Sadaļas Sadaļas
«Tā nav nekāda ziloņu kapsēta». Somu politiķe par darbu EP un izaicinājumiem
Somu eiroparlamentārieši ierindojušies nevalstiskās organizācijas "Votewatch" izveidotā ietekmīgāko Eiropas Parlamenta (EP) politiķu saraksta augšgalā. Somijas 13 deputātu lielā komanda EP ir ietekmīga. Zviedrijas, Francijas, Itālijas un Spānijas deputāti sarakstā palikuši aiz somiem. Kāds ir somu eiroparlamentāriešu ietekmes veiksmes stāsts, un kādi būs jaunā EP izaicinājumi?
Vēlēšanas, kurām nebija jābūt. Briti gatavojas EP balsojumam
Lielbritānijai Eiropas Savienība (ES) bija jāpamet jau šī gada 29. martā, tomēr, tā kā izstāšanās datums jau otro reizi ir pārcelts un vienošanās par izstāšanās līguma kompromisu nav panākta, ir sākti sagatavošanās darbi Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu sarīkošanai. Daļa Latvijas Radio sastapto britu uzskata, ka vēlēšanas būs iespēja parādīt savu nostāju pret "Brexit", savukārt izstāšanās aizstāvji vēlēšanas uzskata par muļķīgām.
Nīderlandē pirms EP vēlēšanām palielinās konkurence starp eiroskeptiķiem
Intelektuālais populists – tā daudzi komentētāji dēvē uzlecošo Nīderlandes politikas zvaigzni Tjerī Bodē (Thierry Baudet). Šis 36 gadus vecais vīrietis un viņa partija ar nosaukumu “Demokrātijas forums” ir ieguvusi lielāko balsu skaitu nesen notikušajās provinces un parlamenta augšpalātas vēlēšanās un varētu iegūt 12% arī Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.
EK priekšsēdētāja amata kandidāts Jans Zahradils: Mazajām valstīm ir tiesības būt uzklausītām
Tieši mēnesis ir atlicis līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Dažās valstīs priekšvēlēšanu kampaņas rit pilnā sparā, dažās vēl tikai uzņem apgriezienus. Taču šajā laikā ļoti aktīvā kampaņā ir iesaistījušies Eiropas lielāko politisko grupu vadošie kandidāti jeb tā sauktos ''Spitzenkandidaten'', kuri potenciāli varētu kļūt arī par nākamo Eiropas Komisijas prezidentu.
Austrijā EP vēlēšanām aktīvi gatavojas gan eiroskeptiķi, gan eirooptimisti
Austrija ir Eiropas valsts, kurā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās īpaši labus panākumus cer sasniegt labēji populistiskie spēki. Galēji labējā Austrijas Brīvības partija, kas piedalās arī Austrijas valdībā, būs viena no Itālijas iekšlietu ministra Mateo Salvīni veidotās eiroskeptiķu un galēji labējo alianses dalībniecēm. Taču labējām partijām Austrijā ir arī spēcīga opozīcija.
Kurš EP pārstāvēs labāk? Diasporai jāizšķiras, balsot par Latvijas vai savas mītnes zemes kandidātiem
Eiropā dzīvojošie Latvijas pilsoņi Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām gatavojas, rūpīgi izsverot to, par kuru sarakstu un kandidātu atdot savu balsi. Turklāt īpašas šīs vēlēšanas ir ar faktu, ka arī mītnes zemes deputātu kandidāti cīnās par vēlētāju balsīm, jo šoreiz EP vēlēšanās Eiropas Savienības pilsoņi, tostarp arī latvieši, var balsot par sev tīkamiem mītnes zemes kandidātu sarakstiem. Un tas nozīmē, ka topošie EP deputātu kandidāti var zaudēt balsotājus, par kuriem jau tā necīnās visi kandidāti.
Eiropas Parlamenta vēlēšanās Kiprā aktivizējas turku vēlētāji
Kipra iestājās Eiropas Savienībā (ES) reizē ar Latviju 2004. gadā, un šogad, līdzīgi kā mēs, kiprieši ceturto reizi izvēlēsies savas valsts pārstāvjus Eiropas Parlamentā (EP). Darbam Briselē šī dienvidvalsts ir tiesīga deleģēt sešus savus politiķus. Lielus pārsteigumus šajās vēlēšanās eksperti neprognozē. Vairākas aptaujas sola lielākoties līdzšinējo Kipras politisko spēku pārstāvības saglabāšanos Eiropas Parlamentā. Šobrīd intrigu raisa divi jautājumi – vai vēlētāji uzticēs savas balsis galēji labējās partijas sarakstam un vai pieaugs turku kipriešu vēlētāju aktivitāte.
Kariņš uzrunā Eiropas Parlamentu
Trešdien, 17.aprīlī, no plkst. 11.00 līdz 13.20 Eiropas Parlamentā (EP) Strasbūrā Latvijas premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) uzstāsies ar uzrunu par Eiropas nākotni, pēc kuras notiks debates ar EP deputātiem un Eiropas Komisijas (EK) pārstāvjiem, informēja EK pārstāvniecība Latvijā. Latvijas Televīzija piedāvāja to skatīties tiešraidē.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt