Latvijā
Policija sāk kriminālprocesu par draudu izteikšanas Viņķelei
Pēc publiski izskanējušās informācijas par to, ka veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par”) sociālajā vietnē “Facebook” ir saņēmusi vēstuli no kādas personas, kura izteikusi draudus viņas veselībai un dzīvībai, Valsts policija noskaidrojusi draudu izteicēja identitāti un uzsākusi kriminālprocesu.
Covid-19 ietekme ir skarba; pieaug depresiju un pašnāvību skaits. Intervija ar psiholoģi Edīti Kalniņu
Saasinoties Covid-19 uzliesmojumam un pastiprinoties dažādiem ierobežojumiem, līdztekus  cilvēku fiziskajai veselībai īpaši aktuāla ir arī sabiedrības psihiskā veselība. Teju katrai sociālajai grupai šī krīze nesusi savas problēmas, un pētījumi liecina, ka pieaudzis depresiju un arī pašnāvību skaits. Kuras cilvēku grupas pakļautas lielākiem riskiem, kādi simptomi var liecināt par nepieciešamību pēc speciālistu palīdzības un vai tāda patlaban Latvijā ikvienam ir arī pieejama, par to Sintijas Ambotes sarunā ar Latvijas Psihologu biedrības padomes priekšsēdētāju Edīti Kalniņu.
Rīga Covid-19 dēļ neplāno atcelt stāvvietu maksu
Rīgas dome neplāno atcelt maksu par pašvaldības stāvvietu izmantošanu, lai cilvēki mazāk izmantotu sabiedrisko transportu Covid-19 izplatības ierobežošanai, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.
Šuplinska par koncerta apmeklējumu: Drošības pasākumi tika ievēroti
Publiski pasākumi pagaidām aizvien ir atļauti, taču veselības ministre aicina rūpīgi pārdomāt, vai došanās uz tiem nav atliekama. Arī premjers aicina ievērot principu “darbs – mājas – svaigs gaiss”, un daudzi tagad spiesti strādāt un mācīties attālināti. LTV rīcībā nonākuši pirms nepilnām divām nedēļām filmēti video no grupas “Skyforger” koncerta, kuru apmeklēja arī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).  
Plānveida medicīnas palīdzību pagaidām neierobežos
Ceturtdien Stradiņa slimnīcā bija 17 ar Covid-19 sasirguši medicīnas darbinieki, bet piektdien, 30. oktobrī, – jau 20. Līdzīgi arī Austrumu slimnīcas un citu medicīnas iestāžu mediķi inficējas un nonāk pašizolācijā. Pagaidām šie un citi objektīvi apstākļi ir galvenie iemesli, kāpēc pacientiem mēdz pārcelt plānveida operācijas vai konsultācijas, un centralizēti plānveida medicīnas pakalpojumus pagaidām neierobežos.  
Bērnu izklaides vietas Liepājā meklē atbalstu
Sporta un interešu izglītības pulciņu norise iekštelpās ir ierobežota, bet bērnu pieskatīšanas vietas lielveikalos un izklaides pasākumi uz noteiktu laiku slēgti. Šajā jomā strādājošajiem Liepājas uzņēmējiem ir dažāda pieeja, kā situāciju risināt. Vieni gaida valsts atbalstu, otri rast risinājumu ienākumu trūkumam cenšas paši. Ekonomikas ministrijā konkrēta atbalsta šāda tipa uzņēmumiem pašlaik vēl nav. 
Latgalē trūkst zirgu veterinārārstu
Latgales zirgaudzētāji aizvien biežāk pauž satraukumu par kvalificētu zirgu veterinārārstu pieejamības trūkumu reģionā. Īpaši izteikta problēma kļūst, ja nepieciešama steidzama palīdzība. Latgalē paliek arvien mazāk saimniecību, kas nodarbojas ar zirgu audzēšanu, kas nozīmē, ka veterinārārstam nav plašu darba iespēju. Uz to norāda arī paši speciālisti.      
VUGD atgādina: Kā rīkoties, ja aizdegas automašīna
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas (VUGD) dienests ik dienu saņem izsaukumus par degošām automašīnām. Šogad šādi ugunsgrēki bijuši jau vairāk nekā 350, tādēļ VUGD atgādina, kā rīkoties gadījumā, ja automašīna ir aizdegusies.
Jaunie pulcēšanās ierobežojumi rada neskaidrību bēru organizēšanā
Turpinot ierobežot Covid-19 izplatību Latvijā, no piektdienas, 30. oktobra, ieviesti stingrāki pulcēšanās ierobežojumi gan privātos, gan publiskos pasākumos. Šīs izmaiņas skar arī bēru ceremonijas organizēšanu, nosakot, ka uz personas apglabāšanu drīkst ierasties vien 10 cilvēki. Tas izraisījis neskaidrības apbedīšanas pakalpojumu sniedzēju vidū, kuri nesaprot, vai noteiktajā skaitā ietilpst arī zārka nesēji un izvadītājs.
Lidojumi aizliegti uz 9 Eiropas valstīm; pašizolācijas sarakstā nav 4 valstis
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) noteicis, ka turpmāk pašizolācija būs jāievēro, ieceļojot no valstīm, kur 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 121,7 gadījumus. Līdz ar to var bez pašizolācijas ieceļot no četrām Eiropas valstīm. Savukārt starptautiskie pasažieru pārvadājumi ir aizliegti uz deviņām valstīm.
Jaunākie
Interesanti