Panorāma

Ceļotājus pārsteidz tūrisma operatora bankrots

Panorāma

"Tautas panorāma" rīt Garkalnē un Salacgrīvā

ZZS atšķirīgus viedokļus par "Saskaņu" nepieļaušot

ZZS nepieļaušot atšķirīgus viedokļus par nesadarbošanos ar «Saskaņu»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Par nesadarbošanos ar “Saskaņu” Zaļo un zemnieku savienībā (ZZS) atšķirīgu viedokļu nedrīkst būt – tā ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis komentē partiju apvienības deputāta Gundara Daudzes izteikumus, ka viņš neiebilstu valdības veidošanai ar “Saskaņu”. Brigmanis uzsver, ka partijas kopējā pozīcija nav mainījusies, un kategoriski noraida pieņēmumus, ka ZZS varētu sadarboties ar “Saskaņu” valdības sastādīšanā.

 “Sarkano līniju savilkšanas meistars bija Valdis Zatlers. Es neatceros nevienu citu, kurš būtu pateicis, ka mums šeit būtu sarkanā līnija. [..] Es personīgi neiebilstu,” tā Zaļo un zemnieku savienības deputāts un Kurzemes vēlēšanu saraksta līderis Gundars Daudze “RīgaTV 24” atbildēja uz jautājumu par ZZS un “Saskaņas” iespējamo koalīcijas veidošanu.

Tādā veidā Daudze atkāpās no partijas daudzkārt paustās nostājas, ka ZZS ar “Saskaņu” noteikti nesadarbosies. Daudze savienībā pārstāv partiju “Latvijai un Ventspilij”.

Šī nav pirmā reize, kad “Latvijai un Ventspilij” viedoklis atšķīries no ZZS kopējās pozīcijas. Daudze un otrs “Latvijai un Ventspilij” Saeimas deputāts Jānis Vucāns nepiedalījās parlamenta balsojumā par Magņitska sarakstu, ko ZZS atbalstīja. Abi deputāti pirms balsojuma izņēma deputātu reģistrācijas kartītes.

ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis norāda – jautājumā par “Saskaņas” ņemšanu valdībā atšķirīgu viedokļu nedrīkst būt: “Daudzes kunga viedoklim es absolūti nepiekrītu. Uzskatu, ka tas ir diskreditējoši mūsu apvienībai. Tad, kad būs izšķirošais brīdis par koalīcijas veidošanu, nekāda individuāla personīgo viedokļu paušana netiks pieļauta. Ļoti godīgi sakot,

 ir tādi jautājumi, kuros, es uzskatu - ja viņš nepiekrīt partijas kursam, viņam apvienībā nav ko darīt.

(..) Es domāju, ka tik tālu mēs nenonāksim. Jautājums ir par viņa rīcību tad, kad būs balsojums par kādu konkrētu koalīciju.”

Zaļo un zemnieku savienībai ir sadarbības līgums arī ar Liepājas partiju, kuru pārstāv premjers Māris Kučinskis un deputāte Aija Barča. Liepājas partija 2013.gadā izveidoja koalīciju ar “Saskaņu” Liepājas pilsētā. Kučinskis ir teicis, ka viņš valdību ar “Saskaņu” sastāvā nevadīšot.

Arī Barča no ZZS kopējās pozīcijas neatkāpjas: “Mana pozīcija ir gluži tāda pati. Es esmu pietiekami daudz iedziļinājusies “Saskaņas” jaunajos priekšlikumos un solījumos. Es saku, ka mans personīgais viedoklis – ja man šodien par to būtu jābalso, būtu negatīvs.”

Vēlētāju aptaujas liecina, ka “Vienotībai”, Nacionālajai apvienībai un ZZS vairākumu Saeimā neizdosies saglabāt, tāpēc paredzams, ka valdības sastāvs pēc Saeimas vēlēšanām mainīsies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti