Panorāma

Latvijā sākas pašvaldību vēlēšanas

Panorāma

Panorāma

Vairās no dalības debatēs

ZZS gandrīz atsaka dalību LTV Jūrmalas vēlēšanu debatēs un pārdomā pēdējā brīdī

Jūrmalas pilsētas mēra pārstāvētā partija – Zaļo un Zemnieku savienība – gandrīz atteikusi dalību LTV priekšvēlēšanu debatēs, kas veltītas Jūrmalai, un pārdomājusi tikai pēdējā brīdī. Iepriekš jau bijuši gadījumi, kad kādas kandidējošās partijas līderi nav vēlējušies stāties līdzās konkurentiem, tomēr vēl ne reizi atteikums nav nācis no pilsētā pie varas esošās partijas.  

Vēl līdz debašu dienas pusdienlaikam ne saraksta pirmais numurs, bijušais mērs Gatis Truksnis, ne otrais numurs – pašreizējā domes priekšsēdētāja Rita Sproģe, savu piekrišanu dalībai raidījumā nebija devuši.

Lai arī Truksnis ir ZZS Jūrmalas reklāmas kampaņas seja, ar viņu medijiem jau ilgstoši nav izdevies sazināties. Arī uzmeklēt dzīvesvietā bijušo pilsētas mēru neizdodas. Pie daudzdzīvokļu ēkas, kurā Truksnis īrē dzīvokli, redzams viņa auto, balkona durvis atstātas vaļā un kaimiņi zina stāstīt, ka naktī viņš bijis mājās. Tomēr tāpat kā uz telefona zvaniem, arī uz durvju zvanu neviens nereaģē.

Saraksta otro numuru, tagadējo pašvaldības vadītāju Ritu Sproģi LTV meklēja  Jūrmalas domē, tomēr tālāk par foajē apmeklētāji netiek. Sazvanītā domes sabiedrisko attiecību speciāliste sola noskaidrot, vai priekšsēdētāja ir uz vietas, un atgriežas pēc aptuveni 20 minūtēm. Rita Sproģe ir gatava žurnālistus pieņemt un skaidro – nav zinājusi, ka debatēs drīkst piedalīties arī saraksta otrais numurs.

“Cik es zinu, šajās debatēs parasti runā pirmā persona. [..] Ja mēs pieļaujam, ka es varu kā otrā persona nākt un kā pilsētas vadītāja debatēs piedalīties, es varu, ja jūs teiksiet, ka jānāk, es nākšu. Līdz šim personīgi mani neviens nav uzrunājis, ne no LTV, ne sabiedriskajām attiecībām,” skaidroja Sproģe.

“Partijas uzstādījums tāds nebija, bet partijas vārdā es varu iet un piedalīties šī vakara debatēs. Es zinu, ka ir bijušas sarunas ar citiem partijas biedriem par šo raidījumu, bet personīgi pie manis šī uzruna nav nonākusi. To, ka otrais numurs var iet, godīgi pateikšu, šodien es dzirdu no jums,” sacīja Sproģe.

Uzreiz pēc sarunas ar Sproģi sazvanītais ZZS Jūrmalas nodaļas vadītājs Jānis Lediņš gan Sproģes teikto noliedza. 

Viņš apgalvoja, ka zināja par iespēju Sproģei piedalīties debatēs, bet viņa pati esot teikusi, ka nepiedalīsies.

Uz norādi, ka Sproģe stāsta, ka nav zinājusi par iespēju piedalīties debatēs, Lediņš noteica: “Nu, kā tad nav, es viņai zvanīju vēl pirmdien.”

Izrādās, zvanu par to, ka Zaļo un Zemnieku savienība Jūrmalas debatēs tomēr piedalīsies, LTV saņēmusi tieši laikā, kad žurnālisti gaidīja interviju ar priekšsēdētāju.

Politologs Ivars Ījabs norādīja, ka, visticamāk, ZZS Jūrmalas saraksta līderiem dalība debatēs gluži vienkārši nav izdevīga.

“Tu patiesībā vari pazaudēt, īpaši situācijās, kad tas reitings ir samērā augsts, un tas ir arī Trukšņa gadījums, līdz ar to ieguvumi no viņa līdzdalības debatēs attiecībā uz reitingiem ļoti nosacīti, iespējams, nekādi, bet potenciālie zaudējumi – ļoti lieli, tāpēc es labāk sēžu mājās un izliekos, ka esmu kaut kur ārpus sasniedzamības zonas,” sprieda Ījabs.

“Tādā ziņā tas nav nekas neiedomājams, protams, no tāda demokrātijas ideāla viedokļa īpaši uz sabiedrisko mediju varētu sagaidīt, ka tas cilvēks aiziet un pasaka, ka viņš piedalās vienlīdzīgā konkurences cīņā,” piebilda politologs.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti