Latvijā
Latvijā cerīgi raugās uz «Novaja Gazeta» piedāvājumu krievvalodīgai auditorijai
Latvijā sāk iznākt piespiedu emigrācijā esošo Krievijas brīvo žurnālistu veidots izdevums "Novaja Gazeta Eiropa". Tajā paredzēts piedāvāt žurnālistu neatkarīgu skatījumu uz notikumiem Ukrainas karā un procesiem Krievijā. Laikraksta veidotāji cer, ka viņu darbs sasniegs auditoriju arī Krievijā. Mediju nozares pārstāvji cerīgi lūkojas uz šī laikraksta ietekmi arī Latvijā.
Vakcinācijas sertifikāta neuzrādīšanu atzīst par tiesneša necienīgu rīcību; tiesnesēm samazina amatalgu
Divās disciplinārlietās, kas ierosinātas saistībā ar tiesnešu nespēju uzrādīt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, Disciplinārtiesa atstājusi negrozītus Tiesnešu disciplinārkolēģijas lēmumus, ar kuriem tiesnešu rīcība atzīta par necienīgu, kā arī tika noteikts disciplinārsods – amatalgas samazināšana, aģentūru LETA informēja Augstākajā tiesā.
Neuzmanīgu autovadītāju dēļ Rīgā preces piegādāt kļūst sarežģītāk; vietvara grasās risināt problēmas
Piegādāt preces līdz pasūtītājiem Rīgas centrā kļūst arvien grūtāk. Satiksmes organizācijas dēļ vairākās ielās būtiski sarūk pasūtījumu skaits. Tā informēja piegādātāju uzņēmēju pārstāvis, norādot, ka preču transportam paredzētās stāvvietas aizņem privātpersonas. Šī iemesla dēļ piegādātāji spiesti meklēt brīvas vietas citviet, spēkratus novietojot tālu no adresāta un tādējādi kavējot piegādi. Rīgas dome apņemas uzņēmējiem paredzēto stāvvietu skaitu palielināt, norādot, ka aktīvs darbs jāveic arī likumsargiem.
Ukrainiete pēc konflikta pie Maskavas nama baidās par savu un tuvinieku dzīvību
Arvien biežāk publiskajā vidē izskan informācija par vēršanos pret ukraiņu bēgļiem. Viņu automašīnām tiek pārdurtas riepas, viņiem tiek izteikti draudi interneta komentāros un arī uz ielas. Latvijas Radio stāsta varone Anastasija reāli baidās par savu un savas ģimenes locekļu veselību un dzīvību. Tam par iemeslu kļuva konflikts pie Maskavas nama, kas izraisīja plašu rezonansi sociālajos tīklos.
Latvijā iznāk Krievijas brīvo žurnālistu veidotā avīze «Novaja Gazeta Eiropa»
Piektdien, 6. maijā, visās Latvijas preses tirdzniecības vietās nonāk avīze "Novaja Gazeta Eiropa". Tas ir piespiedu emigrācijā esošo Krievijas brīvo žurnālistu veidots izdevums, viņu neatkarīgs skatījums uz notikumiem karā Ukrainā un procesiem Krievijā. Laikraksts nāk klajā sadarbībā ar izdevniecību "Rīgas Viļņi".
Kuldīgas slimnīcā jaunas tehnoloģijas un bažas par iespējām nākotnē
SIA "Kuldīgas slimnīca" pēdējo gadu laikā ir izdevies modernizēt aprīkojumu, piesaistot Eiropas Savienības (ES) finansējumu, taču medicīnas iestādes vadība pauž bažas, ka nākotnē mazajām slimnīcām šādas iespējas nebūs. Šobrīd ievērojumi uzlabojies darbs Intensīvās terapijas nodaļā, kur pieejamas mūsdienīgas gultas un tehnoloģijas. Ar ES finansējumu turpina labiekārtot Kuldīgas slimnīcas Sterilizācijas nodaļu.
Carnikavā četras piejūras autostāvvietas būs par maksu
Ādažu novada dome lēmusi, ka šovasar Carnikavā četras piejūras autostāvvietas kļūs par maksas auto novietnēm. Šādu kārtību ieviest bijis plānots jau no 1. maija, taču tehnisku iemeslu dēļ maksas stāvlaukumi sākšot darboties jūnijā. Par maksas stāvvietu ieviešanu domājot arī Saulkrastu novadā. Tādējādi pašvaldības centīšoties samazināt atpūtniekiem nepieciešamās infrastruktūras uzturēšanas izmaksas.
Kampaņā «Mēs» aicina saskatīt vienojošo
Attieksme pret karu un politiku, pret vakcīnām un pieminekļiem, dažādi reliģijas un vēstures traktējumi, atšķirīgas tautības, rases, seksuālā orientācija un daudz kas cits ikdienā mūs bieži sadala pretējās nometnēs. Lai kaismīgās diskusijas un viedokļu atšķirības nepāraugtu sašķeltībā un konfliktos, ir svarīgi atcerēties arī to, kas mūs vieno. Lai atgādinātu un izceltu vienojošās vērtības, Latvijā sākta kampaņa "Mēs".
Pilnveido jauno doktorantūras modeli
Jauno doktorantūras studiju modeli Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pieteica kā vienu no valsts prioritātēm jauno zinātnieku sagatavošanā. Tas padarīs zinātnieka un pētnieka karjeru pievilcīgāku, kā arī garantēs, ka arvien vairāk cilvēku iegūs doktora zinātnisko grādu, uzskata reformas autori. Pašlaik ministrija modeli pilnveido un iecerēts, ka reformu ieviesīs pakāpeniski, līdz 2026. gada beigām. Šodien notika šai tēmai veltīta konference kopā ar Pasaules Bankas ekspertiem.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt