16 gadus vecā zviedru vides aktīviste EP mītnē Strasbūrā norāda uz nepieciešamību glābt planētu

Mums vēl ir iespēja glābt planētu no nenovēršamām klimata pārmaiņām, bet tā nebūs pārāk ilgi. Tā otrdien, 16. aprīlī, apmeklējot Eiropas Parlamenta (EP) mītni Strasbūrā, uzstāja sešpadsmitgadīgā zviedru klimata aktīviste Grēta Tūnberga. Viņas aizsāktie skolēnu protesti kļuva par masveida kustību Eiropā un turpina piesaistīt simtiem tūkstošu jauniešu.

ĪSUMĀ:

 • Klimata aktīviste cer, ka politiķi ieklausīsies jauniešu aicinājumā aktīvāk rīkoties cīņai ar klimata pārmaiņām.
 • Iepriekš viņa mudināja līdz 2030. gadam samazināt CO2 izmešus par 80%, nevis 40%, kā tas ir paredzēts pašreiz.
 • Tāpat zviedru jauniete aicināja visus eiropiešus aktīvi piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās.
 • Tādējādi balsstiesīgajiem ir jāizmanto iespēja ietekmēt lēmumus Eiropas Savienībā, norādīja Tūnberga. 

16 gadus vecā zviedru vides aktīviste EP mītnē Strasbūrā norāda uz nepieciešamību glābt planētuArtjoms Konohovs
  Manāmi apmulsusi no lielās uzmanības, sešpadsmitgadīgā zviedru klimata aktīviste Tūnberga uzrunāja žurnālistus pēc tikšanās ar EP priekšsēdētāju Antonio Tajāni. Viņš ir tikai viens no daudzām amatpersonām, ko Tūnberga jau ir vai drīzumā plāno satikt. Tā jau trešdien, 17. aprīlī, viņai ir paredzēta tikšanās ar pāvestu Francisku.

   

  Klimata aktīviste cer, ka politiķi un dažādas ietekmīgas amatpersonas ieklausīsies jauniešu aicinājumā aktīvāk rīkoties cīņai ar klimata pārmaiņām.

  Jau iepriekš viņa mudināja līdz 2030. gadam samazināt CO2 izmešus par 80%, nevis 40%, kā tas ir paredzēts pašreiz.

  Tūnberga arī mudināja jauniešus turpināt izdarīt spiedienu uz pieaugušajiem.

  "Visiem jaunajiem eiropiešiem, kuri cīnās par savu nākotni, es gribētu novēlēt turpināt savu cīņu, jo viņi dara nozīmīgu darbu. Eiropā vien simtiem tūkstošu studentu ir piedalījušies protesta akcijās, kas veltītas klimata glābšanai. Manuprāt, viņi ir iegājuši vēsturē. Viņiem vajadzētu būt ļoti lepniem par sevi. Un arī šobrīd tepat Strasbūrā notiek demonstrācija ar daudzu jauniešu līdzdalību," teica klimata aktīviste.

  Tāpat zviedru jauniete aicināja visus eiropiešus aktīvi piedalīties EP vēlēšanās.

  Vairums skolēnu, kuriem rūp mūsu planētas nākotne, vēl nav sasnieguši pilngadību un tādēļ paši nevar balsot. Līdz ar to viņu vietā būtu jārīkojas pieaugušajiem.

  "Manuprāt, ir ārkārtīgi svarīgi piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Es pati to nedarīšu, jo man tas vēl nav atļauts. Tādēļ ir jo īpaši svarīgi, lai tie, kuri drīkst balsot, izmantotu šo iespēju, lai runātu tādu cilvēku vārdā kā es. Mūs šī krīze skars visvairāk, bet mēs nevaram paši pieņemt lēmumus. Tādēļ pārējiem ir jāizmanto iespēja ietekmēt lēmumus," sacīja Tūnberga.

  Iepriekš EP saņēma kritiku par to, ka debašu laikā par klimata pārmaiņām jauniešu protesta kustības pārstāvji netika uzklausīti. Šoreiz vairākas partijas izmantoja Tūnbergas ierašanos, lai prezentētu savas idejas šajā jomā.

  Tā zaļie ir publicējuši desmit punktu plānu, kas paredz tādus soļus kā valsts subsīdiju pārtraukšanu ogļu un citu fosilo kurināmo ieguvei, kā arī lielāku atbalstu ceļošanai ar vilcieniem, nevis lidmašīnām. Savukārt Eiropas kreisie trešdien gatavojas publicēt klimata krīzes manifestu.

  5 komentāri
  SnowcattOfficial .
  Man liekas ka Anonīms lietotājs 17722 pats ir autists, ja nesaprot kad viņa cenšas izglābt mūsu pasauli no bojāejas. Es viņu laipni palūgtu aiztaisīt savu nepieklājīgo muti.
  Valdis Bērziņš
  Grētas Tūnbergas teiktajā ir jēga un ir vērsts ieklausīties, atšķirībā no ksenofoba un rasista Anonīms lietotājs 17722 slimās ķērkšanas.
  Anonīms lietotājs 25077
  Jo nav taču iespējams uzaicināt runāt cilvēkus, kas tiešām var pateikt kaut ko konstruktīvu par klimata pārmaiņu risinājumiem. "Tūlīt pat izslēdziet visas mašīnas un traktorus!" māku pateikt arī es. Neko jaunu šī Grēta nav pateikusi. Pasaulei ir vajadzīgi risinājumi, vēlams, no cilvēkiem, kas saprot, ko runā, jo to visu ir kā minimums, aprēķinājuši, bet, vēlams, arī izmēģinājuši dabā. Un tādi ir, piemēram, nesen uzzināju par angļu profesoru, kas Āfrikas valstīs vada sauso zemju atgūšanas programmu, viņa runa bija Ted Talks.
  Anonīms lietotājs 25077
  Bez tam, kritizēt ES, jeb organizāciju, kas pasaules mērogā viscentīgāk ievieš dažādus risinājumus dabas aizsardzībai.. Mazākais, nepelnīti.
  Anonīms lietotājs 17722
  Ja pareizi atceros, tad šī Grēta ir autiste. Tas nozīmē, ka viņa nav pilnībā rīcībspējīgs cilvēks. Visdrīzāk ar pusaudzi vienkārši tiek manipulēts, un viņa tiek izmantota propagandai. Kas būs nākamais? Bērns ar Dauna sindromu aicinās uz multikulturālismu vai kaut ko citu tikpat slimu? Manuprāt, tiem zviedriem nav pilna krona galvā. Un turklāt nu jau labu laiku ir zināms, ka globālo klimatu izmaiņu projekts ir nekas cits kā tikai milzīga krāpšana.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti