Panorāma

Reitingu līderis – NA, otrie – "Progresīvie", JV trešajā vietā

Panorāma

Eksperti: Ir naivi cerēt, ka Krievijas ārpolitika mainīsies

ZZS kongresā eirokomisāra amatam izvirza Valaini

Zemnieku savienības kongresā eirokomisāra amatam izvirza Viktoru Valaini

Pirms pusgada Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) pieņemtais lēmums doties valdībā bija pareizs, lai arī ne visi lēmumi partijai nāca viegli - šādi secinājumi sestdien, 6.aprīlī, izskanēja Latvijas Zemnieku savienības ikgadējā kongresā. Kongresa dalībnieki vienbalsīgi izvirzīja savu eirokomisāra amata kandidātu, ekonomikas ministru Viktoru Valaini.    

ĪSUMĀ:

  • Zemnieku savienības kongresā uzsver – ZZS iekļūšana valdībā bija pareizais solis.
  • Kongresā nebija agrākā sabiedrotā Lemberga, apsveikumu no viņa partijas uztvēra bez emocijām.
  • Kongresā atzinīgi vērtēja prezidenta Rinkēviča darbu, "izdarījām valstisku izvēli" viņa ievēlēšanā.  
  • Viens no tuvākajiem ZZS mērķiem ir sevi pierādīt Eiropas Parlamenta vēlēšanās.
  • Eirokomisāra amatam virzīs Viktoru Valaini.  

Kopš Zaļo un Zemnieku savienībā ietilpstošās Latvijas Zemnieku savienības kongresa pirms gada mainījies daudz - partija no opozīcijas iekļuvusi valdībā, tai ir četri ministru krēsli un Saeimas priekšsēdētāja amats.

Sestdien kongresa viesu rindās nebija agrākā sabiedrotā, "Latvijai un Ventspilij" līdera Aivara Lemberga, bet apsveikums no viņa vadītās partijas pārstāvja tika uztverts bez emocijām.

Kopš pērnā gada septembra ZZS ir valdībā un šis solis bijis pareizs, tā vairākkārt izskanēja no kongresa tribīnes.

"Mūsu galvenais uzdevums bija nokļūt valdībā, jo tikai tā mēs varam izpildīt savus mērķus, mēs spējam nolīdzsvarot tās idejas, kas varbūt mums ir konservatīvākas, bet tai pat laikā dzīve un apstākļi liek savādāk skatīties uz lietām," norādīja Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (ZZS).

Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) priekšsēdētājs un ZZS sadarbības partneris Jānis Dinevičs pauda, ka valdības maiņas laikā "noteikumi bija nepatīkami ZZS, bet arī "Jaunajai Vienotībai" vajadzēja mainīt savu retoriku. Iespējas bija divas - palikt opozīcijā vai iet valdībā, piekrītot nevienādām iespējām uz līdzvērtīgu amatu sadali".

Atzinīgi kongresā tika vērtēts Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča darbs, jo viņš saprotot valsts drošības izaicinājumus un cilvēkus reģionos. Un tieši viņa ievēlēšanā ZZS bija izšķiroša loma.

"Mēs izdarījām valstisku izvēli, kas sākotnēji tika kritizēta, bet šodien arvien vairāk cilvēku saprot, kādēļ tā bija pareizā izvēle," uzsvēra ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS).

Viens no tuvākajiem ZZS mērķiem ir sevi pierādīt šovasar gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Partija sestdien nosauca savu eirokomisāra amata kandidātu.

"Novērtējot izcilas darba spējas, ZZS Eiropas komisijas komisāra amatam ir izvirzījusi ZZS priekšsēdētāju Viktoru Valaini," paziņoja LZS priekšsēdētājs Armands Krauze.

Kongresā tiks apstiprināta LZS jaunā programma, kā arī tika pieņemtas vairākas rezolūcijas, piemēram, par civilās aizsardzības sistēmas attīstību, demogrāfiju un enerģētisko neatkarību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti