«Krustpunktā»: „Liepājas metalurgs” nebūs otrs „Parex”

„Liepājas metalurga” finanšu problēmas un publiski izskanējušie pieņēmumi par to, ka šīs uzņēmums var kļūt par otru „Parex banku”, rosināja Latvijas Radio raidījumam "Krustpunktā" izvērtēt valsts garantētos galvojumus. Tomēr autore secinājusi, ka par garantētajiem aizdevumiem risks valsts budžetam nedraud, ja vien politiķi neizvēlas ieguldīt uzņēmumā citādāk.

Valdība šogad un turpmākos pāris gadus nolēmusi krasi samazināt valsts galvojumu limitus. Šogad tam bija paredzēti tikai mazliet vairāk nekā 50 miljoni latu. Turpmākos divus gadus plānots vēl mazāk. Šogad galvojumam gan neviens uzņēmums nepieteicās. "Krustpunktā" secinājis, ka to bija vieglāk izdarīt līdz 2010. gadam, pirms tika noteikta jauna pieteikšanās kārtība caur nozaru ministrijām.

Latvijas Radio raidījums „Krustpunktā” secinājis, ka velti uztraukties par valsts galvojumiem. Naudas devējs šādās situācijās ir banka, kas prasa pretī ķīlu, ko bankrota gadījumā var pārdot un valsts atbildība neiestājas. Šajā gadījumā tas pats attiecas uz valsts galvojumu "Liepājas metaluram". Raidījums gan norāda, ka lielāks risks iestājas tad, ja politiķi pieņemtu lēmumu ieguldīt naudu uzņēmumā, pirms tam neprasot speciālistiem nopietnu analīzi - vai ir vērts un cik tas maksās.

Jāatgādina, ka šā gada 5. februārī FM panāca vienošanos ar „Liepājas metalurgs” vadību par sadarbību uzņēmuma padziļināta audita veikšanā un uzņēmuma tālākas darbības kontrolē. Izvērtējot situāciju, nolēmt piesaistīt auditorkompāniju "Ernst & Young", kas veiks uzņēmuma padziļinātu finanšu analīzi.

Kā ziņots iepriekš, 2009. gada 30. decembrī valsts izsniedza galvojumu par „Liepājas metalurgs” saistībām 85,6 miljonu eiro apmērā, lai nodrošinātu prasījumus, kas var rasties no aizdevuma līguma, kas noslēgts starp „Liepājas metalurgs” un  UniCredit S.p.A." Līdz šī gada 25. janvāri izsniegtais, bet vēl neatmaksātais valsts galvotā aizdevuma apmērs bija 73,6 miljoni eiro.

Šobrīd AS „Liepājas metalurgs” saistībā ar valsts galvojumu un valsts galvotā aizdevuma līgumu savas saistības pilda savlaicīgi un pilnā apmērā, apgalvo FM. Ministrija jau pērn sāka arī sarunas ar uzņēmumu par valsts galvotā aizdevuma restrukturizāciju (aizdevuma atmaksas grafika izmaiņām).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ziņu analīze
Ziņas
Jaunākie
Interesanti