīgā apķēpāti divi jaunie Čehijas uzņēmuma "Škoda Vagonka" elektrovilcieni. Vandalisma akts noticis naktī Vagonu parkā – vietā, kas tiek apsargāta un kur tiek veikta videonovērošana. Uzņēmumā "Pasažieru vilciens" Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" uzsvēra, ka vilcieni pret līdzīgiem gadījumiem ir apdrošināti. 
Policija vērtē pārkāpumus jauniešu cīņu šovā (precizēts)
(papildināts)
Policija vērtē pārkāpumus jauniešu cīņu šovā (precizēts) (papildināts)
Pārkāpums aiz pārkāpuma. Tā par nedēļas nogalē notikušo jauniešu cīņu sportu, kurā notika cīņa starp 18 gadus vecu jaunieti un 15 gadus vecu, tātad nepilngadīgu pusaudzi, saka nozares profesionāļi. Turklāt pasākumā nebija ievēroti dažādi drošības noteikumi, piemēram, par aizsargu lietošanu. Cīņu šova organizatori pārmetumus noraida.
Premjere neizslēdz pārbaudi par Kariņa lidojumiem
Premjere neizslēdz pārbaudi par Kariņa lidojumiem
Premjere Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība") ar Valsts kancelejas vadītāju Jāni Citskovski plānojusi pārrunāt publiskajā telpā izskanējušo informāciju saistībā ar Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") lidojumiem, un, ja iepriekš sniegtie dati nebūs pareizi, būs jāsāk pārbaude.
«Delnas» vadītāja: KNAB balss ir pārāk neredzama
«Delnas» vadītāja: KNAB balss ir pārāk neredzama
Starptautiskajos pretkorupcijas reitingos situācija Latvijā nedaudz uzlabojas, taču Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbs kukuļošanas novēršanā nav redzams, intervijā Latvijas Radio sacīja "Sabiedrības par atklātību – Delna" vadītāja Inese Tauriņa.
Atkalas dēļ šoferiem ieteicams atlikt neobligātos braucienus
Atkalas dēļ šoferiem ieteicams atlikt neobligātos braucienus
Sniegs un apledojums daudzviet Latvijā, īpaši Vidzemē un Latgalē, trešdienas rītā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem, informēja "Latvijas Valsts ceļi".
Topošo pirmklasnieku vecāki sāk izvēlēties skolas 
Topošo pirmklasnieku vecāki sāk izvēlēties skolas 
Tuvojas brīdis, kad vecāki sāk izvēlēties skolas, uz kurām sūtīt savus pirmklasniekus. Vidzemes pašvaldībās situācija ir dažāda – kādā skolā vienā klasē varētu būt gandrīz 30 bērnu, bet citā – vien septiņi. Vislielākā cīņa ir par vietu pilsētu skolās un tā sauktajās prestižajās, kur vietu skaits ir ierobežots.
Rīgas krematorija jāremontē; plāno to iznomāt vēl piecus gadus
Rīgas krematorija jāremontē; plāno to iznomāt vēl piecus gadus
Rīgas Krematorijas krāsnis vajag nopietni remontēt. Taču ar ēkas nomnieku pašvaldībai līgums beidzas šovasar. Kāds būs ēkas tālākais liktenis? Domes nolīgtais konsultants ir identificējis piecus krematorijas izmantošanas scenārijus, un Rīgas domes atbildīgās komitejas sēdē deputāti otrdien, 13. februārī, atbalstīja ēkas turpmāko iznomāšanu.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd