Zīle: JV uzvaras gadījumā Dombrovskis varētu kļūt par eirokomisāru
Ja prognozes apstiprināsies un „Jaunā Vienotība” (JV) šajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās iegūs labāko rezultātu, tad Valdis Dombrovskis varētu palikt Latvijas kandidāts eirokomisāra amatam uz nākamo termiņu. Tādu viedokli Latvijas Radio pauda Nacionālās apvienības līderis Roberts Zīle. Tieši šis politiskais spēks ierosināja šo atbildīgo politisko amatu uzticēt tam kandidātam, kura partija uzvarēs šajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās.
Lietuvā līdztekus EP pārstāvjiem vēlē arī prezidentu – sacensība gaidāma spraiga
Šodien Lietuvā prezidenta vēlēšanas, kurās tauta izvēlas nākamo valsts galvu. Par uzvaru cīnās 44 gadus vecā bijusī finanšu ministre Ingrīda Šimonīte un 55 gadus vecais ekonomists Gitans Nausēda. Daļa Grībauskaite pēc diviem amatā pavadītiem termiņiem nevar kandidēt. Politikas vērotāji uzskata, ka lielākas izredzes uzvarēti ir Nausēdam, tomēr piebilstot, ka rezultātu ir grūti prognozēt. Latvijas Radio pie iecirkņiem sastapa abu atbalstītājus. Vienlacīgi Lietuvā šodien notiek arī Eiropas Parlamenta vēlēšanās. 
Politologi par iespējamo EP mandātu sadalījumu: lielu pārsteigumu nav
Neoficiālie vēlēšanu rezultāti rāda, ka šajās vēlēšanās varētu uzvarēt „Jaunā Vienotība”. Tāpat Eiropas Parlamenta (EP) jaunajā sasaukumā vietas varētu iegūt „Saskaņa”, „Attīstībai/Par!”, nacionālā apvienība (NA) „Visu Latvijai/ Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” un Latvijas Krievu savienība (LKS). Politologi, vērtējot neoficiālos rezultātus, lielus pārsteigumus nesaskata.
Eiropas Parlamenta vēlēšanas šodien notiek 21 valstī; Nīderlandē uzvara sociāldemokrātiem
Lai gan Latvijā Eiropas Parlamenta vēlēšanas jau ir noslēgušās, vairums Eiropas valstu pilsoņu pie balsošanas urnām dodas tikai šodien. Vēlēšanas svētdien notiek 21 no 28 Eiropas Savienības valstīm. Un vēlu vakarā, kad Itālijā tiks slēgti balsošanas iecirkņi, tiks oficiāli paziņoti rezultāti. Pagaidām zināmi rezultāti tikai no vēlētāju aptaujām, un Nīderlandē tās liecina par sociāldemokrātu uzvaru.
Igaunijā EP vēlēšanās balso elektroniski
Eiroparlamenta vēlēšanas sākās ceturtdien Lielbritānijā un Nīderlandē, vakar tās notika Īrijā un Čehijā, bet līdz ar Latviju šodien balso Malta un Slovākija. Visās atlikušajās valstīs balsošana notiks rīt. To vidū arī Igaunija. Jau kopš 2005. gada tā joprojām ir vienīgā Eiropas Savienības valsts, kas piedāvā saviem pilsoņiem nobalsot elektroniski.
Lietuvas prezidenta amata kandidāti: Baltijas valstīm jāsadarbojas ciešāk
Lietuvieši svētdien, 26. maijā, dosies pie balsošanas urnām, lai izvēlētos, kurš stāsies Daļas Grībauskaites vietā un būs nākamais Lietuvas prezidents. Par augsto amatu cīnās bijusī finanšu ministre Ingrīda Šimonīte un ekonomists Gitans Nausēda. Viņi uzvarēja prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā pirms pāris nedēļām. Latvijas Radio Viļņā tikās ar Šimonīti un Nausēdu, lai skaidrotu viņu nostājas starptautiskajā politikā – par Eiropas Savienību, par drošību, par Krieviju. Abi uzskata, ka Baltijas valstīm ir jāsadarbojas ciešāk un saskaņotāk. 
Timmermansa Darba partija gūst labākos panākumus EP vēlēšanās Nīderlandē
Saskaņā ar aptauju rezultātiem, Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amata kandidāta no sociālistu bloka Fransa Timmermansa Darba partija guvusi labākos panākumus Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Nīderlandē. Uzrunā pēc šīs informācijas publiskošanas viņš paziņoja, ka iedzīvotāji pauduši vēlmi pēc citādas Eiropas Savienības.