Sadaļas Sadaļas
Vācijā bažas par vidusslāņa izzušanu. Eiroparlamenta priekvēlēšanu noskaņas
Vācijā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas būs pirmais lielais sabiedrības noskaņojuma mērījums kopš 2017. gada Bundestāga vēlēšanām. To rezultāti varētu ietekmēt arī Vācijas valdības likteni. Iedzīvotāju acīs gan Eiroparlamenta vēlēšanas līdz šim nav ticis vērtēts kā īpaši būtisks notikums. Vai šoreiz, Eiropai tik trauksmainos laikos, tas mainīsies?
EK vadītāja amata kandidāts: Baltijas valstis pamatoti prasa taisnīgākus tiešmaksājumus
Līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām atlicis tikai pusotrs mēnesis. Vēlēšanu rezultāti lielām mērā arī izšķirs, kurš būs nākamais Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājs nomainot Žanu Klodu Junkeru. Politiskās grupas izvirzījušas savus kandidātus uz augsto amatu saskaņā ar tā devēto „Spitzenkandidaten” sistēmu, kas pirmo reizi tika izmantota iepriekšējās Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Viens no kandidātiem ir Bass Eikhauts.
EP vēlēšanu kontekstā Čehijā runā par migrācijas un Eiropas fondu naudas jautājumiem
Migrācija un Eiropas fondu naudas izmantošana ir galvenās tēmas, kurām īpaši pievērsties šajā priekšvēlēšanu kampaņā izlēmušas Čehijas politiskās partijas. Eksperti atzīst – migrācijas problēmas valstī nav, bet Eiropas fondu nauda vairāk gan saistāma ar Čehijas premjerministra personīgajām finansiālajām interesēm. Daudz ko var izšķirt arī vēlētāju aktivitāte, kas iepriekš Čehijā ir bijusi ārkārtīgi zema.
Dānijā pirms Eiroparlamenta vēlēšanām būtiski «Brexit» un migrācijas jautājumi
Dānijā pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām būtiskas tēmas ir "Brexit" ietekme, kā arī imigrācija. Kopš iepriekšējām vēlēšanām 2014. gadā politiskā dinamika gan ir mainījusies. Toreiz visvairāk balsu ieguva eiroskeptiskā Dānijas Tautas partija, taču šoreiz tai prognozē pieticīgākus rezultātus. Turklāt drīzumā Dānijā gaidāmas arī nacionālā parlamenta vēlēšanas – nav izslēgts, ka tās varētu notikt vienlaikus ar Eiropas vēlēšanām.
Beļģijā nacionālās un reģionālās vēlēšanas šķiet svarīgākas nekā Eiroparlamenta vēlēšanas
Klimata pārmaiņas ir viens no centrālajiem priekšvēlēšanu jautājumiem Beļģijā. Regulārie jauniešu protesti pacēla šo problēmu visai augsti arī politiķu dienaskārtībā. Ne mazāk spraigas ir arī diskusijas saistībā ar Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), jo abu valstu ekonomikas ir cieši saistītas. Tomēr kopumā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas Beļģijā daļēji aizēno nacionālās un reģionālās vēlēšanas, kas notiks tajā pašā dienā.
Bulgārijā neuzticēšanās valsts institūcijām var ietekmēt aktivitāti EP vēlēšanās
Nepilni divi mēneši palikuši līdz maija beigām, kad vairāk nekā 500 miljoni eiropiešu dosies uz vēlēšanu iecirkņiem, lai ievēlētu 705 pārstāvjus Eiropas Savienības parlamentā. Saasinoties cīņai par deputātu vietām gan partiju starpā, gan starp atsevišķiem kandidātiem, aizvien aktuālāks kļūst jautājums par paņēmieniem, kas tiek izmantoti priekšvēlēšanu aģitācijas gaitā, un procesa pārredzamību kopumā. Pēc Eirobarometra datiem, vairāk nekā puse Eiropas Savienības pilsoņu pieļauj iespēju, ka tiek liktas lietā gan balsu pirkšana, gan administratīvo resursu un personu datu nelikumīga izmantošana, gan slēptā reklāma un dezinformācijas draudi. Vislielākie pesimisti šajā ziņā ir Bulgārijas iedzīvotāji.
Ko no Eiroparlamenta vēlēšanām gaida Igaunijā?
Igaunijā balsotājiem Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās svarīgas ir kandidātu personības un tādas lietas kā lauksaimniecība, fondu finansējums, pārvietošanās brīvība. Taču, ņemot vērā eiroskpetisko spēku popularitātes pieaugumu, gaidāms, ka kampaņā būs arī tādi jautājumi kā imigrācija un varbūt pat Igaunijas dalība Eiropas Savienībā. Un, neskatoties uz iespēju balsot internetā, arī igauņiem būs jāpadomā, kā tad mudināt cilvēkus Eiropas Parlamenta vēlēšanās tomēr nobalsot.
Luksemburgā EP vēlēšanās startēs mazpazīstami politiķi
Eiropas valstīs notiek gatavošanās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām. Luksemburga ir viena no mazākajām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kas vienlaikus ir arī starp bloka dibinātājām. Turklāt tās pārstāvis Žans Klods Junkers ir viens no ietekmīgākajiem Eiropas politiķiem, jo viņš vada Eiropas Komisiju.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt