Zolitūdes traģēdijā cietušie rosinās 21.novembri noteikt par katastrofās bojāgājušo piemiņas dienu

Zolitūdes traģēdijā cietušie cilvēki nolēmuši vērsties Saeimā ar priekšlikumu 21. novembri – datumu, kad pirms pieciem gadiem sagruva "Maxima" veikals Zolitūdē – noteikt par katastrofās bojāgājušo piemiņas dienu, to Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina biedrības "Zolitūde 21.11." valdes pārstāve Regīna Ločmele-Luņova.

Pēc viņas teiktā, šī varētu būt oficiāla piemiņas diena, lai atcerētos ne tikai Zolitūdes traģēdijā, bet arī citās katastrofās bojāgājušos. 

"Lai mēs šajā dienā varētu padomāt par to, kas ir dzīve, kas ir nāve, par savu atbildību," teica Ločmele-Luņova.

No partijas "Saskaņa" saraksta 13. Saeimā ievēlētā Ločmele-Luņova teica, ka otrdien, 20. novembrī, par šo ideju jau informēts Saeimas prezidijs, bet trešdien, 21. novembrī, attiecīgais priekšlikums tiks iesniegts vērtēšanai parlamentā pārstāvētajām partijām. 

Ločmele-Luņova izteica cerību, ka Saeimā atbildīgo komisiju vadīs Artuss Kaimiņš, jo tad šis priekšlikums varētu gūt parlamenta atbalstu.

Viņa norādīja, ka piecus gadus pēc Zolitūdes traģēdijas ir jāpadomā par pāris lietām. Tostarp, vai tiem cilvēkiem, kas palīdzēja glābt cilvēkus no veikala gruvešiem, ir pateikts paldies.

Tas, ka "ātrās palīdzības" mediķi protestē pret zemajām algām, ugunsdzēšanas depo vietām arvien ir bēdīgā stāvoklī, liek uzdot jautājumu – vai tiešām pēc traģēdijas viss ir mainījies uz labo pusi, kā vēlējāmies.

Pēc Ločmeles-Luņovas domām, Zolitūdes traģēdija nav aizmirsta, un tas pateicoties medijiem, īpaši sabiedriskajiem medijiem. Latvijas Televīzijā trešdienas, 21. novembra, vakarā no plkst. 21.20 varēs vērot vērienīgu diskusiju par Zolitūdes traģēdiju.

KONTEKSTS:

21. novembrī pirms pieciem gadiem Zolitūdē, iebrūkot lielveikala ''Maxima'' jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Viņi bija devušies savas ikdienas gaitās, viņi, kā jau daudzreiz iepriekš, vienkārši iegriezās veikalā, no kura vairs nekad nepārnāca. Traģēdijā dzīvību zaudēja arī trīs glābēji, kas pirmie metās sabrukušajā veikalā palīdzēt izdzīvojušajiem. Traģēdijas tiesvedība ilgst jau trīs gadus, un, visticamāk, tiesu debates šogad nesāksies. Bet trešdien, 21. novembrī, plkst.17.44 ar klusuma brīdi pieminēs traģēdijas upurus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti