Latvijā
Lielvārdē atceļ bērnudārza būvniecību karteļa skandāla dēļ
Lielvārdē 2023. gadā bija paredzēts atklāt jaunu bērnudārzu. Jau pirms teritoriālās reformas šā gada jūnijā valdība lēma par aizņēmuma piešķiršanu toreizējai Lielvārdes novada pašvaldībai. Bērnudārza projekta izmaksas bija gandrīz pieci miljoni eiro. Ogres pašvaldība, kas pēc reformas ieceri pārņēma, tagad to apturējusi. Bet rindā uz bērnudārzu Lielvārdē gaida 130 bērnu.
Atlaižu atcelšana sabiedriskajā transportā jūrmalniekus un rīdziniekus pārsteidz nesagatavotus
Lai samazinātu personu kontaktus un pārvietošanos, no ceturtdienas līdz novembra vidum valstspilsētu sabiedriskajā transportā spēkā ir tikai valsts noteiktie braukšanas atvieglojumi, bet pašvaldību piešķirtās atlaides atceltas. Daudzus jūrmalniekus, kā arī rīdziniekus ziņa par to sasniedza vien, iekāpjot autobusā. Cilvēki bija dzirdējuši par iepriekšējo ideju, ka atlaides nebūs nevakcinētajiem. Jūrmalā arī bijušas grūtības izņemt skaidru naudu.
Plāno noteikt kriminālatbildību par viltota Covid-19 sertifikāta iegādi
Tiesībsargājošās institūcijas īsā laikā ir ierosinājušas vairāk nekā desmit kriminālprocesus saistībā ar viltotiem Covid-19 sertifikātiem. Tādēļ pieci valdošo partiju deputāti Saeimā iesnieguši grozījumus Krimināllikumā, ar kuriem plānots stiprināt kriminālatbildību par viltota vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikāta iegādi.
Valmieras cietumā izsludina karantīnu
Valmieras cietumā inficēšanās ar Covid-19 konstatēta pieciem ieslodzītajiem un trīs nodarbinātajiem. Tāpēc cietumā ir izsludināta karantīna, informēja Ieslodzījuma vietu pārvalde.
Mediju uzraugs anulē PBK apraides atļauju
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu anulēt elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim “Pirmais Baltijas Kanāls” (PBK) izsniegto apraides atļauju programmai “Pirmais Baltijas Kanāls Latvija”, informēja NEPLP.
Pēc kontakta ar Covid-19 inficēto karantīna jāievēro arī vakcinētajiem
Ārkārtējās situācijas laikā mājas karantīna būs jāievēro arī kontaktpersonām, kam nav Covid-19 infekcijas simptomu un ir sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, to preses konferencē atzina Veselības ministrijas (VM) Vides veselības nodaļas vadītāja Jana Feldmane.
Saeima konceptuāli atbalsta valstspilsētu apvienošanu ar blakus novadiem
Saeima ceturtdien, 21. oktobrī, konceptuāli atbalstīja ierosinājumu Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Rēzeknes un Ventspils valstspilsētas apvienot ar apkārtējiem novadiem. To paredz pirmajā lasījumā atbalstītie Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma grozījumi, informēja Saeimas Preses dienestā.
Par Rīgas Svētā Pētera baznīcas īpašnieku varētu kļūt nodibinājums
Pēc gadu desmitiem ilgas neskaidrības jautājums par Rīgas Svētā Pētera baznīcas īpašumtiesībām ir sakustējies. Saeimas atbildīgās komisijas sēdē deputāti ir lēmuši, ka dievnama īpašniekam ir jābūt Rīgas Svētā Pētera baznīcas nodibinājumam, kuram baznīca būs arī jāatjauno. Taču neskaidrības rada tam mērķim it kā paredzētie vairāk nekā 30 miljoni eiro, kurus esot gatavs finansēt Vācijas parlaments. Baznīcas nodibinājums gan ir pārliecināts, ka plānotā nauda būs. Savukārt citi uzskata, ka tik lielu celtni nodibinājums nevarēs apsaimniekot, norādot, ka par to būtu jārūpējas vairākām pusēm.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt