Panorāma

Piemiņas spēle Kārlim Skrastiņam

Panorāma

Atklāj Dziesmu svētku objektu «Sidraba birzs vainags»

ZZS maina premjera amata kandidātu

ZZS maina premjera amata kandidātu

Zaļo un Zemnieku savienība nolēmusi mainīt savu septiņus gadus veco apņemšanos un Ministru prezidenta amatam vairs nevirzīt Ventspils mēru Aivaru Lembergu. Eksperti gan norāda, ka tādēļ viņa ietekme partijā nemazināsies.

Zaļo un Zemnieku savienība līdz šim trīs reizes premjera amatam nominējusi Ventspils mēru Aivaru Lembergu. Aizvadīto gadu laikā pats Lembergs ne reizi nav kandidējis Saeimas vēlēšanās un ne reizi nav ticis nominēts no Valsts prezidenta puses trešajam augstākajam amatam valstī.

Tagad partija nolēmusi praksi mainīt un nominēt citu kandidātu. Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis apgalvo, ka partija neplāno novērsties no Lemberga. Brigmanis norāda, ka nākamajās Saeimas vēlēšanās ZZS sarakstā noteikti būt deputātu kandidāti no Lemberga vadītās partijas „Latvijai un Ventspilij”.

Zaļās partijas kandidāts premjera amatam varētu būt Saeimas deputāts Raimonds Vējonis, bet Zemnieku savienības kandidāti ir Rīgas mēra pretendents Armands Krauze un Saeimas deputāti, bijušie ministri Uldis Augulis un Jānis Dūklavs.

Saskaņā ar mūsu rīcībā esošo informāciju, vislielākās izredzes tikt virzītiem amatā ir tieši Vējonim un bezpartejiskajam Dūklavam. Savukārt, Krauze, saskaņā ar mūsu rīcībā esošo informāciju, būs saraksta līderis nākamgan maija beigās paredzētajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Vairāki ZZS biedri LTV skaidroja, ka atteikšanās no Lemberga atkārtotas nominēšanas sakritusi arī ar atsevišķu partijas biedru iekšējo spiedienu šo kandidātu vairs nevirzīt, jo vēlētāji to nesaprastu.

Politologs Ivars Ījabs gan norāda, ka ZZS no Lemberga nenorobežosies un viņa ietekme uz procesiem partijā nemazināsies.

ZZS ir pirmā partija, kura vairāk nekā gadu pirms Saeimas vēlēšanām jau aktīvi sākusi tām gatavoties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti