Latvijā
Kovida pandēmija iedvesmo palīdzēt, nevis atbaida. Talsos darbojas Jauno mediķu skola
20 jaunieši no Talsiem, Rojas un Dundagas šajā mācību gadā kļuvuši par pirmajiem Jauno mediķu skolas audzēkņiem. Lai gan ārstiem šķiet, ka kovida pandēmija, kas parāda ārstu lielo noslodzi, fizisko un emocionālo pārgurumu, varbūt nobaidīs topošos speciālistus un viņi izvēlēsies citu profesiju, bet izskatās gluži otrādi – Covid-19 krīze vēl vairāk motivē jauniešus cilvēkiem palīdzēt. 
Mežos izliktās aizliegtās kājķeramās lamatās nereti iekļūst mājdzīvnieki
Kājķeramās lamatas Latvijā medībās lietot ir aizliegts, taču nelegāli tās joprojām tiek lietotas. Nelaimes gadījums Jēkabpils novadā liecina, ka ciest no tām nereti nākas suņiem. Valsts meža dienests (VMD) gadā atrod līdz piecām cilpām vai kājķeramajām lamatām, taču iespējams, ka dabā to ir daudz vairāk.
Skolām izaicinājumu rada ar Covid-19 sirgstoši pedagogi; lūdz vairāk paštestu (papildināts)
Lai arī situācija ar Covid-19 izplatību skolās nav kritiska, palielinoties kopējai saslimstībai, arvien vairāk skolēnu atkal mācās no mājām. Pie attālinātām mācībām pandēmijas laikā jau pierasts, tomēr šis gads nāk ar vēl jauniem pārbaudījumiem, kad mācību process slimības uzliesmojuma laikā jāorganizē vēl lielākā pedagogu trūkumā nekā iepriekš. Problēmas sagādā arī skolās piegādāto testu daudzums – to pietiek tikai ikdienas rutīnas testēšanai.
Latvijā šosezon hospitalizēti divi gripas slimnieki; aicina neatlikt poti
Latvijā no gripas monitoringa sākuma pagājušā gada beigās reģistrēti kopumā 18 klīniskie gripas gadījumi Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Jūrmalā un Rēzeknē un astoņi laboratoriski apstiprināti A tipa gripas gadījumi, tai skaitā – divi hospitalizēti pacienti ar laboratoriski apstiprinātu gripu, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).
Pieteikšanos LTV valdes konkursam pagarina līdz 6. februārim
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) līdz 6. februārim pagarinājusi kandidātu pieteikšanos konkursā uz valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību (VSIA) „Latvijas Televīzija” (LTV) valdes vakantajiem amatiem – valdes priekšsēdētāja, valdes locekļa programmu un pakalpojumu attīstības jautājumos un valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos amatiem, informēja SEPLP. 
2021. gadā pieaugusi Latvijas Radio tirgus daļa
Latvijas Radio kanālu klausīšanās laika daļa 2021. gadā veidoja 37,93%, kas ir par 2,75% vairāk  nekā 2020. gadā, liecina jaunākie "Kantar" auditorijas pētījuma dati. Nemainīgi klausītākā radiostacija Latvijā ir Latvijas Radio 2 gan pēc tirgus daļas (19,6%), gan dienā sasniegtās auditorijas (vairāk nekā 220 tūkstoši klausītāju). Kopumā Latvijas Radio kanālu saturu klausās aptuveni 775 tūkstoši cilvēku nedēļā.
VM ziņojums liecina par ieceri reformēt slimnīcu līmeņu sistēmu; Skride – samazināt skaitu nav plānots (papildināts)
Nolūkā padarīt esošo ārstniecības iestāžu tīklu efektīvāku atkal tiek plānots viest izmaiņas esošajā slimnīcu līmeņu sistēmā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošais Veselības ministrijas ziņojums. Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (“Attīstībai/Par!”) intervijā Latvijas Radio norādīja, ka slimnīcu skaita samazināšana nav darba kārtībā.
Augšdaugavas novadā ar stipendiju piesaista jaunos speciālistus, arī mediķus
Augšaugavas novads jau vairākus gadus piedāvā stipendijas jaunajiem speciālistiem, kuri vēl tikai apgūst savu profesiju augstskolās. Tā ir iespēja piesaistīt novadam nepieciešamās nozares profesionāļus un arī atgriezt jauno paaudzi perifērijā. Divi mediķi – radiologa asistents un audiologopēds – darbu Augšdaugavas novada medicīnas iestādēs Grīvas poliklīnikā sāks jau pēc diviem gadiem. Šie speciālisti nepieciešami arī Ilūkstē. Jauni kadri, kad medicīniskais personāls noveco, reģionos ir ļoti nepieciešami, saka gan pašvaldību, gan medicīnas iestāžu pārstāvji.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt