Sadaļas Sadaļas
Eiropas Parlamenta vēlēšanas Ungāriju var padarīt par nozīmīgu spēlētāju Eiropā
Pēdējo gadu laikā Ungārija tiek dēvēta par vienu no Eiropas Savienības nepaklausīgajām valstīm. Pret to ir uzsākta pārkāpuma procedūra par likuma varas apdraudējumu valstī. Tikmēr Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans, ko daži pat nodēvējuši par diktatoru, atklātos konfliktos ar Eiropas Savienību iesaistīties nebaidās, asi kritizējot bloka īstenoto politiku, piemēram, migrācijas jautājumā. Par spīti domstarpībām ar Briseli, tieši nepaklausīgā Ungārija var izrādīties pat ļoti nozīmīgs spēlētājs politisko alianšu veidošanā pēc maijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Latvijas Radio ar stāstu par Ungāriju aizsāk ierakstu sēriju par dalībvalstu gatavošanos Eiropas parlamenta vēlēšanām.
Somijā popularitātes kāpumu piedzīvo eiroskeptiķi
Pēc negaidītas premjerministra atkāpšanās mēnesi pirms valdības termiņa beigām Somija gatavojas parlamenta vēlēšanām. Tajās izšķirsies, vai varu zaudēs līdzšinējā centriski labējā koalīcija laikā, kad pieaug atbalsts sociāldemokrātiem un Zaļajai partijai. Tikmēr liela uzmanība tiek pievērsta arī kādam citam spēkam – skaļajai un brīžiem skandalozajai Somu partijai, kas varētu veidot arī jaunas eiroskeptiskas grupas kodolu Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Tā pašlaik piedzīvo popularitātes kāpumu.
Eiropas Investīciju bankas viceprezidents Stubs: Joprojām ceru pamosties no šī «Brexit» murga
Joprojām ceru pamosties no šī "Brexit" murga. Tik skarbi intervijā "Pasaules Panorāmai" izteicies viens no redzamākajiem proeiropeiskajiem politiķiem, tagad Eiropas Investīciju bankas viceprezidents Aleksandrs Stubs. Viņš bijis Somijas premjerministrs un ilgstoši ieņēmis citus Somijas valdības amatus, kā arī strādājis Eiropas Parlamentā, tostarp par Eiropas Komisijas prezidenta padomnieku, un arī pats nesen centās kandidēt uz Komisijas prezidenta amatu no Eiropas tautas partijas grupas, taču neveiksmīgi.
Pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām sabiedrība aktualizē cīņu ar klimata pārmaiņām
Tuvojoties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, cīņa pret klimata pārmaiņām joprojām ir augstu Eiropas Savienības dienaskārtībā. Pēdējās nedēļās tūkstošiem jauniešu – skolēni un studenti -  izgājuši ielās vairākās dalībvalstīs, lai pieprasītu aktīvāku rīcību cīņā ar klimata izmaiņām. Esošie EP deputāti apstiprina, ka politiķiem pietrūkst ambīciju, bet dalībvalstīm pietrūkst skaidras nostājas klimata politikas jomā.
EK: sociālie tīkli necīnās pret viltus ziņām
Interneta meklēšanas programma "Google", kā arī sociālie tīkli "Facebook" un "Twitter" nepilda solījumus, ko tie apņēmušies cīņā pret viltus ziņām. Tā norādīts Eiropas Komisijas (EK) paziņojumā.
EP runas vīrs: Cilvēku interese par šīm vēlēšanām būs lielāka nekā iepriekš
Nākamais Eiropas Parlaments (EP) būs daudz sašķeltāks, norāda Eiropas Parlamenta komunikācijas ģenerāldirektors un runas vīrs Žaume Duks Gijots. Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Pasaules panorāma" viņš pauž, ka ietekmīgāki kļūs eiroskeptiskie spēki, vienlaikus šo un citu iemeslu dēļ šī gada Eiropas Parlamenta ievēlēšanā Eiropas Savienības iedzīvotāju interese būs līdz šim lielākā.
 

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt