Latvijā
Plaisu dēļ Saeimas ēkā slēgtas vairākas telpas
Saeimas galvenajā ēkā vairākos kabinetos un zālēs parādījušās plaisas, tādēļ pieņemts lēmums nedrošās telpas slēgt līdz būvekspertu atzinumam. Bez sava kabineta palikusi Saeimas priekšsēdētāja biedre, bet vienā no noslogotākajām Saeimas zālēm – Sarkanajā zalē – drīkst pārvietoties ierobežots cilvēku skaits, turklāt jāiet tuvu sienām.
«Dienas Biznesam» par slēptu politisko reklāmu draud 100 000 eiro sods
Laikraksta “Dienas Bizness” izdevējam draud vairāk nekā 100 000 eiro liels sods par slēptu politisko reklāmu pirms pērnā gada Saeimas vēlēšanām. “Dienas Bizness” politisko aģitāciju noliedz un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumu par aģitācijas noteikumu pārkāpšanu ir pārsūdzējis tiesā.
Vidusskolā Rīgā matemātikas stundās – erotiskas komēdijas un mūzika
Izglītības kvalitātes valsts dienests lūdzis Rīgas Poļu vidusskolas vadībai steigšus risināt jautājumu par matemātikas skolotāja mācīšanas metodēm. Teksta uzdevumu vietā viņš 6. un 7. klases skolēniem rāda erotiskas komēdijas, stundās atskaņo mūziku un stingri piekodina neko neteikt vecākiem. Skolas vadība par notikušo ir nepatīkami pārsteigta. Arī stundās slepeni ierakstītās sarunas liecina, ka pedagogs izturas necienīgi.
Tukumā atklāj ārlietu dienesta simtgadei veltītu izstādi
Atzīmējot Latvijas ārlietu dienesta izveides simtgadi, Tukuma Mākslas muzejā atklāta ceļojošā izstāde, kas iepazīstina ar ārlietu dienesta devumu valsts izveidē un pēc neatkarības atjaunošanas. Tukums par pirmo izstādes pieturvietu pēc Ārlietu ministrijas izraudzīts tāpēc, ka pirmais Latvijas ārlietu ministrs nācis no Tukuma.
Ieslodzījuma vietu pārvaldes arodbiedrība neapmierināta ar algām un darba maiņām
Dialoga neesamība, neapmaksātas virsstundas un darbs svētku dienās, kā arī neskaidra atalgojuma sistēma – tās ir galvenās lietas, ko Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) vadībai pārmet nozares arodbiedrība, plašāku sabiedrību iepazīstinot ar cietumu darbinieku aptauju par darba apstākļiem. Pārvaldes vadība pārmetumus noraida, uzsverot, ka šajā gadā vien atbildējusi uz aptuveni 40 arodbiedrības iesniegumiem, tostarp par atalgojuma sistēmu.
Tiesa sāk skatīt «Juraša lietu»
Piektdien, 20.septembrī, slēgtā sēdē Vidzemes priekšpilsētas tiesa sāka skatīt lietu par Jura Juraša (Jaunā konservatīvā partija) , kurš iepriekš bija Korupcijas novēšanas un apkarošanas biroja (KNAB) operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs, iespējamo valsts noslēpuma izpaušanu. Jurašs uzskata, ka apsūdzība ir absurda.
Atkārtoti vāks parakstus par grozījumu tautas nobalsošanas likumā atcelšanu
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) reģistrēja parakstu vākšanai biedrības “Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā” (APPL) jau sesto reizi iesniegto likumprojektu, ar kuru biedrība rosina atcelt 2012. gada 8. novembra grozījumus likumā “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”, informēja CVK.
Daugavpils mērs: Ledus sporta skolas direktoru un vietnieci atbrīvos no amata
Daugavpilī Ledus sporta skolas Daiļslidošanas nodaļā izveidojies ass konflikts starp skolas treneri Alisi Miškovsku, vairāku audzēkņu vecākiem un skolas administrāciju par iespējamiem pārkāpumiem attiecībā pret bērniem un trenēšanas norisi. Daugavpils Ledus sporta skolā notiek pārbaudes, un, analizējot pieejamo informāciju, tiks pieņemts lēmums par Ledus skolas direktora un vietnieces atbrīvošanu no amata, Latvijas Radio apstiprināja Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš ("Sakaņa").
Pasaules talkā Latvijā sēs un stādīs kokus
Kustība “Lielā talka” aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju šā gada 21. septembrī pievienoties akcijai “World Cleanup Day” jeb Pasaules talkai. Visa pasaule šajā dienā vāks atkritumus un sakops apkārtējo vidi, ko Latvija paveica jau pavasara Lielajā talkā. Tāpēc Latvijā notiks koku sēšanas un stādīšanas akcija “Laimes koki”, informēja pasākuma organizatori.
Jaunākie
Interesanti