Latvijā
VARAM atbalsta kažokzvēru audzēšanas aizliegumu no 2026. gada (papildināts)
Latvijā no 2026. gada 1. janvāra jāaizliedz audzēt un turēt lauksaimniecības dzīvniekus, ja to turēšanas un audzēšanas vienīgais vai galvenais iemesls ir kažokādu ieguve. To paredz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātie Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumi, kurus otrdien, 11.  janvārī, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija atbalstīja virzīt izskatīšanai pirmajā lasījumā.
Piešķir 339 000 eiro piemaksām pašvaldību policistiem par darbu Covid-19 laikā
Ministru kabinets sēdē otrdien, 11. janvārī, nolēma piešķirt Iekšlietu ministrijai (IeM) finansējumu 338 999 eiro apmērā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai nodrošinātu piemaksas pašvaldību policijas darbiniekiem par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos Covid-19 slimības izplatības ierobežošanā par laika posmu no 2021. gada 1. novembra līdz 30. novembrim, informēja IeM.
Decembrī lielākā daļa interneta vietņu piedzīvojušas auditorijas kritumu
Gada noslēdzošajā mēnesī lielākā daļa topa vietņu uzrādījušas auditorijas kritumus, liecina starptautiskā interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma "Gemius" publicētais Latvijas interneta lietotāju apmeklētāko vietņu TOP 20. Neskatoties uz to, gan kopējās statistikas topā, gan apmeklējumā no mobilajām ierīcēm par vienu pozīciju pirmajā pieciniekā pakāpies portāls "jauns.lv", bet skaitliski lielāko auditorijas pieaugumu pagājušajā mēnesī uzrādījis portāls "santa.lv".
Nāk klajā jauna pastmarku sērija «Mājdzīvnieki»
2022. gadu Latvijas Pasts sāk ar četrām pastmarkām jaunā sērijā ''Mājdzīvnieki''– tās tiks izdotas 14. janvārī. Jaunā sērija aizstās līdzšinējās standarta pastmarku sērijas ''Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi'' un ''Ziedi'', informēja Latvijas Pasts.
Ministrs: Covid-19 jaunajā vilnī gribētos izvairīties no skolu slēgšanas un mājsēdes
Pieaugot saslimstībai ar Covid-19 un stacionāros nonākot arvien vairāk koronavīrusa slimniekiem, gribētos izvairīties no skolu slēgšanas un pārejas uz attālinātām mācībām, kā arī mājsēdes noteikšanas. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!").
Preiļu novadā mācību gada vidū slēdz trīs skolēnu pārvadājuma maršrutus
Preiļu novada pašvaldība no nākamās nedēļas slēdz trīs skolēnu pārvadājuma maršrutus. Pašvaldībā to skaidroja gan ar degvielas sadārdzinājumu, gan ar to, ka pašreizējie pārvadājumi nav pārdomāti un ir pārāk dārgi. Uz skolu turpmāk varēs braukt sabiedriskajā transportā, kur tiks nodrošinātas brīvbiļetes, vai arī pašu spēkiem.
Jūrmalā vāc parakstus pret Jaundubultu kāpu meža privatizēšanas iespējām (papildināts)
Portālā “manabalss.lv” sākta parakstu vākšana pret Jaundubultu kāpu meža privatizēšanas iespējām. Interesi par meža privatizāciju izrādījis kāds uzņēmējs, kurš pagājušajā gadā savā īpašumā iegādājies netālu esošo kādreizējo viesnīcu un palīgēkas, kas atrodas iedzīvotāju iecienītajās pastaigu vietās. Tādēļ uzsākta parakstu vākšana par meža saglabāšanu iedzīvotāju pastaigām. 
Aizdomas par viltotiem valodas zināšanu apliecinājumiem 35 taksistiem
Valsts SIA "Autotransporta direkcija" ir aizdomas par vismaz 35 gadījumiem, kad autovadītāji, reģistrējoties Taksometru vadītāju reģistrā, iesnieguši valsts valodas apliecinošus dokumentus ar viltojuma pazīmēm. Pret 33 taksometra vadītājiem uzsākti kriminālprocesi.
Covid-19 omikrona paveida dēļ simptomu gadījumā aicina nepaļauties uz negatīviem paštestiem
Tiem cilvēkiem, kas mājās veic Covid-19 paštestus jeb ātros antigēna testus, speciālisti iesaka simptomu gadījumā nepaļauties uz negatīvu antigēna testa rezultātu, bet doties uz laboratoriju, kur testi ir ievērojami precīzāki. Tas tādēļ, ka Covid-19 omikrona paveids īpaši vakcinētajiem gļotādas šūnās var būt zemākā koncentrācijā. Līdz ar to laboratorijas saņēmušas norādes pret Covid-19 vakcinētajiem testa paraugus ņemt dziļāk, lai nepalaistu garām inficētos. 
Neliels abonentu skaita kritums ar dažiem izņēmumiem – reģionālā prese uz 2022. gadu raugās cerīgi
Uz 2022. gadu reģionālās avīzes raugās cerīgi, jo abonentu skaita kritums ir neliels, bet dažam laikrakstam pat audzis. Reģionālās avīzes jauno gadu parasti gaida ar bažām, lai uzzinātu, cik lasītāju nolēmuši turpināt patērēt viņu radīto saturu. Lai nākotnē izdzīvotu, laikrakstiem ir jādomā gan par satura kvalitāti, gan cilvēkresursu piesaisti, un tie cer arī uz lielāku valsts atbalstu. 
Videonovērošanas kameras nākotnē varētu būt arī NMPD mediķiem
Iespējams, nākotnē videonovērošanas kameras pie apģērba būs piestiprinātas arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Ar tādām jau 10 gadus ir aprīkotas dienesta automašīnas, bet pašiem ārstiem nav.  Strīdus situācijās tas ļaus izsekot, kā sniegta operatīvā palīdzība, kā arī nodrošinās zināmu drošību pašiem mediķiem.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt