Latvijā
«Mikrotīkls»: Ugunsgrēks noliktavā bija saistīts ar vērienīgu laupīšanu
Latvijā bāzēto uzņēmumu darbu apdraud organizētā noziedzība. Šādas bažas publiski paudis uzņēmējs Džons Tallijs, kurš vada vienu no Latvijā pelnošākajiem uzņēmumiem, informācijas tehnoloģiju izstrādātāju “Mikrotīkls”. Pēc Tallija teiktā, postošais ugunsgrēks, kas pirms nepilniem diviem gadiem pilnībā iznīcināja “Mikrotīkla” noliktavu Rīgā, Maskavas ielā, saistīts ar vērienīgu laupīšanu.  
«Progresīvie» vēlreiz lems, vai Rīgas vēlēšanās startēt kopā ar «Attīstībai/Par!»
Partija "Progresīvie", kas šā gada februāri izlēma par labu kopīgam startam uz Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām ar "Attīstībai/Par!", tagad par savu lēmumu šaubās. Partija nedēļas nogalē veiks biedru aptauju, vai tiešām jāstartē ar kopīgu sarakstu. "Progresīvo" šaubas raisījis Mārtiņa Bondara ("Attīstībai/Par!") lēmums neatkāpties no Saeimas komisijas vadības un tas, ka šādu soli nepieprasa arī partijas valde.
Liecību saņemšanā skolēniem atkalsatikšanās prieks un 2 metru distance
Pēdējie mēneši, kas aizvadīti attālinātā mācību režīmā, bijuši liels izaicinājums visiem. Ārkārtējās situācijas ierobežojumu dēļ ne visi skolēni saņēmuši liecības, bet daudzviet skolas tomēr piemērojas apstākļiem un organizē liecību izdošanu svaigā gaisā, ārpus telpām – ievērojot distancēšanos. Arī Carnikavas pamatskolas skolēniem piektdien, 29. maijā, jo īpaši liels bija atkalsatikšanās prieks, lai gan visu laiku nācās atcerēties par divu metru distanci.
Prokuratūra tomēr turpinās uzturēt apsūdzības Ogres mēra Helmaņa izspiešanas lietā
Amatā augstāks prokurors tā sauktajā Ogres mēra Egila Helmaņa (Nacionālā apvienība) izspiešanas lietā, izskatot Rīgas apgabaltiesas lūgumu pēc augstākstāvoša prokurora viedokļa par prokurores atteikšanos no valsts apsūdzības, nesaskata tam pamatu, norādot, ka prokurore tiesas sēdē nav atteikusies no valsts apsūdzības, aģentūrai LETA pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Majevska.
FOTO: Ceļu laboratorijas speciālistu darbs Sēnītes posmā un pie Siguldas
Līdz ar aktīvu ceļu būvdarbu sezonu valsts autoceļu tīklā, kā arī saistībā ar papildu finansējumu autoceļu remontdarbiem, VAS “Latvijas valsts ceļu” Ceļu laboratorijā notiek intensīvs darbs. Šajā nedēļā ir uzstādīts arī pēdējo gadu rekords, kad vienā dienā laboratorijā testēšanai ienāca vairāki desmiti paraugu no 27 autoceļu objektiem un ražotnēm, informēja LVC.
NBS iesaiste noklīdušā drona meklēšanā izmaksājusi 25 000 eiro; lidosta zaudējumus neatklāj
Pēc audita uzņēmumā “UAVFactory” noklīdušā drona lietas izmeklēšanā vēl skaidro, vai un kādā mērā uzņēmums ir atbildīgs par notikušo. Tikmēr lidosta “Rīga” aprēķinājusi zaudējumus, kas radušies, uz trīs dienām slēdzot gaisa telpu, un iesniegs tos drona ražotājam. Savukārt pēc negadījuma veidotā darba grupā apspriedīs, kādi normatīvi jāuzlabo bezpilota lidaparātu identificēšanas jomā.
No šodienas pieejama vēl daļa veselības aprūpes pakalpojumu
No piektdienas, 29. maija, tiek paplašināts dienas stacionārā sniegto plānveida veselības aprūpes pakalpojumu klāsts. Nacionālajā veselības dienestā (NVD) gan atgādina – pilnīgi visi ārstniecības pakalpojumi tiks atjaunoti no 3. jūnija.
Latvija pirmā pasaulē palaiž «Google» un «Apple» kopīgo lietotni Covid-19 apturēšanai
No piektdienas, 29. maija, Latvijas iedzīvotājiem pieejama lietotne “Apturi Covid”, kas ir pirmā šāda veida lietotne, kas bāzēta “Google” un “Apple” sadarbībā un brīdinās, ja bijis kontakts ar inficētajām personām, tādā veidā palīdzot pārraut inficēšanās ķēdes. Premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) uzsvēra, ka cīņai ar Covid-19 ir svarīgi, lai mēs visi lietotu šo lietotni.
Jaunākie
Interesanti